Marzec 2019 - ZSP nr 2 w Jędrzejowie

Marzec 2019

01.03.2019
Dzień Pamięci "Żołnierzy  Wyklętych"
Uroczystość upamiętniająca Żołnierzy Wyklętych, Niezłomnych odbyła się przed pomnikiem Gądzio –Kosa przy ulicy Okrzei, z inicjatywy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im S.Roweckiego “Grota”. Wicedyrektor szkoły Bernard Suchmiel odczytał list Prezydenta Polski Andrzeja Dudy skierowany do wszystkich organizatorów i uczestników uroczystości upamiętniających bohaterów powstania antykomunistycznego Żołnierzy Wyklętych- Niezłomnych.
“Już po raz dziewiąty obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci “Żołnierzy Wyklętych”, ustanowiony w hołdzie bohaterom podziemia antykomunistycznego, którzy przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi. Oddajemy cześć niezłomnym obrońcom wolności, którzy pomimo zakończenia drugiej wojny światowej, w obliczu kolejnej fali terroru i nowego zniewolenia podjęli dramatyczną decyzję, by walczyć dalej z bronią w ręku. Przez długie dziesięciolecia ich poświecenie i zmagania były skrzętnie  wymazywane z kart naszej historii. Dziś przywracamy Żołnierzom Wyklętym należny im szacunek i miejsce wśród bohaterów niepodległej Polski. Wielu z nich było oficerami Wojska Polskiego w odrodzonej Rzeczypospolitej. Wielu walczyło w szeregach Armii Krajowej.”
 Wicedyrektor Suchmiel przypomniał zaproszonym gościom i licznie zgromadzonej społeczności szkolenej, że to właśnie 1 marca 1951 roku w więzieniu mokotowskim wykonano wyrok śmierci na siedmiu członkach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia Wolność i Niezależność: Łukaszu Cieplińskim, Mieczysławie Kawalcu, Józefie Batorym, Adamie Łazarowiczu, Franicszku Błażeju, Karolu Chmielu i Józefie Rzepce. Na zakończenie uczestnicy uroczystości uczcili pamięć o Żołnierzach Wyklętych minutą ciszy a przedstawiciele szkoły, oraz  zaproszeni goscie złożyli pod tablicą wiązanki kwiatów.

01.03.2019 r.
Warsztaty fryzjerskie
Dnia 01.03.2019r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. gen. S. Roweckiego „Grota” w Jędrzejowie odbyły się warsztaty szkoleniowe ze strzyżenia męskiego. Swoją wiedzę i doświadczenie przekazywał uczniom absolwent naszej szkoły Norbert Wyrozumski, obecnie fryzjer w „ Hair Fashion Studio” w Krakowie. W warsztatach wzięli udział  uczniowie Szkoły Branżowej z kierunku fryzjer i Technik usług fryzjerskich. Firmy szkoleniowe fryzjerskie, bardzo chętnie odwiedzają nasza szkołę w poszukiwaniu fryzjerów. Podczas szkoleń odnajdują one u nas, wielu utalentowanych i dobrze przygotowanych do zawodu   młodych ludzi. Jednym z takich uczniów jest właśnie nasz absolwent Norbert Wyrozumski, który w tracie nauki  brał udział w takich szkoleniach i po ukończeniu naszej szkoły dostał propozycję pracy w ich salonie. Teraz bardzo chętnie  odwiedza  naszą szkołę już jako szkoleniowiec i dzieli się swoją wiedzą. Podczas warsztatów przekonywał swoich młodszych kolegów jak bardzo poszukiwany jest obecnie zawód fryzjera i w jak w szybkim tempie się rozwija. Norbert jest przykładem jak nasi absolwenci doskonale odnajdują się na rynku pracy. Kolejny raz takie szkolenie odbędzie się na Dniach Otwartych naszej szkoły, które odbędą się: 15,16,17 maja - na które serdecznie  wszystkich zapraszamy.
Warsztaty zorganizował – nauczyciel zawodu fryzjera w ZSP nr 2 w Jędrzejowie Sylwia Chatys

Jędrzejowski „GROT” najlepszy !!!
W dniu 5 marca w Liceum Ogólnokształcącym im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Małogoszczu odbył się turniej piłki nożnej halowej. Wzięły w nim udział reprezentacje Liceum Ogólnokształcącego w Małogoszczu, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sędziszowie, Publicznego Gimnazjum w Małogoszczu, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie jak również team z naszej szkoły. Drużyny rywalizowały w systemie "każdy z każdym". Mecze stały na bardzo wysokim poziomie. Obfitowały w wiele sytuacji bramkowych i goli. Nieustępliwa i zacięta walka na boisku trwała do ostatnich sekund a rozstrzygnięcia padały często równo z gwizdkiem kończacym spotkanie. Ostatecznie turniej wygrała reprezentacja naszej szkoły. Drugie miejsce przypadło LO im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Małogoszczu zaś trzecie ZSP w Sędziszowie. Królem strzelców został uczeń naszej szkoły - Miłosz Nazimek
Gratulujemy sukcesu naszym piłkarzom. Mamy nadzieję, że w najblizszym czasie przysporzą nam kolejnych powodów do radości i dumy.
M.Olesiński/Z.Marcinkowski
Wiceminister Edukacji Narodowej w naszej szkole
W związku z odbywającym się w Kielcach Regionalnym Kongresem Zawodowym naszą szkołę (jaką jedyną w województwie swiętokrzyskim) odwiedziła Sekretarz Stanu w MEN Marzena Machałek. Towarzyszyli jej Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek, Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik oraz Starosta Powiatu Jędrzejowskiego Paweł Faryna. Delegacja spotkała się z gronem pedagogicznym jak również zwiedziła szkołę oraz sale Centrum Kształcenia Praktycznego. Mimo napiętego "grafiku" pobytu wiceminister znalazła czas, aby "zajrzeć" na kilka lekcji, przywitać się indywidualnie z uczniami, porozmawiać z nimi na temat wybranego zawodu czy wykonywanych czynności na stanowiskach pracy. Stwierdziła, że w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jędrzejowie spotkała ludzi, którzy są dumni z tego, gdzie pracują i w jakiej szkole się uczą. "To szkoła z historią, tożsamością i duszą" - powiedziała wiceminister podsumowując wizytę w murach naszej szkoły.