Wrzesień 2019 - ZSP nr 2 w Jędrzejowie

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Wrzesień 2019

Wydarzenia
02.09.2019
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2010
Dziś w naszej szkole, podobnie jak w wielu innych w Polsce, miała miejsce inauguracja nowego roku szkolnego. Była ona szczególna, ponieważ za sprawą reformy oświaty na placu apelowym spotkali się uczniowie klas I z "podwójnego rocznika" a także młodzież klas starszych kontynuujących naukę w naszej placówce. Dyrektor szkoły mgr inż. J.Jędrzejewska powitała zgromadzoną na placu szkolnym młodzież oraz grono pedagogiczne. Wszystkim życzyła, aby rozpoczynający się rok szkolny przyniósł wiele sukcesów dydaktyczno-wychowawczych, był spełnieniem marzeń dla uczniów i nauczycieli. Do życzeń tych przyłaczył się rownież przybyły na tą uroczystość Starosta Powiatu Jędrzejowskiego P.Faryna. Następnie wicedyrektor mgr B.Suchmiel przedstawił uczniom klas pierszych ich nowych wychowawców: 
klasy I po gimnazjum: ITm -W.Bugajski, ITi - M.Cichoń, ITh - M.Sornat, ITbs - A.Piasecki, ITfg - K.Banach, IC - A.Gardjew
klasy I po szkole podstawowej: Itm - Z.Karkocha, Iti - R.Kucypera, Itg - J.Pietrucha, Itfg - S.Chatys, Ites - E.Żychlińska, Ic - R.Walczak, Ik - E.Bogusz
Z.Marcinkowski.
09.09.2019 r.
Konkurs gastronomiczny
Dnia 9 września w naszej szkole odbył się konkurs kulinarny pod hasłem „Pomysł na naleśnika”. Konkurs został zorganizowany w naszej szkolnej pracowni gastronomicznej na zajęciach z "procesów technologicznych w gastronomii" pod okiem Pań mgr inż. Renaty Mider i mgr inż. Ilony Soleckiej. Uczniowie klasy II tg, podzieleni na dwu i trzyosobowe zespoły, pełni pomysłów, wyposażeni w przygotowane receptury, przygotowywali potrawy na bazie ciasta naleśnikowego.
Oceniane było: zaangażowanie uczniów, pomysłowość, kreatywność, sposób prezentacji oraz smak potrawy.
Pracowało 7 grup, które przygotowały :
- naleśniki z serem, czekoladą, lodami i owocami,
- pancakes z bitą śmietaną, czekoladą i bananami,
- naleśniki z bananami oraz lodami,
- kolorowe naleśnikowe sakiewki na słodko z dżemem i bitą śmietaną,
- naleśniki z nutellą,
- naleśniki z nutellą i bitą śmietaną,
- naleśniki ze szpinakiem i kurczakiem.

Jury konkursu obradowało w składzie :
- Dyrektor szkoły Pani mgr inż. Jolanta Jędrzejweska,
- Wicedyrektor Pan mgr Bernard Suchmiel,
- Pani pedagog mgr Sylwia Michno,
- Wychowawczyni klasy II Tg Pani mgr Aneta Haczyk,
- Opiekun szkolnego sklepiku Pani Agata Wojciechowska.

Miejsce 1 zajęły : Patrycja Gredka, Karolina Domagała, Wiktoria Gawlik
Miejsce 2 zajęły ex aequo : Roksana Tasak i Klaudia Sosnowska oraz Wiktoria Wąchała i Sylwia Ponikowska
Miejsce 3 zajęły : Aleksandra Jagiełka, Patrycja Gawłowska, Julia Kabza.
Ilona Solecka
13.09.2019 r.
I zaczęliśmy przygodę z hotelarstwem...
Dnia 13 września klasa I Th technikum hotelarskiego rozpoczęła cykl wizyt w obiektach hotelarskich. Dzięki uprzejmości państwa Barańskich, właścicieli hotelu Andreovia w Sudole młodzież zobaczyła jak wygląda i jak funkcjonuje obiekt dwugwiazdkowy. Uczniowie obejrzeli recepcję, holl, salę bankietową i restaurację. Duże zainteresowanie wzbudziła praca pionu gastronomicznego. Na piętrze zobaczyli jak urządzone są jednostki mieszkalne, węzeł higieniczno sanitarny, zabezpieczenia przeciwpożarowe i sprzęty mechaniczne do utrzymania porządku. Właściciel obiektu z wielką pasją opowiedział jak powstał i jak funcjonuje hotel. Młodzież z dużym zainteresowaniem przyswajała wszystkie informacje. Będą one na pewno pomocne w rozpoczynającej się nauce z branży hotelarskiej. Opiekunami były Monika Bugajska i Edyta Juszczyk-Grad.Już niebawem następna relacja z naszych hotelarskich wędrówek.
Edyta Juszczyk - Grad
 
16.09.2019 r.
Dzień Patrona w "Grocie"
Dziś w Zespole Szkół Nr 2 w Jędrzejowie miało miejsce bardzo ważne wydarzenie dla szkolnej społeczności. Jak co roku, w dniu 16 września, obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły - gen. Stefana Roweckiego "Grota". Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Klasztorze Ojców Cystersów w Jędrzejowie, którą koncelebrowali Opat Rałał Ścibiorowski, proboszcz O.Cist. Jakub Zawadzki i O.Cist. Wiesław Kundera. Podczas mszy świętej uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie na sztandar szkoły.  Montaż słowno-muzyczny, w trakcie którego przybliżona została postać gen. Stefana Roweckiego "Grota",  podkreślił uroczysty charakter święta. Następnie delegacje i zaproszeni goście udali się do budynku Zespołu Szkół Nr 2, gdzie pod tablicą upamiętniającą postać patrona szkoły, jak również pod pomnikiem mjr. S. Gądzio - "Kosa" i Dębem Katyńskim, zostały złożone wiązanki kwiatów. W uroczystościach, obok Dyrekcji Szkoły, Grona Pedagogicznego i uczniów, uczestniczyli także przedstawiciele władz lokalnych i wojewódzkich - Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Marek Bogusławski, Starosta Jędrzejowski Paweł Faryna, Wicestarosta Maria Barańska, Przewodniczący Rady Powiatu Marek Mentel i Burmistrz Marcin Piszczek, poczty sztandarowe służb mundurowych, zaproszeni goście.
Z.Marcinkowski
23.-24.09.2019
Wycieczka integracyjna dla klas pierwszych.
Dobrym zwyczajem Zespołu Szkół Nr 2 jest organizacja spotkań integracyjnych dla uczniów klas pierwszych. W tym roku z inicjatywy wychowawczyń klas pierwszych Zygfrydy Karkochy i Eweliny Żychlińskiej zorganizowano wyjazd integracyjny do Umianowic zabytkową kolejką wąskotorową Express Ciuchcia Ponidzie. Po godzinie 8.00 wesoły pociąg wyruszył w podróż. Po półtorej godziny dotarliśmy na miejsce. Uczniowie klas pierwszych mieli okazję poznać się bliżej, opowiedzieć o swoich pasjach, zainteresowaniach i planach na przyszłość. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali na ten dzień rozgrywki sportowe. Po zajęciach sportowych przyszedł czas na ognisko i pieczenie kiełbasek.
Ewelina Żychlińska
25.09.2019
Spotkanie SU
Dnia 25 września 2019r odbyło się zebranie samorządu szkolnego wraz z jego opiekunami tj. mgr Moniką Bugajską, mgr Klaudią Banach oraz mgr Robertem Królem z samorządami poszczególnych klas. W spotkaniu uczestniczyła również dyrektor szkoły mgr inż. Jolanta Jędrzejewska, która życzyła samorządowi owocnej współpracy oraz zapoznała się z planem pracy samorządu na obecny rok szkolny . W drodze głosowania wybrano nowy samorząd w skład którego wchodzą przewodniczący Mateusz Miśkiewicz z klasy 3 tmi, zastępca przewodniczącego Karolina Pobereżnyj z klasy 3 Tg oraz Dominik Laprus z klasy 2Tbs, Aleksandra Jagiełka z klasy 2 Tgg i Albert Wypych z klasy 2 Tmi.
Klaudia Banach
26.09.2019
Europejski Dzień Języków
Co roku dla klas pierwszych Zespół Języków Obcych oraz Szkolny Klub Europejski Zespołu Szkół nr 2 przygotowują wspaniałą imprezę z okazji Europejskiego Dnia Języków, obchodzonego we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Święto Języków jest obchodzone 26 września. Świętujemy języki europejskie po to, żeby uświadomić sobie, że jest ich ponad 200 w Europie. Nauczyciele języków obcych, szkolne kluby europejskie, organizacje pozarządowe czują się zobowiązane propagować naukę języków obcych, promować kulturę krajów europejskich oraz popularyzować wiedzę na temat języków obcych.
W tym roku przygotowano dla uczniów klas pierwszych szereg imprez towarzyszących temu świętu. Uroczystego otwarcia Europejskiego Dnia Języków dokonała dyrektor szkoły Jolanta Jędrzejewska, która zachęcała uczniów klas pierwszych do aktywnego brania udziału w szkolnych konkursach oraz do uczenia się języków obcych. Nauczyciele języków obcych przygotowali szereg konkursów i quizów z wiedzy o krajach Unii Europejskiej. Trzy osobowe zepoły zaciekle walczyły o punkty we wszystkich konkursach wiedzy. Po podliczeniu punktów przez jury okazało się, że wśród uczniów klas pierwszych po szkole podstawowej najlepsi są uczniowie klasy I ti, a po gimnazjum pierwsze miejsce zajęli uczniowie klasy I Tbs. Drużyny biorące udział w konkursie zostały nagrodzone dyplomami oraz drobnymi nagrodami rzeczowymi. 
Wszystkim drużynom biorącym udział w konkursach wiedzy o krajach europejskich serdecznie gratulujemy, życzymy sukcesów w nauce, szlifujcie języki obce i zachęcamy do udziału w kolejnych szkolnych konkursach.
Ewelina Żychlińska

27.09.2019
Sezon wycieczek zawodoznawczych rozpoczęty!
W dniu 27.09.2019r. odbyła się wycieczka uczniów klasy 3Tbs do firmy Vanstar w Książe Skroniowie. Podczas zwiedzania zakładu towarzyszyła nam pani Paulina Połowniak specjalista ds. badań i rozwoju. Firma Vanstar została założona w 1993 roku. W pierwszych latach działalności wytwarzała elementy układu wydechowego przeznaczone do samochodów ciężarowych produkcji polskiej. Odpowiadając na zapotrzebowanie klientów oferta została poszerzona i obecnie obejmuje kompletne układy wydechowe do wszystkich wiodących marek pojazdów użytkowych. Firma ta ostatnim czasem rozrosła się i obecnie dysponuje nową halą – SERVIS Vanstar przy ul. Dygasińskiego. Tam również jesteśmy zaproszeni i wkrótce będziemy ją zwiedzać.
Uczniowie klasy 3Tbs z ogromną ciekawością przyglądali się pracy w zakładzie, wykazali duże zainteresowanie przebiegiem procesu produkcji. Zajęcia były bardzo udane, stanowiły dla uczestników nowe doświadczenie i źródło informacji, które będą mogli wykorzystać w przyszłości. Nawiązaliśmy nowe kontakty w środowisku lokalnym i otrzymujemy możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do wejścia na rynek pracy.
M.Pańczyk

30.09.2019
"Dzień Krawata na Dzień Chłopaka"
Dzień Chłopaka to święto obchodzone w wielu krajach na świecie. W Polsce obchodzimy to święto 30 września. Wtedy dziewczyny, siostry, koleżanki i przyjaciółki składają życzenia bliskim im mężczyznom. W naszej szkole Samorząd Uczniowski postanowił uczcić to święto, organizując akcję „Dzień Krawata na Dzień Chłopaka”. W tym dniu wiele uczennic, wielu uczniów, ale także wielu członków Grona Pedagogicznego przyszło do szkoły w krawatach lub muszkach. Dzięki tym „atrybutom” uczniowie mogli w tym dniu uniknąć odpowiedzi na ocenę, czy niezapowiedzianej kartkówki. Wszystkim kolegom i koleżankom dziękujemy za zaangażowanie, a Państwu Profesorom za poczucie humoru i wyrozumiałość.
 Samorząd Uczniowski
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego