Kwiecień 2020 - ZSP nr 2 w Jędrzejowie

Kwiecień 2020

20.04.2020
Wyniki świątecznego konkursu
W kwietniu uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Plastycznym na kartkę wielkanocną w języku obcym. Organizatorami konkursu były Marta Chabuz i Monika Bugajska. Celem konkursu było kultywowanie tradycji Świąt Wielkanocnych w krajach anglo- i niemieckojęzycznych oraz rozwijanie zdolności plastycznych i wrażliwości artystycznej, zaś przedmiotem kartki wielkanocne wykonane ręcznie, samodzielnie, starannie, pomysłowo, z wykorzystaniem dowolnych technik. Ze względu na nadzwyczajną sytuację wykonane kartki należało przesłać drogą elektroniczną. Prace były piękne, każda inna, na każdej akcent Świąt Wielkanocnych, a wiosenne odcienie żółci i zieleni niezwykle przykuwały wzrok.
A oto przyznane miejsca oraz wyróżnienia w poszczególnych kategoriach:
• I kategoria – język angielski:
I miejsce - Wojciech Gretkiewicz Ic
II miejsce - Wiktoria Wszędybył IIk
III miejsce - Magdalena Lipska III Tfg
• II kategoria – język niemiecki
I miejsce – Weronika Słoma I Th
II miejsce – Ilona Tasak I Tfg
III miejsce – Amelia Ozga II Tgg
Wszystkim uczestnikom gratulujemy oraz dziękujemy za udział!
M.Chabuz / Monika Bugajska
24.04.2020
Rozdanie świadectw ukończenia szkoły
Dziś miało miejsce rozdanie świadectw ukończenia szkoły przez uczniów klas czwartych. W minionych latach zawsze temu wydarzeniu towarzyszyła uroczysta akademia, na której nie brakowało słów podziękowań i życzeń. W tym roku ze względu na pandemię i zagrożenie wirusem Covid-19 sceneria i atmosfera były diametralnie inne. Uczniowie z zachowaniem środków bezpieczeństwa oczekiwali na placu szkolnym na swoją kolej odebrania dokumentu. Wydarzenie to, ze względu na swój nietypowy przebieg będzie zapewno długo pamiętana przez wszystkich uczestników.
Ze swymi klasami pożegnali się pedagodzy: Marta Chabuz - IV tms, Iwona Dudek (IV Tg) oraz Magdalena Pańczyk (IVTbe).
28.04.2020
Babka Wielkanocna
Doskonała babka wielkanocna musi być wilgotna i puszysta. Tylko taka będzie prawdziwą ozdobą stołu.
Jak zrobić doskonale pulchną babkę wielkanocną, by zachwycała nie tylko swoim smakiem, ale i wyglądem?
W okresie wielkanocnym uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do udziału w konkursie gastronomiczno-fotograficznym. Ze względu na nadzwyczajną sytuację, zadaniem konkursowym było przygotowanie babki wielkanocnej we własnym domu oraz przysłanie jej zdjęcia. Napłynęło kilka prac konkursowych. Trudno było wybrać jednego zwycięzcę, bo babki były tak piękne, że na pewno stanowiły przysmak świąteczny, ale i ozdobę świątecznych stołów.
Oto przyznane wyróżnienia:
I miejsce-  Katarzyna Pasek,  klasa 1Tfg