Czerwiec 2018 - ZSP nr 2 w Jędrzejowie

Czerwiec 2018

1.06.2018 r.
Odszedł jeden z nas
W dniu 1 czerwca zmarł nasz kolega, Jacek Bertman - długoletni nauczyciel języka polskiego i wychowawca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jędrzejowie. Pragniemy złożyć najszczersze wyrazy współczucia i żalu rodzinie. Zapamiętamy naszego kolegę jako bardzo ciepłego serdecznego człowieka cieszącego się ogromnym autorytetem wśród kolegów i sympatią  swoich uczniów.
7.06.2018 r.
IV edycja Szkolnego Konkursu Matematycznego „Rach – Mistrz ??!”
Tym razem do konkursu przystąpiło 30 uczniów klas technikalnych. W ciągu 60 minut uczestnicy musieli rozwiązać 13 zadań. Komisja konkursowa w składzie: mgr I. Dudek, mgr Z. Karkocha, mgr R. Kucypera oraz mgr M. Sosnowska wyłoniła zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Oto mistrzowie rachunków:
w kategorii K – 1 – Mateusz Miśkiewicz, kl.1 Tmi
w kategorii K – 2 – Kacper Podsiadły, kl. 2Tms
w kategorii K – 3 - Szymon Sobczyk, kl.3 Tms.
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok.
Z.Karkocha
13.06.2018r .
XVI Objazdowy Festiwal Filmowy
Uczniowie naszej szkoły z klasy III Technikum Mechatroniczno - Samochodowego postanowili wesprzeć organizację Watch Docs Prawa Człowieka w Filmie. WATCH DOCS to jedna z dwóch największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka prezentujących filmy dokumentalne, w których zaangażowanie na rzecz praw jednostki łączy się ze sztuką filmową. Każdego roku na festiwalu pokazywanych jest blisko siedemdziesiąt światowej klasy filmów. Na międzynarodowym festiwalu w Warszawie, na festiwalu objazdowym w czterdziestu polskich miejscowościach i w ramach festiwalu on-line rocznie ogląda je łącznie ponad sto tysięcy widzów. WATCH DOCS jest najstarszym festiwalem filmów dokumentalnych w Warszawie – pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 2001 roku. W tym roku w budynku Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie uczniowie technikum 13 czerwca obejrzeli na sali konferencyjnej duński film Oczekiwanie. Bohaterka mając zaledwie 10 lat uciekła z Afganistanu z rodzicami i rodzeństwem dzień po tym, jak jej najstarszy brat został zamordowany. Przez kolejne cztery lata rodzinie odmawiano azylu, choć powrót do Afganistanu oznacza dla nich pewną śmierć. Dokument pokazuje, jak przewlekłe procedury dewastują życie ludzi, którzy uciekli ze swojej ojczyzny, aby je ocalić. Reżyser pokazuje skomplikowany świat afgańskiej rodziny, a jednocześnie opowiedzieć o życiu dziecka, które staje się ofiarą najpierw konfliktu politycznego, a potem maszyny urzędniczej. Uczniowie brali udział w festiwalu pod opieką pedagog Sylwii Michno i opiekuna Szkolnego Klubu Europejskiego, anglisty Eweliny Żychlińskiej. Organizatorzy festiwalu Helsińska Fundacja Praw Człowieka.

17.06.2018 r.
Konkurs Literacko-Plastyczny o Wincentym Kadłubku
17 czerwca 2018 r. w Galerii Jędrzejowskiego Centrum Kultury odbyła się gala konkursowa połączona z wręczeniem nagród oraz prezentacją prac Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Plastycznego „Błogosławiony Wincenty Kadłubek-Mistrz Kultury Polskiej".
Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:
- konkurs literacki: Mateusz Miśkiewicz kl.I Tmi, Karolina Fatyga kl.II K, Patrycja Cyganowska kl.III Th
- konkurs plastyczny: Klaudia Bania kl.III Tg, Iga Michalska kl.III Tg, Anna Piątek kl.III Tg, Anna Gajda kl.III Th.
W kategorii literackiej II miejsce zajęła Patrycja Cyganowska.
W kategorii plastycznej I miejsce zajęła Klaudia Bania, III miejsce Iga Michalska, wyróżnienie otrzymała Anna Piątek. Opiekunami uczniów byli: Aneta Kowalska, Ewa Bogusz, Aneta Haczyk, Beata Ragan. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu.
Beata Ragan
23.06.2018 r.
Obchody 90 - lecia szkolnictwa zawodowego w Jędrzejowie
Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Stefana Roweckiego “Grota” w Jędrzejowie
oraz Komitet Obchodów 90-lecia Szkolnictwa Zawodowego
w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jędrzejowie

składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaszczycili swoją obecnością ten jubileusz oraz wszystkim tym, którzy wspomogli organizację uroczystości:

- Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie;
- panowie Paweł i Leszek Szostak- firma VANSTAR;
- pan Wiesław Barański;
- panowie Andrzej i Piotr Szczęsny;
- panowie Ryszard i Mateusz Góreccy- firma ELGÓR;
- pan Piotr Rosół;
- Bank Spółdzielczy w Kielcach;
- Przedsiębiorstwo Usług Budowlanych Hadyniak;
- pan Tomasz Kwiecień- firma e-markecik;
- firma DP CLEAN TECH POLAND;
- pan Piotr Biernacki;
- pan Tomasz Lato;
- panowie Stanisław i Tadeusz Kot;
- Bank Spółdzielczy w Jędrzejowie;
- państwo Bogusława i Rafał Pasoń- firma ELTRON;
- Rada Rodziców przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jędrzejowie;
- Izba Rzemieślników i Przedsiębiorców w Kielcach
27.06.2018 r.
Uroczyste pożegnanie nauczycieli
Podczas Plenarnej Rady Pedagogicznej uroczyście podziękowaliśmy za owocne lata pracy dla naszej szkoły pięciorgu nauczycielom. Na emeryturę przeszli z dniem 1 lipca nauczyciele: Dorota Bluminsztejn - nauczyciel wychowania do życia w rodzinie, Małgorzata Różyc - nauczyciel fizyki i matematyki, Tadeusz Kwas - nauczyciel chemii, o.Wiesław Kundera - nauczyciel religii, Andrzej Grot- nauczyciel przedmiotów zawodowych. Dyrektor szkoły Jolanta Jędrzejewska podziękowała nauczycielom za poświęcenie, za rzetelną pracę na rzecz uczniów, oddanie i serce które wkładali w edukację i wychowanie młodzieży Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im Stefana Roweckiego “Grota” w Jędrzejowie.
Z okazji przejścia na emeryturę życzymy dużo zdrowia, radości i uśmiechu każdego dnia. Życzymy aby czas emerytury był czasem, w którym znajdziecie chwilę na wszystko to, na co brakowało czasu do tej pory.