Maj 2020 - ZSP nr 2 w Jędrzejowie

Maj 2020

08.05.2020
Sprzęt komputerowy do nauki zdalnej rozdany
W dniu dzisiejszym w naszej szkole nastąpiło przekazanie uczniom i nauczycielom komputerów mających ułatwić prowadzenie zdalnej nauki. Sprzęt ten został przekazany naszej szkole w dniu 5 marca przez Starostę Jędrzejowskiego Pawła Farynę, Wicestarostę Marię Barańską oraz Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie Renatę Kwas. Nasza szkoła otrzymała 7 komputerów wraz z zestawami słuchawkowych. Zakup laptopów został sfinansowany w ramach realizacji projektu pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
28.05.2020
Rozdanie Stypendiów Starosty
28.05.2020 r. w budynku Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie miało miejsce wręczenie Stypendiów Starosty Jędrzejowskiego im. Św. Jana Pawła II za drugi semestr roku szkolnego 2019/2020. Wyróżnieni i nagrodzeni są nim uczniowie, którzy swoją pracą przynoszą chlubę rodzicom, szkole do której uczęszczają, swoim nauczycielom, ale także Powiatowi Jędrzejowskiemu. Cechuje ich wysoka średnia ocen, wzorowe lub bardzo dobre zachowanie oraz nienaganna postawa i zaangażowanie w życie społeczne szkoły i środowiska
Nagrody w postaci stypendiów wyróżnionym uczniom wręczyli Starosta Jędrzejowski Paweł Faryna, Wicestarosta Jędrzejowski Maria Barańska i Członek Zarządu Powiatu Jędrzejowskiego Jarosław Krawczyk. Obecna była również Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Zdrowia i Spraw Społecznych Renata Kwas, a także pracownicy Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie.
Wśród wyróżnionych znalazło się również troje naszych uczniów: Anna Sputo, Dawid Krzysztofik, Milena Gwara. Wszystkim nagrodzonym stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów w dalszych etapach edukacji
31.05.2020
KONKURS FOTOGRAFICZNY "Wszędzie fizyka"
W maju uczniowie klas pierwszych technikum wzięli udziału w Fotograficznym Konkursie „Wszędzie fizyka” zorganizowanym w naszej szkole. Zadanie polegało na wykonaniu i przesłaniu zdjęcia ukazującego dowolne zjawisko fizyczne wraz z opisem. Mogło to być nocne niebo, fale morskie, doświadczenie, zwierzę w ruchu, czy oświetlone nocą ulice. Wpłynęło mnóstwo prac dotyczących zjawiska odbicia, rozproszenia światła, zasady zachowania energii, obserwacji nieba czy ruchu. Uczniowie wykonywali również doświadczenia i tworzyli samodzielnie układy elektryczne. Oto przyznane miejsca oraz wyróżnienia:
I miejsce- Paweł Kuśmirek klasa 1tm - wykonanie układu elektrycznego: "Drabina Jakuba". Są to dwa druty pomiędzy którymi występuje duże napięcie. Dzięki temu powstaje łuk elektryczny który pnie się ku górze. Na zdjęciu widać że jest już przy końcu. Cały układ wykonany samodzielnie.
II miejsce- Patrycja Imosa klasa 1Tfg oraz Filip Gocał klasa 1tm – wykonanie doświadczeń związanych z mieszaniem różnych substancji.
III miejsce- Dawid Krzysztofik klasa 1tg – wykonanie doświadczenia i obliczenie pracy wykonanej przez latarnię elektryczną nocą.
Wszystkie pozostałe prace zasługują na szczególne wyróżnienie, ponieważ zostały profesjonalnie wykonane i ciekawie przedstawione. Wszystkim uczestnikom gratulujemy oraz dziękujemy za udział!
Pańczyk Magdalena