Sierpień 2019 - ZSP nr 2 w Jędrzejowie

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Sierpień 2019

Wydarzenia
24.08.2019
50 lat po maturze!
Ojciec Opat Rafał Ściborowski przewodniczył w Klasztorze Ojców Cystersów uroczystej mszy świętej w intencji maturzystów i Grona Pedagogicznego którzy świętowali 50tą rocznicę ukończenia szkoły i zdania matury w obecnym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im S.Roweckiego “Grota” w Jędrzejowie.
- To w murach tego kościoła kształtował się wasz duch i sumienie. Od naszego patrona Wincentego Kadłubka czerpaliście natchnienie. Tu dziś dziękujecie za edukację, czas dorastania i przyjaźnie. Wypracowaliście w młodości talenty którymi dzielicie się przez całe dorosłe życie z innymi- powiedział ojciec Opat podczas mszy świętej.
Z klasy 33 osobowej na spotkanie po latach udało się przybyć 18 absolwentom rocznika 1969. Wychowawcą klasy był Władysław Dynek, dyrektorem szkoły był Józef Sałek, a zastępcą Jan Kamiński.
- Pomysł spotkania zrodził się w zeszłym roku kiedy część z nas spotkała się na obchodach 90lecia szkolnictwa zawodowego w ZSP nr 2 w Jędrzejowie. Wtedy zaczeliśmy liczyć,że za rok będzie okrągła rocznica 50 lat po maturze. Byliśmy czwartym rocznikiem zdającym egzamin dojrzałości w technikum mechanicznym. Naszą specjalizacją był technik mechanizacji rolnictwa. Wtedy nauka trwała 3 lata w zasadniczej szkole zawodowej i trzy lata w technikum mechanicznym- mówi absolwent Włodzimierz Ptak.
- Praktyki odbywaliśmy w Państwowym Ośrodku Maszynowym w Brzeziu lub w Pińczowie, a nasz internat mieścił się w budynkach klasztornych. Wspominamy to bardzo dobrze, ale pobudki o 5rano (ze względu na poranne modlitwy zakonników) były dla nas stanowczo za wcześnie- wspominają żartobliwie absolwenici rocznika 1969.
Z ogromnym wzruszeniem absolwenci wspominali swoich nauczycieli min.: od języka polskiego Romualdę Wtorek, od matematyki Stanisława Sobotę oraz ojca cystersa Alberta Wysockiego, uczącego religii w punkcie katechetycznym. Po mszy świętej przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia, a obenca dyrektor szkoły Jolanta Jędrzejewska zaprosiła uczestników spotkania do zwiedzania murów szkoły. Po części oficjalnej kontynuowano wspomnienia przy wspólnym obiedzie w restauracji “U Pawła”.
Ewelina Żychlińska

Lista absolwentów rocznika 1969 w technikum mechanicznym w Jędrzejowie przekazana przez organizatorów spotkania:

1. Ptak Marek
2. Sroga Bolesław
3. Kwiecień Lucjan
4. Sowa Stanisław
5. Moryń Waldemar
6. Krupski Henryk
7. Równicki Kazimierz
8. Kącki Andrzej
9. Leśniewski Zygmunt
10. Wałcesz Zdzisław
11. Pardała Jerzy
12. Fatyga Henryk
13. Młynarski Andrzej
14. Strojny Stanisław
15. Żułtak Krzysztof
16. Kulasek Janusz
17. Sęk Andrzej
18. Celejewski Wiesław
19. Panek Jerzy
20. Walczak Adam
21. Ponikowski Czesław
22. Kurkowski Henryk
23. Konofalski
24. Malec Jan
25. Olszewski Wacław
26. Stępniak Jan
27. Nurczyński
28. Kwapień
29. Mularczyk
30. Chwastek
31. Dalmata
32. Michalak
33. Borowiecki


 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego