Styczeń 2021 - ZS nr 2 w Jędrzejowie

17.01.2020
Egzaminy zawodowe
11 stycznia 2021 roku rozpoczęły się egzaminy zawodowe, które potrwają do 22 stycznia. Odbywają się zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego związanego z pandemią COVID-19. Zdają je uczniowie, którzy rozpoczęli naukę wedle podstawy programowej 2012, 2017 a także 2019.
Egzaminy zawodowe składają się z 2 części:
  • pisemnej – którą stanowi test skadający się z 40 zamkniętych pytań, na których rozwiązanie przewidziane jest 60 minut;
  • praktycznej - związanej z wykonaniem zadania lub zadań egzaminacyjnych, których rezultatem jest wyrób, usługa lub dokumentacja. Część praktyczna trwa w zależności od kwalifikacji od 120 do 240 minut.
W naszej szkole do egzaminów w sesji styczeń – luty 2021 podeszła młodzież ucząca się na następujących kierunkach: technik mechatronik, technik informatyk, technik usług fryzjerskich, technik pojazdów samochodowych, technik żywienia i usług gastronomicznych.
Wszystkim życzymy powodzenia i końcowego sukcesu.
27.01.2021
Podsumowanie "Sportowej Jesieni"
W dniu 27.01.2021 w Zespole Szkół nr 2 im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Jędrzejowie miało miejsce wręczenie zaległych pucharów i dyplomów dla najlepszych drużyn turniejów piłkarskich „Sportowa Jesień”. Dla zwycięzców poszczególnych turniejów puchary ufundował starosta jędrzejowski mgr Paweł Faryna. Drugie miejsca nagrodził pucharami Dyrektor ZS nr 2 w Jędrzejowie mgr Paweł Kowalski, natomiast zdobywcy trzecich miejsc otrzymali puchary prezesa Powiatowego Związku Stowarzyszeń Sportowych mgr Janusza Adamczyka. Dodatkowo starosta jędrzejowski Paweł Faryna przekazał na rzecz szkoły sprzęt sportowy w postaci piłek. Z uwagi na pandemię koronawirusa dekoracja miała charakter symboliczny, nagrody zostały wręczone przedstawicielom uczestników turniejów.
Aleksander Mazurkiewicz