Czerwiec 2019 - ZSP nr 2 w Jędrzejowie

Czerwiec 2019

Sukces naszej uczennicy
Uczennica Gabriela  Kot z klasy I Tg zajęła III miejsce w Wojewódzkim Etapie Ogólnopolskiego Festiwalu Form Teatralnych, Literackich, Filmowych i Malarskich ,,100 lat Policji”. Celem konkursu było upowszechnianie oraz popularyzacja wiedzy o zadaniach, misji i etosie polskiej Policji, a także kształtowanie pozytywnych postaw niezbędnych w integracji społeczności policyjnej oraz kreowanie pozytywnego wizerunku największej formacji mundurowej w Polsce. Uczennica wykonała pracę plastyczną. Gabriela nie mogła uczestniczyć w oficjalnym rozdaniu nagród, który odbył się w Zespole Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli dnia 26 04.2019 r. dlatego nagrodę swoją odebrała z rąk Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Jędrzejowie mł.insp. Rafała Zielińskiego.
Gratulujemy talentu!
Sylwia Michno
Wspólne czytanie na trawie
7 czerwca o godzinie 10.00 czytała cała Polska, czytali także uczniowie i nauczyciele z jędrzejowskiego "Grota". W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. S.Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie od 4 lat propagowana jest akcja wspólnego czytania na swieżym powietrzu. Tym razem ponad 160 uczniów jędrzejowskiego "Grota", z dyrekcją i gronem pedagogicznym postanowiło wziąć udział w ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam".
- "Co roku popularyzujemy w ten sposób czytelnictwo. Nowością w tej edycji była dodatkowa zabawa #jak czytam. Polegała na zrobieniu sobie selfie z książką, którą czytamy i oznaczeniu zdjęcia hasztagiem akcji. Do wygrania były nowości czytelnicze" - powiedziała Ewa Nemś bibliotekarz koordynujący od początku akcję w szkole. Wbrew panującej opinii, że młodzi nie czytają uczniowie zadali kłam temu przekonaniu i pokazali dorosłym, jak się czyta.