Grudzień 2019 - ZSP nr 2 w Jędrzejowie

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Grudzień 2019

Wydarzenia
06.12.2019
Mikołajki w „Grocie”
„Święty Mikołaju prosimy Cię grzecznie
W dzień swojego święta bądź z nami koniecznie.
My już od tak dawna na Ciebie czekamy
Co dzień być grzecznymi zawsze się staramy.
Kiedy jesteś z nami to jest dzień wesoły.
A więc nie omijaj nigdy naszej szkoły”.

Imieniny świętego Mikołaja są co roku doskonałą okazją do oderwania się od rutynowego planu lekcji.  Zgodnie z tradycją 6 grudnia Dyrekcję, nauczycieli, pracowników szkoły oraz wszystkich uczniów odwiedził Święty Mikołaj w towarzystwie pięknych Śnieżynek. Tego dnia w klasach i na korytarzach królowały czapki mikołajkowe oraz rogi reniferów. Święty Mikołaj, który zawitał w nasze progi, dla każdego przyniósł słodycze, a dla niektórych rózgi. Zanim jednak uczniowie i członkowie Grona Pedagogicznego otrzymali upominki, musieli zaśpiewać kolędę lub powiedzieć wierszyk. Każdy tego dnia był uśmiechnięty i miał dobry humor.
M.Bugajska
10.12.2019
Konkurs Wiedzy Normalizacyjnej
W dniu 10.12.2019 roku w Technikum nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach odbył się Finał III Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Normalizacyjnej. Celem konkursu było przybliżenie świętokrzyskiej społeczności szkolnej zagadnień związanych z normalizacją. Konkurs był objęty patronatem honorowym Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty oraz Starosty Starachowickiego.
Pojęcie normalizacji ma szerokie zastosowanie w rozwiązaniach techniczno-technologicznych we wszystkich gałęziach przemysłu na terenie naszego kraju, jak też w krajach Unii Europejskiej. Zakres tematyczny konkursu związany jest też z programem nauczania dla technikum.
Nagrody ufundowali: Prezes Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, Wojewoda Świętokrzyski i Starosta Powiatu Starachowickiego. W finale wzięli udział uczniowie – finaliści eliminacji szkolnych z siedmiu szkół województwa świętokrzyskiego:
W klasyfikacji drużynowej zwyciężyły szkoły:
• I miejsce – Zespół Szkół nr 3 /THM/ w Ostrowcu Świętokrzyskim;
II miejsce – Zespół Szkół nr 2 w Jędrzejowie;
• III miejsce – Technikum nr 2 w ZSZ Nr 2 w Starachowicach.
Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Krzysztof Wojsław, Kowalski Paweł, Fert Mateusz (wszyscy z klasy III tbs) i zdobyła II miejsceKrzysztof Wojsław uzyskał też wyróżnienie. Zwycięzcom gratulujemy!
Alicja Gardjew

19.12.2019
Rozdanie Stypendiów Starosty Jędrzejowskiego
W dniu dzisiejszym w budynku Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie miała miejsce uroczystość przyznania stypendiów dla wyróżniających się uczniów szkół średnich z terenu powiatu jędrzejowskiego. Stypendium to przyznawane jest uczniom, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce, wyróżniali się swoją postawą w szkole i poza nią, brali udział w różnych konkursach i rozwijali swoje zainteresowania. W gronie dziewięciorga stypendystów znaleźli się również uczniowie naszej szkoły:
  1. Albert Wypych, uczeń klasy II, Technikum nr 2 (średnia ocen - 5,2);
  2. Konrad Sowula, uczeń klasy III, Technikum nr 2 (średnia ocen - 5,0);
  3. Milena Gwara, uczennica klasy III, Branżowa Szkoła I Stopnia  (średnia ocen - 5,0).
Wręczenia stypendiów dokonał Starosta Powiatu Jędrzejowskiego Paweł Faryna. Nagrodzonym gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych.  
Zbigniew Marcinkowski


19.12.2019
„Wigilijna ulica”
Tradycją naszej szkoły są coroczne przedstawienia bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów pod opieką nauczycieli języków obcych. Nie inaczej było w tym roku. 19 grudnia 2019r. w gościnnych progach Centrum Kultury w Jędrzejowie w pięknie udekorowanej sali widowiskowej zebrali się zaproszeni goście, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Fragment Ewangelii wg św. Łukasza przeczytany przez Pana Pawła Kowalskiego wprowadził zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Życzenia całej społeczności szkolnej złożył Ojciec Rafał Ścibiorowski, opat Archiopactwa Ojców Cystersów w Jędrzejowie – absolwent naszej szkoły. Goszczący w naszej szkole Pan Starosta Paweł Faryna życzył wszystkim zebranym zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, pomyślności, pozytywnych wyników klasyfikacji oraz zdanych egzaminów w roku 2020 i spełnienia marzeń. Całej społeczności szkolnej życzenia ciepłych i spokojnych świąt złożyła Dyrektor Szkoły mgr inż. Jolanta Jędrzejewska. Po części oficjalnej aktorzy zabrali nas na spotkanie przy ulicy Dowolnej 49, gdzie szkolny reporter pytał przechodniów o to, jakie znaczenie mają dla nich święta Bożego Narodzenia. Wywiadu udzielili mu: biznesmeni, nastolatki, typowa rodzina, a nawet anonimowy przechodzień. Następnie „wehikuł czasu” przeniósł reportera i jego kamerzystę do Betlejem w noc narodzin Jezusa. Tam na pytanie „Kim jest Jezus?” odpowiedzieli: Maryja, pasterze i Trzej Królowie. Scena rozbrzmiewała popularnymi kolędami i pastorałkami w wykonaniu chóru szkolnego. Mogliśmy również usłyszeć rockowe brzmienie kolędy dzięki naszym gitarzystom. Jasełka przygotowali uczniowie pod opieką nauczycieli: Moniki Bugajskiej i Marty Chabuz. Chórem opiekowała się Marta Sornat. Obsługę nagłośnienia zapewnił Cezary Terczyński. Realizacja przedstawienia była możliwa dzięki pomocy Dyrekcji i pracowników Centrum Kultury w Jędrzejowie, Ojców Cystersów, Dyrekcji i pracowników Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Jędrzejowie oraz rodziców naszych uczniów. Dnia 20 grudnia w szkole odbyły się wigilie klasowe. W atmosferze pełnej miłości i życzliwości nastąpiło dzielenie się opłatkiem i wzajemne składanie życzeń. Jak nakazuje tradycja, tak i na klasowych ławkach nie zabrakło wigilijnych potraw i dekoracji
M.Bugajska
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego