Luty 2019 - ZSP nr 2 w Jędrzejowie

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Luty 2019

Wydarzenia
6.02.2019 r.
Stypendia Prezesa Rady Ministrów 
Dzisiaj w budynku Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów oraz ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania. Wśród 135 laureatów tych nagród znalazł się również uczeń naszej szkoły Mateusz Miśkiewicz z klasy II Tmi (technik mechatronik, wych. Z.Marcinkowski). Wręczenia dyplomów dokonała Świętokrzyska Wicekurator Oświaty - Katarzyna Nowacka w asyście pełnomocnika Wojewody Świętokrzyskiego Wiktora Michała Kowalskiego
Należy tu wspomnieć, że zgodnie z postanowieniem art. 90h ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (t.j. Dz. U. z 2017 r., poz. 2198) i rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 czerwca 2005 r. w sprawie stypendiów Prezesa Rady Ministrów, ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania oraz ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego (Dz. U. Nr 106, poz. 890), kandydata – tylko jednego – do tego stypendium powinna typować każda szkoła dla młodzieży, której ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości (w zespole szkół – po jednym kandydacie z każdej szkoły). Zgodnie z art. 90h ust. 2 ww. ustawy, stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi, który:
  • otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen, lub
  • wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.
Mateuszowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Z.Marcinkowski
12.02.2019 r.
Mechatronicy i ich roboty.
W październiku uczniowie klasy I Tmi uczący się w zawodzie technik mechatronik rozpoczęli swą przygodę z "praktyczną mechatroniką". W każdy piątek młodzież uczestniczyła w zajęciach dodatkowych w ramach których uczyła się: posługiwania urządzeniami i materiałami lutowniczymi, czytania dokumentacji technicznej oraz montażu układów elektronicznych i mechanicznych. Dzisiaj swe zajęcia podsumowała jedna z grup. Uczniowie zakończyli prace nad swymi "robotami", wyposażyli je w baterie i dokonali testowego uruchomienia. Wszystkie "świetlne" pluskwy zadziałały i rozbiegły się po pracowni mechatronicznej w poszukiwaniu "światła". Radość fanów mechatroniki była wielka - wszystko bowiem potoczyło się po ich myśli. Przy tej okazji na zakończenie zajęć padło ciekawe pytanie zadane przez jednego z uczniów: "Profesorze, co dalej będziemy robić?". Pomysł już jest. Niedaleka przyszłość pokaże, czy będzie można go zrealizować i wprowadzić w życie. Młodym adeptom mechatroniki dziękuję za wspólnie spędzony czas. Praca z wami była przyjemnością.
Z.Marcinkowski
19.02.2019 r.
Wycieczka "budowlańców"
Uczniowie klas budowlanych wraz nauczycielami przedmiotów zawodowych Alicją Gadjew i Adamem Piaseckim  odwiedzili zakład STOLBUD WŁOSZCZOWA S.A. / GRUPA KORONEA. Produkcja firmy odbywa  się we Włoszczowie i w Pszczynie. Zakład wyposażony jest w najnowocześniejsze linie produkcyjne. Ponad 500-osobowa załoga firmy  dostarcza na rynek wysokiej jakości okna: drewniane, PVC, aluminiowe w czterech liniach produktowych: Bronze, Silver, Gold, Platinium, drzwi wejściowe zewnętrzne oraz drzwi wewnętrzne. Uczniowie mieli możliwość zaobserwowania całego cyklu produkcyjnego drewnianych okien i drzwi. Poznanie najnowszych technologii i trendów modowych w produkcji okien pozwoli uczniom na nowe spojrzenie na rolę okien w budownictwie mieszkaniowym i użytkowym oraz otworzy nowe spojrzenie na architekturę budynków. 

A.Piasecki
27.02.2019 r.
Młodzież z Grota w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach.
„Dziś zadbaj o zdrowie,
byś nie musiał marzyć,
gdy będziesz w niemocy”

Dnia 27.02.2019r. uczniowie z klas II Tfg i III Tg razem z opiekunami: Sylwią Michno, Sylwią Chatys i Katarzyną Chrust uczestniczyły w edukacyjnym wyjeździe do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach. Wyjazd odbył się w ramach profilaktycznego programu „Wybierz Życie – Pierwszy Krok”. Tematem przewodnim spotkania była profilaktyka nowotworowa. Spotkanie podzielone było na części. Rozpoczął je dr Leszek Smorąg, ginekolog z wieloletnim doświadczeniem. W swojej prezentacji skupił się przede wszystkim na wirusie HPV, oraz nowotworach, które dotykają kobiet. Główny nacisk kładł na profilaktykę zdrowotną, rolę badań wykonywanych cyklicznie, szczepień oraz walkę z przekonaniem, że Internet jest głównym źródłem wiedzy na temat wszelkich chorób i sposobach leczenia. Drugą część spotkania poprowadziła pani mgr Jadwiga Zapała, specjalista ds. Promocji Zdrowia w Zakładzie Profilaktyki Onkologicznej w Kielcach. Swoją część spotkania przeznaczyła przede wszystkim na profilaktykę nowotworów piersi, podkreśliła bardzo ważną rolę samobadania piersi. Trzecia część spotkania odbyła się w gabinecie ginekologicznym i zakładzie mammografii piersi. Uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda mammograf, dowiedzieli się również jak wykonywane jest to badanie i w jakim celu. Zapoznali się także z gabinetem ginekologicznym. Pani położna opowiedziała jak przebiega pierwsza wizyta u ginekologa. Zwróciła uwagę na ważne informacje, o które pyta lekarz w czasie wywiadu. Opowiedziała o sprzętach które znajdują się w gabinecie i do czego służą. Pokazała również jakie są obecnie używane narzędzia np. do badań cytologicznych. Spotkanie było bardzo interesujące, młodzież otrzymała solidną dawkę wiedzy na temat chorób nowotworowych i profilaktyki zdrowia, która jest bardzo ważna zarówno w życiu kobiet jak i mężczyzn. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali edukacyjne kalendarzyki pt. „Zdrowa Kobieta, Zdrowy Mężczyzna.” Warto nadmienić, że w wyjeździe tym wspólnie uczestniczyła młodzież naszej szkoły i ZSP nr1 im. ks. Konarskiego w Jędrzejowie. Wszystkim nauczycielom i uczniom uczestniczącym w wycieczce dziękujemy za współpracę i owocnie spędzony czas.

„Czy to nie smutne,
że większość ludzi musi zachorować,
by zdać sobie sprawę z cudowności życia?”
Sylwia Michno
28.02.2019 r.
Jesteśmy najlepsi!
W dniu 28 lutego 2019 r.odbył się w Kielcach etap wojewódzki Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie:Konrad Sowula i Mateusz Miśkiewicz z klasy II T MI. Uczniowie przygotowali prezentację multimedialną na temat :"Rodzina - ukryty w niej skarb".Prezentacja była pierwszą częścią konkursu. W drugiej części zawodnicy odpowiadali na pytania dotyczące problematyki przedstawionej w prezentacji. Komitet Okręgowy przyznał Konradowi i Mateuszowi pierwsze miejsce i rekomendował ich do udziału w etapie centralnym olimpiady. Opiekunem uczniów jest nauczyciel wychowania do życia w rodzinie - Renata Gola.
R.Gola.

28.02.2019 r.
Siatkarski luty
W miesiącu lutym reprezentacja szkoły w piłkę siatkową dziewcząt uczestniczyła w dwóch turniejach:
14.02.2019 roku -VIII WALENTYNKOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W BUSKU-ZDRÓJ.
28.02.2019 roku – TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH O PUCHAR DYREKTORA LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. BOHATERÓW POWSTANIA STYCZNIOWEGO W MAŁOGOSZCZU.
Uczennice wystąpiły w składzie: Karendał Patrycja IV TH, Kozińska Zuzanna IV TG , Kamińska Kamila IV TG, Podsiadło Weronika IV TG, Piątek Anna IV TG, Zachariasz Weronika II K, Biedroń Klaudia II K, Czekaj Wiktoria I G, Ozga Amelia I G, Pasek Monika IV TG, Chudebska Justyna IV TG, Boryś Katarzyna IV TG, Bielecka Katarzyna I TG. 
W każdym turniejach brały udział cztery drużyny, które prezentowały bardzo wysoki poziom. Trzecie i drugie miejsce zajęte przez nasze dziewczyny na obcym terenie jest dużym sukcesem, ale również motywacją do dalszej pracy. Wszystkim dziewczynom reprezentującym naszą szkołę składamy ogromne gratulacje i podziękowania za walkę do ostatniej piłki, walkę okupioną bólem i urazami. Życzymy dalszych sukcesów. 
 Opiekun mgr Michał Olesiński.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego