Czerwiec 2019 - ZSP nr 2 w Jędrzejowie

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Czerwiec 2019

Wydarzenia
03.06.2019
Sukces naszej uczennicy
Uczennica Gabriela  Kot z klasy I Tg zajęła III miejsce w Wojewódzkim Etapie Ogólnopolskiego Festiwalu Form Teatralnych, Literackich, Filmowych i Malarskich ,,100 lat Policji”. Celem konkursu było upowszechnianie oraz popularyzacja wiedzy o zadaniach, misji i etosie polskiej Policji, a także kształtowanie pozytywnych postaw niezbędnych w integracji społeczności policyjnej oraz kreowanie pozytywnego wizerunku największej formacji mundurowej w Polsce. Uczennica wykonała pracę plastyczną. Gabriela nie mogła uczestniczyć w oficjalnym rozdaniu nagród, który odbył się w Zespole Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli dnia 26 04.2019 r. dlatego nagrodę swoją odebrała z rąk Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Jędrzejowie mł.insp. Rafała Zielińskiego.
Gratulujemy talentu!
Sylwia Michno
06.06.2019
Wspólne czytanie na trawie
7 czerwca o godzinie 10.00 czytała cała Polska, czytali także uczniowie i nauczyciele z jędrzejowskiego "Grota". W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. S.Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie od 4 lat propagowana jest akcja wspólnego czytania na swieżym powietrzu. Tym razem ponad 160 uczniów jędrzejowskiego "Grota", z dyrekcją i gronem pedagogicznym postanowiło wziąć udział w ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam".
- "Co roku popularyzujemy w ten sposób czytelnictwo. Nowością w tej edycji była dodatkowa zabawa #jak czytam. Polegała na zrobieniu sobie selfie z książką, którą czytamy i oznaczeniu zdjęcia hasztagiem akcji. Do wygrania były nowości czytelnicze" - powiedziała Ewa Nemś bibliotekarz koordynujący od początku akcję w szkole. Wbrew panującej opinii, że młodzi nie czytają uczniowie zadali kłam temu przekonaniu i pokazali dorosłym, jak się czyta.
Ewelina Żychlińska
06.07.2019
Wyjazd edukacyjny 
W dniach 0.6 - 07.06.2019 miał miejsce kolejny wyjazd edukacyjny w ramach projektu „Wiedza i doświadczenie naszym atutem”. Tym razem wzięli w niej udział uczniowie klas II uczący się w zawodzie technik mechatronik i technik budownictwa. Wyjazd był ukierunkowany na zapoznanie uczniów z klasycznymi i niekonwencjonalnymi sposobami produkcji energii. Młodzież i ich opiekunowie (j.Garus, S.Łabęcki, Z.Marcinkowski) zwiedzili m.in elektownię Połaniec, farmę wiatrową w Iłzy jak również Instytut Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach. Dodatkową atrakcją było niewątpliwie zwiedzenie kompleksu pałacowego i Muzeum Czartoryskich w Puławach.
Zbigniew Marcinkowski
12-13.06.2019
Zwiedzamy i szkolimy się w Łodzi 
Zbliża się koniec roku szkolnego, wkrótce rozpoczną się wakacje, nastąpi czas odpoczynku i wyjazdów rekreacyjnych. Najlepiej w ten okres "wpasowali" się uczniowie biorący udział w projekcie „Wiedza i doświadczenie naszym atutem”, dla których czerwiec okazał się okresem wycieczek szkolnych. Tym razem, nasza młodzież wzięła udział w 2 - dniowym wyjeździe do Łodzi. W pierwszym dniu uczniowie zwiedzili Centrum Nauki i Techniki. Miejsce to służy popularyzacji nauki i techniki. Zwiedzającym udostępniane są ścieżki edukacyjnych, prezentujące w sposób wizualny działanie urzadzeń, realizację procesów technologicznych. Nasi uczniowie wzięli udział w ścieżce związanej z produkcją i dystrybucją energii elektrycznej oraz licznych eksperymentach z tym związanych. Drugi dzień był bardziej intensywny - młodzież została podzielona na grupy mechatroniczno-elektryczną i budowlaną a następnie wzięła udział w warsztatach pogłębiających kompetencje naukowo techniczne w zakresie robotyki, budowy i programowania sterowników PLC, obsługi linii produkcyjnych, obrabiarek CNC jak również z zakresu budownictwa w tym termoizolacją i paraizolacją podłóg, montażem płytek wielkoformatowych, drenażowym odprowadzaniem wody czy dylatacją. Szkolenia zostały zrealizowane w Centrum Kształcenia Zawodowego w Łodzi.
Jesteśmy przekonani, że wyjazd był cennym uzupełnieniem zdobytej dotychczas na zajęciach z przedmiotów zawodowych wiedzy. 
Zbigniew Marcinkowski
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego