Kwiecień 2021 - ZS nr 2 w Jędrzejowie

11.04.2021
Wyniki rozwiązanie KRZYŻÓWKI DLA ŚMIAŁKÓW NR2

14.04.2021
Ogólnopolski konkurs "Polskie serce pękło. Katyń 1940"
13 kwietnia 2021 roku o godzinie 20:10 na TVP1 ogłoszono wyniki II edycji ogólnopolskiego konkursu „Polskie serce pękło. Katyń 1940”. To konkurs organizowany przez Kancelarię Sejmu z inicjatywy Marszałek Sejmu pani Elżbiety Witek. Jest on skierowany do młodzieży ze szkół ponadpodstawowych i ma na celu upamiętnienie Zbrodni Katyńskiej.
W skład Komitetu Honorowego konkursu weszli: Prezydent Andrzej Duda (przewodniczący), Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński, Minister Edukacji i Nauki prof. Przemysław Czarnek, Prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek. Przewodniczącym komisji konkursowej był prof. Tadeusz Wolsza.
Był on przeprowadzony w trzech kategoriach:
- plastycznej - w której zadaniem uczestników było stworzenie projektu plakatu na temat związany ze Zbrodnią Katyńską;
- literackiej – w której zadaniem uczestników było przygotowanie pracy pisemnej na temat „Współczesny wymiar kłamstwa katyńskiego”;
- tekst piosenki – w której zadaniem uczestnika było przygotowanie tekstu piosenki poświęconej Zbrodni Katyńskiej.
Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wpłynęło prawie 4 tys. prac, z czego ok. 3 700 spełniło wymogi formalne. W ten sposób młodzi ludzie udowodnili, że pamięć o Zbrodni Katyńskiej i jej ofiarach jest nadal żywa w ich pamięci.
Z Zespołu Szkół nr 2 im. gen Stefana Roweckiego „Grota” siedmiu uczniów, pod opieką merytoryczną Anety Haczyk, przygotowało prace w każdej z trzech kategorii:
- prace plastyczne wykonali: Gabriela Kot (klasa 3TGG), Magdalena Ozga (klasa 1 tfg), Oliwia Wojsław (klasa 1tfg) oraz Natalia Kaczmarczyk (klasa 1 tże)
- pracę literacką przygotował Szymon Łuszczkiewicz (klasa 1tże)
- tekst piosenki napisali: Natalia Fatyga (klasa 3 TGG) oraz Bartosz Cichoń (klasa 1tże),
Wśród tak dużej liczby zgłoszonych prac, zauważono talent uczennicy naszej szkoły. Olbrzymim sukcesem okazało się zdobycie przez Natalię Fatygę 4 miejsca w kategorii – tekst piosenki. Wielkie podziękowania dla wszystkich uczestników i gratulacje dla Natalii!
 Aneta Haczyk
30.04.2021
Pożegnanie uczniów klas czwartych kończących szkołę
30 kwietna w Zespole Szkół nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” pożegnano absolwentów klas maturalnych. Z uwagi na panujące obostrzenia epidemiologiczne uroczystość odbywała się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i higieny. O godzinie 9.00 swoje zakończenie miała klasa IV TBS z wychowawczynią  Moniką Bugajską , o godz. 10.00 klasa IV TFG z wychowawczynią Małgorzatą Sosnowską i o godz. 11.00 klasa IV TMI z wychowawcą  Zbigniewem Marcinkowskim.
Abiturientów żegnali wychowawcy, dyrektor szkoły Pan Paweł Kowalski oraz starosta jędrzejowski Pan Paweł Faryna. Dyrektor szkoły podziękował za cztery lata ciężkiej pracy, życzył sukcesów na egzaminach maturalnych oraz obrania właściwej drogi w życiu i dążenia do zamierzonych celów. Następnie dyrektor szkoły ze starostą jędrzejowskim wręczyli najlepszym uczniom dyplomy i nagrody książkowe.
Wyróżnieni uczniowie to:
Klasa IV TBS -Kowalski Paweł,Fert Mateusz, Wojsław Krzysztof
Klasa IV TFG – Sputo Anna, Lubińska Anna, Kot Kamila, Cebulska Agata, Nowak Wiktoria, Pobereżnyj Karolina, Cebulska Natalia
Klasa IV TMI – Miśkiewicz Mateusz, Sowula Konrad, Łukasik Bartłomiej, Baran Patryk, Trela Wojciech, Rutkowski Wiktor
Wszystkim absolwentom życzymy dobrze zdanej matury i dostania się na wymarzone studia.

Ewa Nemś