Grudzień 2018 - ZSP nr 2 w Jędrzejowie

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Grudzień 2018

Wydarzenia
6.12.2018 r.
Mikołajki    
6 grudnia ze względu na tradycję wzajemnego obdarowywania się jest jednym z najbardziej oczekiwanych i najmilszych dni w roku. Aby i w naszej szkole ten dzień był wyjątkowy oraz by podarować uczniom radość i niezapomniane emocje, nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej. Na nowo otwartym boisku do rywalizacji stanęły drużyny z klas I tbs, II tbs, II tmi i III tms. Nawet pogoda sprzyjała sportowcom, świeciło słońce i pomimo niewysokiej temperatury atmosfera była gorąca. Rozegrano cztery mecze. Pierwszy pomiędzy klasami II tmi i III tms zakończył się wynikiem 2:1. Kolejny rozegrały drużyny z klas I tbs i II tbs (wynikiem 3:1). O trzecie miejsce walczyły klasy III tms i II tbs, a wynik to 2:0. Zwycięska okazała się drużyna klasy II tmi pokonując w finale klasę I tbs 4:2. Najlepszym strzelcem został Dawid Krzysztofik z klasy I tbs. Nad przebiegiem rozgrywek czuwał Robert Król, który sędziował wszystkie mecze. Poszczególnym drużynom kibicowali koledzy oraz nauczyciele, każdy miał swojego faworyta, ale przecież nie tylko wyniki się liczą. Turniej zakończył się słodkim poczęstunkiem i gorącą herbatą.
Organizatorom oraz zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

6.12.2018 r.
Konkurs "Król Fryzjerów"   
Międzyszkolny konkurs fryzjerski, o tytuł " Króla Fryzjerów" odbył się 06.12.18r. Patronat nad tym wydarzeniem objął Starosta Powiatu Jędrzejowskiego Paweł  Faryna. Tematem przewodnim konkursu była fryzura sylwestrowa. Na takim konkursie młodzież uczy się zawodu, ma możliwość poznania swojej branży od strony praktycznej, rozwoju swoich pasji, talentu i kreatywności.
Wyniki konkursu:
- kategoria: szkoły podstawowe: 
I miejsce Daria Koniusz SP Łysaków
II miejsce Wiktoria Kukla SP Nr 3 w Jędrzejowie
II miejsce Patrycja Blicharska SP Nr 3 w Jędrzejowie
- kategoria: szkoły ponadgimnazjalne 
I miejsce Milena Gwara ZSP Nr 2 w Jędrzejowie
II miejsce Karolina Pobereżnyj ZSP Nr 2 w Jędrzejowie
III miejsce Eliza Opałka ZSP Nr 2 w Jędrzejowie
Sylwia Chatys
07.12.2018 r.
ZUMBA!
7 grudnia w naszej szkole odbył się mikołajkowy maraton Zumby. Zaproszone do szkoły instruktorki Beata Chabior i Jolanta Sajdak poprowadziły dla wszystkich chętnych uczniów warsztaty tańca, który stał się ostatnio bardzo popularny. Młodzież na początku bardzo niechętnie podejmowała aktywność ale zachęcana przez instruktorki i tańczących nauczycieli przyłączyła się do wspólnej zabawy. Podczas maratonu na ręce Pani Beaty Chabior zostały przekazany pieniądze ze zbiórki przeprowadzonej w naszej szkole wśród uczniów i nauczycieli na rzecz Szlachetnej Paczki. Udało nam się uzbierać niemałą kwotę 701,00 zł! W tym miejscu należy podziękować bardzo skutecznym wolontariuszkom, które przeprowadziły zbiórkę Zuzi Kozińskiej i Dominice Statecznej z klasy IV Tg. 
S.Michno
8.12.2018
Nauczyciel na Medal
8 grudnia 2018 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się gala plebiscytu „Nauczyciel na Medal”. Plebiscyt zorganizowany został pod honorowym patronatem Wojewody Świętokrzyskiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Starostwa Powiatowego w Kielcach, Beaty Gosiewskiej - Poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Starostwa Powiatowego w Staszowie i Urzędu Miejskiego w Sandomierzu. Podczas głosowania uczniowie i ich rodzice wybierali najbardziej lubianych i cenionych nauczycieli w kategoriach:
  • Nauczyciel klas I-III , 
  • Nauczyciel klas IV- VIII, 
  • Nauczyciel szkół ponadpodstawowych 
  • Nauczyciel Akademicki
W kategorii nauczyciel szkoły ponadpodstawowej w powiecie jędrzejowskim - I miejsce zajęła Klaudia Banach - nauczyciel języka angielskiego w naszej szkole. Pedagog ten zdobył tym samym tytuł „Nauczciel na Medal" oraz awansował do finału wojewódzkiego w którym w skali całego województwa zajął 9 miejsce. 
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
14.12.2018 r
"Roboty na start"
W październiku rozpoczęła się kolejna już edycja corocznych zajęć dodatkowych dla uczniów, którzy chcą kontynuować swą przygodę z mechatroniką. Szczególnie "głodna" w tym zakresie, okazała się grupa 14 uczniów klasy I Tmi uczących się w zawodzie technik mechatronik (wychowawca A.Chabior). Dwa 7 osobowe teamy w każde piątkowe popołudnie realizowały kolejne zagadnienia z dziedziny elektroniki i mechatroniki. Na spotkaniach które odbyły się do tej pory, uczniowie zapoznali się z budową, parametrami i rolą podstawowych elementów układów elektronicznych, jak również teoretycznymi podstawami procesu lutowania. Po zajęciach teoretycznych przyszedł czas na długo wyczekiwaną praktykę. Uczniowie przez kilka godzin "męczyli" stare płytki z układami elektronicznymi ucząc się poprawnego operowania lutownicą, stosowania materiałów lutowniczych i wykonywania prawidłowych połaczeń lutowanych. Niejeden z nich, mocno podekscytowany miał problemy z opanowaniem drżenia rąk i trzymaniem lutownicy. Nie brakowało pytań typu: "Czy ten lut jest dobrze wykonany?", "Czy nie za dużo cyny?", "Czy czas wykonywania lutu jest prawidłowy?". Wszystko to, po to, aby jak najlepiej przygotować się do montażu właściwych układów robotyki, które zostały zamówione w połowie listopada. Niestety, Mikołaj w tym roku się trochę spóźnił, bo zamiast 6 grudnia dopiero cztery dni później dostarczył nam nasze "mini roboty". Oczekiwanie zostało jednak nagrodzone i dziś pierwsza grupa młodzieży przystąpiła do montażu "szarżujących pluskiew". 1.5 godziny zajęć minęło niezwykle szybko i uczniów trzeba było wręcz "wyganiać" do domu. Pierwsze rezytory i tranzystory zostały wlutowane, kolejne elementy muszą troszkę poczekać za sprawą nadchodzących swiąt i wolnego od nauki. Czas ten spowoduje zapewne, że młodzież po powrocie do szkoły z jeszcze większą energią i zapałem przystąpi do dalszych prac nad swymi "zabawkami".
Zbigniew Marcinkowski
19.12.2018 r.
„Europejskie jasełka”
Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowane przez uczniów  pod opieką nauczycieli języków obcych. Nie inaczej było w tym roku. 19 grudnia 2018r. w gościnnych progach Centrum Kultury w Jędrzejowie w pięknie udekorowanej sali widowiskowej zebrali się zaproszeni goście, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Fragment Ewangelii wg św. Łukasza przeczytany przez Pana Pawła Kowalskiego wprowadził zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Goszcząca po raz pierwszy w naszej szkole Pani Wicestarosta Maria Barańska życzyła wszystkim zebranym zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, pomyślności i spełnienia marzeń. Życzenia przekazał również Ojciec Wiesław Kundera, proboszcz parafii pw. Bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie – długoletni pracownik naszej szkoły. Całej społeczności szkolnej życzenia ciepłych i spokojnych świąt złożyła Dyrektor Szkoły mgr inż. Jolanta Jędrzejewska. Następnie Kamila Włodarczyk, Kasia Stawiarska, Karolina Pobereżnyj z kl. II Tfg, Kamil Karkocha z kl. II Tbs, Mariusz Kaczmarek, Mateusz Włodarczyk, Kacper Kraus z kl. III Tbe, Jakub Kucharski oraz Marcel Król z kl. III Tms zabrali nas w „podróż” po całej Europie przedstawiając tradycje, zwyczaje i symbole świąt Bożego Narodzenia oraz tradycyjne potrawy na bożonarodzeniowych stołach Polski, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Włoch oraz Rosji. Nie zabrakło również Świętego Mikołaja, który przybył do nas z dalekiej Laponii. Scena rozbrzmiewała popularnymi kolędami i pastorałkami zarówno polskimi, jak i europejskimi w wykonaniu zespołu szkolnego w składzie: Ewa Musiał, Zuzanna Kozińska z kl. IV Tg, Aleksandra Dzięcioł, Roksana Tasak, Patrycja Gredka z kl. I Tgg, Weronika Zachariasz  z kl. II K oraz Artur Suliga z kl. III Tms. Jasełka przygotowali uczniowie pod opieką nauczycieli: Klaudii Banach, Moniki Bugajskiej, Marty Chabuz, Agnieszki Muchowskiej, Hieronima Muchowskiego, Marty Sornat, Eweliny Żychlińskiej oraz Cezarego Terczyńskiego.           
Dnia 21 grudnia w szkole odbyły się wigilie klasowe z wychowawcami. W atmosferze pełnej miłości i życzliwości nastąpiło dzielenie się opłatkiem i wzajemne składanie życzeń. Jak nakazuje tradycja, tak i na klasowych ławkach nie zabrakło wigilijnych potraw i dekoracji.
 Monika Bugajska

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego