Styczeń 2018 - ZSP nr 2 w Jędrzejowie

Styczeń 2018

9.01.2018 r.
Elektryk z Grota w II etapie Olimpiady „Euroelektra”
W dniu 8.01.2018r. uczeń kl.IIITBE Kornel Jabłoński wziął udział w zawodach okręgowych II stopnia XX edycji Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra”. Był jednym z dwunastu osób, które zakwalifikowały się do drugiego etapu organizowanego w Krakowie w grupie tematycznej elektrycznej. Uczeń zmagał się z 5 zadaniami tekstowymi z zakresu obwodów magnetycznych, sterowania silnikami indukcyjnymi klatkowymi, analizy obwodów jednofazowych i trójfazowych prądu przemiennego oraz napędów przekształtnikowych prądu stałego. Zawody trwały 120 minut.
Wyniki zostaną ogłaszane na stronie internetowej Olimpiady w terminie jednego miesiąca od dnia zawodów. Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów.
Renata Walczak
Spotkanie w ramach projektu AIESEC
W dniu 12.01.2018 odbyły się w naszej szkole warsztaty językowe zorganizowane przez panią Martę Chabuz. Zajęcia prowadzone były przez zaproszone wolontariuszki z Chin, studiujące w The University of Melbourne w Australii. Warsztaty prowadzone był w języku angielskim a poprzedzone ćwiczeniami Tai Chi - specjalny trening koordynacji ciała i umysłu, w oparciu o klasyczne koncepcje chińskiej nauki. Studentki przybliżyły uczniom kulturę i obyczaje Chin. Spotkanie odbyło się w ramach projektu organizowanego przez organizację AIESEC. Warsztaty wzbudziły bardzo duże zainteresowanie wśród młodzieży.
M. Chabuz
17.01.2018r.
Akcja HDK
W dniu 17 stynia 2018 roku w czytelni ZSP nr 2 im. Gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie została przeprowadzona akcja Honorowego Krwiodawstwa z przeznaczeniem na pomoc w leczeniu nauczyciela szkoły Jacka Bertmana. Pan Jacek Bertman cierpi na bardzo ciężką odmianę białaczki limfoblastycznej i przebywa w Świętokrzyszkim Centrum Onkologii. W akcji wzięło udział 46 osób z których 33 oddały 14,850 litrów krwi. Dzięki dodatkowemu wsparciu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, krwiodawcy oprócz soczków i czekolad otzrymali odblaski w kształcie serc, jojo, smycze. Dodatkowo w piątek na dużej przerwie rozlosowano 18 koszulek w rozmiarach S-XL, które trafiły do Artura Wosia, Bartłomieja Świetlika, Jakuba Radwana, Jakuba Szałasa, Eryka Marcinkowskiego, Bartłomieja Chudzika, Michaliny Szymańskiej, Patryka Gila, Konrada Knapa, Gajos Patrycji, Lniaka Huberta, Bartosza Miernickiego, Bartłomieja Kowalskiego, Dominika Stryjniaka, Bartosza Stryjniaka, Michała Biernackiego, Marty Zmorzyńskiej i Damiana Dąbka.
Była to zarazem 60 akcja HDK wZSP nr2 w Jędrzejowie. W czasie prawie 17 lat krwiodawstwa młodzież Szkoły oddała 1204,2 litry krwi.
Włodzimierz Bugajski

28.01.2018
Studniówka
Na 100 dni przed maturą tradycyjnie jak co roku odbył się Bal Studniówkowy. W tym roku bawiliśmy się w Różanym Dworku na Ignacówce. Punktualnie o godzinie 18.00 dyrektor szkoły mgr inż. Jolanta Jędrzejewska przywitała zgromadzonych gości, rodziców i nauczycieli a przede wszystkim uczniów klas maturalnych, bo to oni byli gwiazdami wieczoru. W tym roku na balu studniówkowym bawilły się klasy czwarte wraz z wychowawcami: IVTg (Klaudia Banach w zastępstwie Ewelina Żychlińska), IVTei (Aneta Haczyk), IVTb (Agnieszką Muchowską), IVTs (Janusz Adamczyk) oraz Thr (Renata Karp). Zupełnie nadzwyczajnym gestem serca wykazał się Dj Mariusz Żubrowski. Jako absolwent szkoły zdecydował się przekazać całą kwotę za wieczór na rzecz walczącego z okrutną chorobą nauczyciela Jacka Bertmana. Zdiagnozowano u niego ostrą białaczkę limfoblastyczną T-B Common. Nauczyciel Jacek Bertman leczy się w Klinice Hematologii i Transplantacji na Oddziale Ostrych Białaczek Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Po części oficjalnej, powitaniach, złożeniu życzeń maturzystom przez dyrekcje szkoły, naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury, Zdrowia i Spraw Społecznych Stanisława Nawrota, burmistrza miasta Jędrzejowa Marcina Piszczka, dyrektora Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej Pawła Faryny a jednocześnie przedstawiciela wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek bal rozpoczął pierwszy taniec polonez. Uroczysty korowód poprowadzili: dyrektor szkoły Jolanta Jędrzejewska z wicedyrektorem Bernardem Suchmielem oraz nauczyciele Ewelina Żychlińska z Michałem Olesińskim. Zabawa przy suto zastawionych stołach oraz przy gorących rytmach trwała do białego rana. Miłym akcentem balu były wybory miss i misstera studniówki. Po prezentacji kandydatów, konkursach tanecznych jury wybrało: z klasy IVT Tg Paulinę Sieradzką miss studniówki a korona i berło króla wieczoru przypadło Dominikowi Łatasiowi z klasy IVTb. Teraz maturzyści muszą wytężyć umysły bo do egzaminu maturalnego zostało niecałe trzy miesiące nauki.