Marzec 2018 - ZSP nr 2 w Jędrzejowie

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Marzec 2018

Wydarzenia
1.03.2018
Pamięć o żołnierzach wyklętych

Zaszumiałaś, Polsko, biało- czerwonymi skrzydłami
Dumnym orłem zawisłaś tam, hen, pod obłokami.
Pieśń żołnierką, co czyn Twych bohaterów sławi,
Odbiła się echem od morza aż do Tater grani.
Co za siła jest w Tobie, Polsko, Ojczyzno moja,
Że wciąż uparcie i dumnie powstajesz z swych kolan
Niejedną bolesną i krwawą naznaczona blizną.
Gwiaździstym diamentem w popiołach jaśniejesz, Ojczyzno.
Bóg, Honor, Ojczyzna- te słowa święte, sprawę świętą
W sercu wyryte miała Armia, nazwana Wyklętą.
Tej świętości w kolebce uczyli ich ojcowie,
Z matki mlekiem wyssali pacierz w polskiej mowie.

Wicedyrektor szkoły Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Jędrzejowie im. Stefana Roweckiego „Grota” zorganizował pod pomnikiem gen majora Gądzio – Kosa przy ulicy Okrzei spotkanie dla uczniów upamiętniające żołnierzy wyklętych. Jak przypomniał dyrektor Suchmiel inicjatywę ustawodawczą w zakresie uchwalenia święta Pamięci Żołnierzy Wyklętych podjął w 2010 roku prezydent Lech Kaczyński uzasadniając, że jest to hołd dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji patriotycznych. Dyrektor Bernard Suchmiel wyjaśnił też uczniom, dlaczego to właśnie 1 marca obchodzimy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Jak mówił, 1 marca 1951 roku w więzieniu mokotowskim wykonano wyrok śmierci na siedmiu członkach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość wykonując wyrok tzw. metodą katyńską - strzał w potylicę.
Spotkanie zakończono złożeniem kwiatów i zapaleniem znicza pod pomnikiem.
Ewelina Żychlińska
1.03.2018 r.
Wyjazd na Targi Enex Nowa Energia, EKOTECH oraz Green City Expo w Kielcach
Dziś 50 - osobowa grupa młodzieży z naszej szkoły reprezentująca zawody technik mechatronik, technik elektryk, technik informatyk udała się do kieleckiego centrum targowego. Tematem przewodnim odbywającej się tam wystawy była ochrona środowiska oraz alternatywne sposoby pozyskiwania energii. Na targach wystawiło się ok. 160 firm które prezentowały nowoczesne technologie i urządzenia związane z ochroną środowiska, gospodarką odpadami jak również pozyskiwaniem energii elektrycznej oraz cieplnej z wykorzystaniem fotowoltaiki, pomp ciepła, kolektorów słonecznych czy biomasy. W trakcie targów młodzież miała możliwość uczestniczenia w trwających konferencjach na temat ochrony srodowiska, możliwości wykorzystania fotowoltaiki w firmach jak również gospodarstwach indywidualnych, trendów w budowie tzw. inteligentnych domów wykorzystujących niekonwencjonalne sposoby pozyskiwania energii, jak rownież zapoznać się z bieżącą sytuacją w zakresie segregacji odpadów. Nasi uczniowie przyglądali się trwającym zmaganiom monterów instalacji OZE jak również sami brali udział w konkursach teoretycznych w trakcie których można było zdobyć wiele cennych gadżetów. Można też było podziwiać samochód elektryczny Tesla S 85D, który osiąga 100 km/h w 2,8 sekundy, a szacowana moc jego silnika to około 500  KM.Tematyka wycieczki doskonale wpisała się w zagadnienia realizowanego w naszej szkole projektu związanego z odnawialnymi źródłami energii  oraz montażem instalacji elektropneumatycznych i układów sterowania jako niezbędnych elementów instalacji OZE.
Opiekunami młodzieży byli: Jacek Garus, Agnieszka Chabior, Renata Walczak i Zbigniew Marcinkowski.
Zbigniew Marcinkowski 
03.03.2018
Konkurs Artystyczny
905 uczestników z 8 krajów: Polski, Litwy, Ukrainy, Białorusi, Austrii, Anglii, Kazachstanu
i USA wzięło udział w IX Międzynarodowym Konkursie Artystycznym im. Włodzimierza Pietrzaka pod tytułem „Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem”. Wśród nich znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Bartosz Hosaniak z klasy 3 TMS oraz Radosław Baran z 4 TEI, którzy wzięli udział w edycji fotograficznej. Bartosz za swoją interpretację poezji Włodzimierza Pietrzaka został wyróżniony. W gronie jurorów konkursu plastycznego, fotograficznego czy recytatorskiego znaleźli się profesorowie i adiunkci z Łódzkiej Szkoły Filmowej i Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pomysłodawca i dyrektor Konkursu Maciej Konieczny propaguje życie i twórczość Włodzimierza Pietrzaka, zapomnianego poety, pisarza, krytyka literackiego, żołnierza Powstania Warszawskiego. W dotychczasowych edycjach konkursu wzięło udział 11 tysięcy 182 uczestników z różnych państw. Uczniowie z naszej szkoły– Daniel Grzyb
i Bartosz Hosaniak - byli dwukrotnie wyróżnieni. Ich opiekunami byli: Aneta Haczyk i Michał Cichoń.
Aneta Haczyk

6.03.2018.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

„A nade wszystko szanuj mowę twą ojczystą.
Nie znać języka swego -hańbą oczywistą”.
Franciszek Ksawery Dmochowski

6 marca 2018 roku obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. To święto ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku i obchodzone corocznie 21 lutego. Święto upamiętnia wydarzenia w Dhace, gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu zginęło podczas pokojowej demonstracji, w trakcie której domagali się nadania językowi bengalskiemu statusu jednego z dwóch języków urzędowych w Bengalu Wschodnim, należącym wówczas do Pakistanu.
Poza upamiętnieniem tych wydarzeń, głównym przesłaniem Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego jest ochrona różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego oraz kształtowanie odpowiedzialności za polszczyznę. Zgodnie z tymi założeniami został przeprowadzony konkurs poprawnych norm i form, w którym wzięli udział przedstawiciele klas: I tbs, II tg, II tbe, II tms, III ow. Następnie młodzież musiała zmierzyć się z łamańcami językowymi. Zadanie polegało na poprawnym przeczytaniu wylosowanych tekstów, które były przepełnione trudnymi do wyartykułowania wyrazami. Konkurs dostarczył uczniom wiele emocji, a zwycięzcami okazali się przedstawiciele klasy II tms.
Beata Ragan

7.03.2018
Maturzyści na Jasnej Górze
Szacuje się, że około 1200 maturzystów z diecezji kieleckiej wzięło udział w pielgrzymce wielkopostnej na Jasną Górę. Mszy świętej przewodniczył biskup pomocniczy diecezji kieleckiej - Andrzej Kaleta. Pod hasłem “Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” maturzyści składali swoje prośby i podziękowania przed Matką Bożą Częstochowską. Biskup Kaleta zachęcał młodych do podążania drogą Chrystusa.
"My wędrowcy, my pielgrzymi dziś przychodzimy w to miejsce, żeby postawić sobie pytanie, czy dobrą drogą idę, a w ogóle jaką drogą ja mam iść przez moje życie? Wiele pytań pojawia się w sercu i umyśle człowieka młodego, również pytanie o to, kim ja tak naprawdę jestem, pytanie o naszą tożsamość, i jakie chcę uczynić moje własne życie. Wiele pytań pojawia się, gdy stajemy w tym miejscu" - powiedział biskup Kaleta.
Po mszy świętej na Wałach, które stanowią pozostałość dawnych umocnień klasztoru, wokół Sanktuarium Jasnogórskiego odbyła się Droga Krzyżowa a po niej w kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej młodzież złożyła akt zawierzenia. Dla wszystkich uczestników pielgrzymki była to niezapomniana uczta duchowa i głębokie przeżycie religijne.
Ewelina Żychlińska
7.03.2018 r.
Kto jeśli nie technicy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota”.
W dniach 5 i 7 marca 2018 roku, przyszli technicy z „Grota” o specjalności technik mechatronik i technik pojazdów samochodowych odwiedzili Politechnikę Świętokrzyską w Kielcach w ramach akcji "POLIBUS – nauka na kółkach”. Jest to kampania promocyjna uczelni skierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Była to doskonała okazja, by zobaczyć ofertę edukacyjną Politechniki Świętokrzyskiej „od kuchni”. Program pobytu zakładał zwiedzanie ;
 laboratorium komputerowych pomiarów wielkości geometrycznych,
 laboratorium systemów pneumatycznych,
 laboratorium mechatroniki, automatyki i robotyki,
 pokaz możliwości łazika implus,
 laboratorium samochodów i ciągników ,
 laboratorium silników cieplnych.
Uczniowie byli bardzo zainteresowani nowinkami technologicznymi, które przedstawiali wykładowcy uczelni. Część uczniów już zadeklarowała kontynuowanie nauki na Politechnice Świętokrzyskiej. Akcja „ POLIBUS” w ZSP nr 2 będzie kontynuowana, jeszcze w tym roku szkolnym zaproszeni zostali uczniowie kształcący się w zawodach technik budownictwa i technik elektryk.
Anna Kamińska

8.03.2018 r.
Konferencja naukowa
8 marca 2018 roku uczniowie klasy I tfg wzięli udział w konferencji naukowej pt. „Dziedzictwo Wincentego Kadłubka. Cystersi- miasto- region od średniowiecza do współczesności”. Konferencją poświęconą życiu i dziedzictwu Wincentego Kadłubka zainagurowane zostały obchody 800-lecia przybycia błogosławionego do klasztoru Cystersów. Młodzież wysłuchała referatów II panelu konferencji:
• „Wincenty Kadłubek w klasztorze Cystersów w Jędrzejowie”
• „Wincenty Kadłubek - teolog”
• „Decus armigerum palmigerumque - nieznany wiersz ku czci Wincentego Kadłubka zachowany w aktach procesu beatyfikacyjnego”
• „Świadkowie procesu beatyfikacyjnego Wincentego Kadłubka”
Beata Ragan

12-14.03.2018
Rekolekcje Wielkopostne
Od poniedziałku 12.03.2018 jak co roku cała społeczność szkolna uczestniczy w rekolekcjach wielkopostnych, przygotowując się do Świąt Wielkanocnych w Klasztorze ojców Cystersów w Jędrzejowie. Msza święta z kazaniem dla młodzieży odbywa się codziennie o godzinie 10.00. Wtorek był dniem spowiedzi świętej z której uczniowie naszej szkoły licznie korzystali. Kazania rekolekcyjne wygłosił ksiądz mgr lic. Marek Leśniak który jest wikariuszem w Archikatedrze świętego Jana Chrzciciela we Wrocławiu.
Ewelina Żychlińska 
12.03.2018 r.
Pracownia fryzjerska
Fryzjerstwo jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się zawodów. To rzemiosło, które stawia wysokie wymagania zajmującym się nim osobom. Współczesny fryzjer to nie tylko zwykły rzemieślnik wykonujący zamówioną usługę, ale przede wszystkim stylista, kreator i artysta, który za każdym razem tworzy nowe dzieło. Dlatego też nasza szkoła wychodzi naprzeciw dużemu zainteresowaniu uczniów nauką w zawodzie fryzjera i oddaje do użytku nową pracownię fryzjerską, wyposażoną w najnowocześniejszy sprzęt fryzjerski i stanowiska fryzjerskie. 
16.03.2018
Dzień Świętego Patryka
Jak co roku uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jędrzejowie im. Stefana Roweckiego “Grota” świętowali dzień świętego Patryka - patrona Irlandii. Obchody dnia św Patryka obejmowały konkurs wiedzy o życiu i działalności biskupa Irlandii ale także, konkurs plastyczny na symbol kojarzący się z patronem zielonej wyspy.
Uczniowie klas drugich technikum mechaniczno-samochodowego i budowlano-elektrycznego zgłosili się licznie do konkursu wiedzy o życiu i działalności misyjnej świętego Patryka. “Co jest atrybutem św.Patryka?, gdzie i kiedy urodził się św.Patryk? kiedy został biskupem?” - na te i wiele innych pytań uczniowie musieli odpowiedzieć podczas testu. Po podliczeniu punktów okazało się, że pierwsze miejsce zajęli uczniowie klasy II technikum budowlano elektrycznego Michał Kowalski i Artur Zbroński, zaraz za nimi uplasowali się uczniowie z klasy II technikum mechaniczno-samochodowego Jakub Kucharski i Patryk Łysek. Zwycięzcy konkursu otrzymali z języka angielskiego oceny celujące oraz nagrody rzeczowe: torby szkolne, zeszyty i długopisy.
Drugą częścią obchodów dnia świętego Patryka był konkurs plastyczny na symbol, motyw kojarzący się z patronem Irlandii. Konkurs plastyczny zdominowały prace uczennic z klasy II K. Wyróżniono prace plastyczne: Angeliki Byczek, Karoliny Fatygi i Klaudii Sobieraj. Prace można oglądać na II piętrze szkoły, obok sali językowej A37. Organizatorem dnia świętego Patryka była nauczyciel języka angielskiego Ewelina Żychlińska.
Ewelina Żychlińska

17.03.2018
ZSP nr 2 W Warszawie
W dniu 17 marca 2018r 6 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jędrzejowie wzięło udział w pólfinale XIX Olimpiady Techniki Samochodowej w Warszawie. Przedmiotem olimpiady przeprowadzonej na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej, był zestaw 40 pytań testowych obejmujących wiedzę podstawową (w tym: elementy matematyki i fizyki, materiałoznawstwo, rysunek techniczny maszynowy, techniki wytwarzania, podstawy budowy maszyn) oraz wiedzę specjalistyczną (budowa, diagnozowanie, naprawa i eksploatacja pojazdów samochodowych) z uwzględnieniem zasad ochrony środowiska i przepisów bhp. W półfinale olimpiady uczestniczyło 356 uczniów. Uczniowie naszej szkoły uzyskali następujące wyniki:
  • Patryk Kucia, klasa 4 Ts 47 punktów
  • Patryk Kośmider, klasa 4 Ts 30 punktów
  • Chwastek Konrad, klasa 3C 26 punktów
  • Orkisz Mateusz, klasa 3K 25 punktów
  • Marzec Rafał, klasa 3K 24 punkty
  • Sobczyk Szymon, klasa 3 Tms 19 punktów.
Opiekunami uczniów byli Wojtachnio Tomasz i Bugajski Włodzimierz.
Patryk Kucia został zakwalifikowany do Finału Olimpiady Techniki Samochodowej. Będzie to etap praktyczny w siedzibie firmy Robert Bosch Sp. z o.o 12 maja 2018r.
W.Bugajski
19.03.2018
Międzynarodowy Dzień Poezji
W związku ze zbliżającym się międzynarodowym dniem poezji, bibliotekarz Ewa Nemś oraz nauczyciel języka angielskiego Ewelina Żychlińska zorganizowały w czytelni naszej szkoły "Spotkanie z poezją brytyjską". Uczniowie klasy I Technikum budowlano-samochodowego wspólnie wybrali na ten dzień poezje Wiliama Szekspira - angielskiego poetę i dramaturga. Szekspir powszechnie uważany jest za jednego z najwybitniejszych pisarzy literatury angielskiej oraz reformatora teatru. Jego dorobek obejmuje 38 sztuk, 154 sonety, a także wiele utworów innych gatunków. Uważa się go za poetę narodowego Anglii. Uczniowie Mateusz Fert, Dominik Błasiak, Patryk Chudzik i Kamil Karkocha zaprezentowali fragmenty utworów przed swoimi kolegami. Momentami było poważnie, chwilami wesoło i zabawnie bo to właśnie poezja oferuje nam pełen wachlarz doznań literackich. Spotkanie miało na celu zachęcenie młodzieży do czytania, popularyzowanie poezji i częstsze odwiedzanie szkolnej biblioteki. W drugiej części spotkania uczniowie klasy ITbs mięli okazje obejrzeć fragment dzieła Szekspira w oryginalnej wersji językowej.
E.Żychlińska
21.03.2018
Międzynarodowy Dzień Poezji
21 marca 2018 roku w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Poezji. To święto zostało ustanowione przez UNESCO jesienią 1999 roku. Główne uroczystości tego święta odbywają się w Paryżu. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania i publikowania poezji. Ten dzień ma dać nowy impuls, aby docenić poezję. W związku z tym uczniowie klasy 3 th zaprezentowali najpiękniejsze wiersze miłosne Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Marii Pawlikowskiej Jasnorzewskiej oraz George’a Byrona. Ponadto młodzież wysłuchała wielu pięknych utworów poezji śpiewanej w wykonaniu Michała Bajora, Michała Żebrowskiego oraz Anny Marii Jopek. W szkolne czytanie poezji włączyła się pani dyrektor mgr Anna Kamińska oraz grono pedagogiczne. Program spotkania przygotowała Beata Ragan i Ewa Nemś. 
B.Ragan
23.03.2018
Geodeta na "start"
Rusza nowy kierunek w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im Stefana Roweckiego „Grota” w Jędrzejowie- technik geodeta. Rozmawiamy z dyrektor szkoły Jolantą Jędrzejewską.

Skąd pomysł aby utworzyć w szkole nowy kierunek- technik geodeta?
- W regionie nie ma szkoły kształcącej na kierunku technik geodeta a zapotrzebowanie na ten zawód istnieje, w związku z trwającymi w województwie inwestycjami budowlanymi, w których absolwenci znajdują zatrudnienie.

Jaka była formalna droga aby szkoła otwarła nowy kierunek?
- 25.01.2018 roku zwróciliśmy się do Powiatowej Rady Zatrudnienia z wnioskiem o zaopiniowanie nowego kierunku kształcenia w zawodzie technik geodeta. Otrzymaliśmy pozytywną uchwałę. Następnie złożyliśmy wniosek do Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy i 20.03.2018r otrzymaliśmy również pozytywną uchwałę.

Czym przekonaliście obie te instytucję do tego, że taki kierunek jest potrzebny w ZSP nr 2 w Jędrzejowie?
- Szkoła działa jako publiczna jednostka oświatowa. Od kilkudziesięciu lat kształci uczniów w różnych zawodach. Posiadamy kadrę nauczycielską wyspecjalizowaną w kształceniu zawodowym. W szkole istnieją 24 odziały w tym 15 technikum , 5 zasadnicza szkoła zawodowa, 2 odziały branżowej szkoły I stopnia. W szkole istnieje pokrewny kierunek technik budownictwa który od lat cieszy się zainteresowaniem. Oczywiście część wyposażenia będzie można wykorzystać dla kierunku technik geodeta. Kształcenie praktyczne może się odbywać w pracowniach szkolnych, w centrum kształcenia praktycznego oraz bezpośrednio w terenie w formie ćwiczeń geodezyjnych w zespołach 5 osobowych. Ćwiczenia geodezyjne mogą być również organizowane w formie praktyki zawodowej.

Czym zajmuje się technik geodeta?
Geodeta to zawód, który daje duże możliwości – finansowe i rozwojowe. Po ukończeniu tego kierunku zadaniem technika geodety będzie mierzenie działek i innych elementów terenu, wykonywanie podziału nieruchomości, tworzenie map, obsługa geodezyjna budynków, ulic, dróg, metra czy prowadzenie ewidencji gruntów i budynków. A po kilku latach pracy w zawodzie może zostać geodetą uprawnionym, który przyjmuje zlecenia na prace geodezyjne, a ich wykonanie autoryzuje własnym nazwiskiem. Współdziała z inżynierem geodetą przy prowadzeniu prac geodezyjnych takich jak: pomiary astronomiczne, grawimetryczne, zakładanie i pomiar osnów geodezyjnych poziomych i wysokościowych, pomiary sytuacyjne, wysokościowe i topograficzne.

Dziękuję za rozmowę
Ewelina Żychlińska
23.03.2018 r.
Konferencja stypendystów
Uczniom naszej szkoły – Katarzynie Sadowskiej z klasy 3 TH oraz Radosławowi Baranowi z 4 TEI zostały przyznane stypendia z Projektu pn. Świętokrzyski program stypendialny dla uczniów szkół zawodowych realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 8. Rozwój edukacji i aktywne społeczeństwo, Działanie 8.5 Rozwój i wysoka jakość szkolnictwa zawodowego oraz kształcenia ustawicznego, Poddziałanie 8.5.2 Realizacja programu stypendialnego skierowanego do uczniów zdolnych szkół kształcenia zawodowego. Do organizatora wpłynęło 547 wniosków, z czego 320 przeszło weryfikację. 19.03.2018 r. ww. uczniowie wraz z nauczycielami - opiekunami – Martą Strzeszkowską i Anetą Haczyk oraz rodzicami, wzięli udział w konferencji edukacyjnej, która odbyła się w Filharmonii Świętokrzyskiej im. O. Kolberga w Kielcach. Organizatorem konferencji był Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.  Podczas konferencji zostały wręczone umowy stypendialne dla uczniów zakwalifikowanych do stypendium oraz umowy dla nauczycieli-opiekunów. Odbył się także pokaz popularno-naukowy pt. „Poczuj chemię” zorganizowane przez Energetyczne Centrum Nauki w Kielcach. Następnie została przeprowadzona prelekcja pt. „Znakomite spojrzenie na kształcenie”. LEGO Education w praktyce szkolnej” przez Kingę Wnuk i Jacka Kuflikowskigo z  Niepublicznej Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Na zakończenie przeprowadzono kolejny pokaz popularno-naukowy pt. „Mroźna planeta, świet(l)ny eksperyment i inne ciekawostki  przyrodnicze” przez pracowników Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu Chęcińskim. Podopiecznym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Mamy nadzieję, że ich postawy będą inspiracją dla innych uczniów naszej szkoły.
Aneta Haczyk
27.03.2018
Spotkanie z "myśliwym"
We wtorek 27 marca 2018 r. do naszej szkoły przybył Pan Marcin Adamski. Zaproszony przez Panią Anetę Haczyk gość wystąpił z prelekcją dotyczącą gospodarki leśnej, a także działalności Koła Łowieckiego w Wodzisławiu. Mowa była m. in.: o ochronie lasu, korzyściach jakie czerpie człowiek z natury, zagrożeniach współczesnego ekosystemu, zwierzętach, które żyją w okolicznych lasach. Pan Marcin próbował obalić pogląd na temat „krwiopijczych” myśliwych, tłumacząc ich postępowanie ochroną równowagi wśród populacji różnorodnych zwierząt leśnych. Podczas spotkania można było obejrzeć broń myśliwską, która przechodzi z pokolenia na pokolenie w rodzinie Państwa Adamskich.
W spotkaniu wzięły udział klasy: 1 TBS, 2 TBE, 3 TG, 3 OW.
Aneta Haczyk
27.03.2018
Świętokrzyska Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej
W tym roku po raz pierwszy odbyła się Świętokrzyska Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej. Szkoły ponadgimnazjalne mogły wystawić siedmioosobowe zespoły. Nasz zespół tworzyli uczniowie: R. Adamek, W.Gliwiński, A.Lubińska, Sz.Misterski, H.Fluśniak, K.Bania, D.Stateczna. Dnia 27 marca 2018r. odbyły się zawody na poziomie powiatowym. Zawodnicy musieli zmierzyć się z testem: 28 pytań zamkniętych oraz dwa opisowe. Nad prawidłowym przebiegiem Olimpiady czuwała komisja: Renata Gola(opiekun merytoryczny zawodników) oraz Magdalena Pańczyk. Obecnie, z niecierpliwością, czekamy na wyniki zawodów. 
R.Gola.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego