Październik 2020 - ZS nr 2 w Jędrzejowie

18.10.2020
Ogólnopolski Tydzień Kariery w „Grocie”
W minionym tygodniu w jędrzejowskim „Grocie” odbyły się obchody XII edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W tym roku pod hasłem „DoradzaMy – zawodowo, wybieraMy – odlotowo”. Ogólnopolski Tydzień Kariery, czyli OTK, to coroczne działanie mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego– wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w tym roku szkoła postanowiła wcześniej zorganizować działania w ramach OTK. W jędrzejowskim ZSP nr 2 pod opieką szkolnego doradcy zawodowego pani Magdaleny Pańczyk po raz kolejny przeprowadzono szereg działań mających na celu wspieranie tej akcji. Uczniowie wzięli udział w zajęciach „Pomysł na Odlotowe hasło zawodowe”, oraz quizie „Czy dobrze znam swój zawód”. Odbył się konkurs na najlepszą prezentację promująca swój zawód. Dzięki współpracy szkoły z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Kielcach młodzież mogła obejrzeć udostępnione filmy oraz skorzystać z informacji zawodowej Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Kielcach.
Na wyróżnienie zasługują klasy IITh, IItg, IItes, Itże, Itms za aktywny udział w akcji i największą ilość haseł promujących swój zawód. Uczennice klasy 2tfg Aleksandra Cygan i Adrianna Kobiec zajęły pierwsze miejsce w konkursie na najlepszą prezentację o swoim zawodzie- prezentacja „Zawód Fryzjer”. Uczeń z pierwszej klasy technikum informatycznego Norbert Makulski uważa, że wybrał odlotowo i nawiązując do hasła przewodniego akcji napisał wiersz o swoim zawodzie:
Technik Informatyk to prawdziwy sympatyk,
pozwoli odkryć komputerów świat i nie ważne ile masz lat.
Lubi programowanie, tak jak animowanie,
Kocha grać w gierki, bo tam są zabawne aferki.
Nigdy nie odmówi w ważnej sprawie
jeśli chodzi o administrowanie.
Informatyka to ciekawe zadanie,
a jak chodzi o kartkówek pisanie
To każdy ma bojowe zadanie!
Informatyk tylko sobie klika, pstryka, naciska,
całymi dniami na kompie siedzi i Internet zwiedzi
Informatyk to odlotowa sprawa,
często z małych rzeczy może wyjść fajna zabawa!
M.Pańczyk
01.10.2020
Akcja Krwiodawstwa w ’’Grociku”
W dniu 1 października 2020r w Zespole Szkół nr 2 im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Jędrzejowie zorganizowano akcję honorowego krwiodawstwa. Sposród zarejestrowanych 42 osób krew mogły oddać 32 osoby od których pobrano 14,400 litrów krwi. To pierwsza od prawie 8 miesięcy przerwy akcja, w której uczniowie Szkoły oddają bezinteresownie krew potrzebującym. Dotychczas zorganizowano 69 akcji honorowego krwiodawstwa podczas których pobrano ponad 1308 litrów krwi. Uczniowie szkoły należą do najofiarniejszych w województwie świętokrzyskim biorąc rokrocznie udział w Turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie”. W 2021 roku Szkoła będzie obchodziła 20- lecia krwiodawstwa. Opiekunowie Szkolnego Klubu HDK planują przeprowadzić akcje z dodatkowymi upominkami aby dalej propagować ideę krwiodawstwa.
W.Bugajski

07.10.2020
WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
W środę 7 października 2020 r. odbyły się wybory władz Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Jest to dla całej społeczności szkolnej bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli. Reprezentantami uczniów naszej szkoły zostali:
Przewodniczący – Mateusz Miśkiewicz kl. IV Tmi
Zastępca – Karolina Pobereżnyj kl. IV Tfg
Sekretarz – Dominik Laprus kl. III Tbs
Członkowie:
Sandra Warot kl. II Th
Patrycja Imosa kl. II Tfg
Bartłomiej Kisiel kl. III Tgg
Wiktoria Wieszadło kl. II k
Adam Dąbrowski kl. II tm
Natalia Kaczmarczyk kl. I też
Nowo wybranym władzom Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Jędrzejowie składamy serdeczne gratulacje i życzymy owocnej pracy!
M.Bugajska

„Nie tylko z książek płynie dobra nauka z serca nauczać to jest wielka sztuka"
14 Października Dzień Edukacji Narodowej z tej okazji Samorząd Uczniowski wraz z jego opiekunami, aby wyrazić wdzięczności dla pracy naszych nauczycieli przygotowali życzenia i drobny słodki upominek . Wszystkim Nauczycielom Samorząd Uczniowski pragnie złożyć serdeczne życzenia spełnienia wszystkich marzeń , duzżo zdrowia, cierpliwosści i satysfakcji z wykonywanej pracy.
K.Banach