Wrzesień 2020 - ZS nr 2 w Jędrzejowie

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Wrzesień 2020

Wydarzenia
01.09.2020
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
W tym roku przebiegało ono inaczej niż zwykle ze względu na panującą pandemię koronawirusa. Padający deszcz spowodował, że cała uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej  przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego. Po odegraniu hymnu państwowego dyrektor szkoły Paweł Kowalski powitał zgromadzonych i życzył im, aby rozpoczynający się rok szkolny przyniósł wszystkim wiele sukcesów, był spełnieniem marzeń zarówno dla uczniów jak i ich nauczycieli. W swym wystąpieniu dyrektor nawiązał także do rocznicy wybuchu II wojny światowej. Delegacja społeczności szkoły złożyła kwiaty pod pomnikiem mjr Gądzio - "Kosa". Wicedyrektor Bernard Suchmiel przedstawił uczniom klas pierwszych ich wychowawców: ITi - Magdalena Pańczyk, ITms - Anna Kamińska, I Tże - Renata Mider, I Tfg - Aneta Kowalska, IC - Michał Olesiński, IK - Renata Gola.
Z.Marcinkowski.
07.09.2020
Narodowe Czytanie w "Grocie"
Zespół Szkół nr 2 w Jędrzejowie im.gen. Stefana Roweckiego "Grota" wziął udział w Narodowym Czytaniu pod patronatem Prezydenta Polski pana Andrzeja Dudy. Bohaterką tegorocznej 9 edycji Narodowego Czytania była "Balladyna"Juliusza Słowackiego.7 września o godzinie 9.00 na hali sportowej dyrektor szkoły pan Paweł Kowalski powitał  zgromadzonych  uczniów, nauczycieli oraz gościa specjalnego wydarzenia Starostę Jędrzejowskiego Pawła Farynę. Starosta oficjalnie rozpoczął czytanie do którego przyłączyli się pan dyrektor Paweł Kowalski, nauczyciel - bibliotekarz Ewa Nemś oraz uczniowie szkoły. Na zakończenie uroczystości każdy uczestnik wydarzenia mógł przybić w swoim egzemplarzu książki pamiątkową pieczęć, przysłaną dla naszej szkoły z kancelarii prezydenta. Narodowe Czytanie to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury rodzimej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie w różnych instytucjach państwowych. Akcję zapoczątkowano w 2012 roku czytaniem "Pana Tadeusza".W 2021 roku będziemy czytać "Moralność Pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej. A więc do zobaczenia za rok.
  Ewa Nemś
16.09.2020
Dzień Patrona w "Grocie"
Na przestrzeni minionych lat przyjęło się już, że 16 września to dzień w którym ZS nr 2 obchodzi święto Patrona Szkoły - gen. S.Roweckiego "Grota". Ze względu na panującą obecnie pandemię koronawirusa główne uroczystości odbyły sięArchiopactwie Cystersów w Jędrzejowie. Społeczność uczniowską reprezentowała młodzież klas pierwszych. Uczniowie oddziałów starszych, którzy pozostali w budynku szkolnym, mogli śledzić przebieg uroczystości "online" dzięki łączu internetowemu. Obchody rozpoczęła msza św, którą celebrował Ojciec Opat Rafał Ścibiorowski w asyście Proboszcza i Kustosza Parafii pw. bł W.Kadłubka w Jędrzejowie - Jakuba Zawadzkiego. Po mszy św. odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych na sztandar szkoły oraz montaż słowno - muzyczny o patronie szkoły. Złożono również wiązanki kwiatów pod tablicą poświęconą gen. S.Roweckiemu oraz pod pomnikiem mjr Stefana Gądzio - "Kosa". 
Szkolną uroczystość zaszczycili swą obecnością m.in. Wojewoda Świętokrzyski - Zbigniew Koniusz, Wicekurator Świętokrzyski -  Katarzyna Nowacka, Wicemarszałek Świętokrzyski - Marek Bogusławski, Starosta Jędrzejowski - Paweł Faryna, Wicestarosta Jędrzejowski - Maria Barańska, Przewodniczący Rady Powiatu - Marek Mentel, Burmistrz Miasta Jędrzejowa - Marcin Piszczek, Sekretarz Gminy i Członek Zarządu Powiatu - Renata Kawiorska, Przewodniczący Rady Miejskiej Robert Kruk, żołnierz Armii Krajowej Julian Wieliński, Prezes Związku Inwalidów Wojennych - Jerzy Matuszewski oraz dyrektorzy szkół ponadpodstawowych w Jędrzejowie - Małgorzata Wojtasik oraz Wojciech Zwierzchowski. 
Z.Marcinkowski.
21.09.2020
Bitwa Warszawska zapisała się w historii Polski na zawsze jako dowód polskiej waleczności i potwierdzenie uzyskanej niepodległości. W współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Jędrzejowie w dniach 17 i 18 września odbyła się lekcja biblioteczna na temat 100 rocznicy tego wydarzenia. Na podstawie przygotowanej prezentacji pani Agnieszka Łęczek-Bieganik nauczyciel bibliotekarz, przedstawiła uczniom klasy 2Ti oraz 2Th informacje dotyczące tego wydarzenia. Dzięki czemu uczniowie mogli zapoznać się ze skutkami I wojny światowej oraz zrozumieć przyczyny i przebieg Bitwy Warszawskiej. 
Agnieszka Łęczek-Bieganik
23.09.2020
Salon Maturzystów on-line Perspektywy 2020
Kampania Salon Maturzystów Perspektywy, organizowana od 14 lat we wrześniu, tym razem odbędzie się online. Cel jest ten sam od lat: pomoc maturzystom w przygotowaniu do matury i rekrutacji na studia. Od 17 do 30 września odbędzie się dziesięć wirtualnych Salonów, obejmujących całą Polskę. W tym roku nasza szkoła została zarejestrowana do tej kampanii. Wykłady ekspertów okręgowych komisji egzaminacyjnych na temat matury w roku 2021, konsultacje doradców edukacyjnych, spotkania z uczelniami na ich wirtualnych stoiskach, szkolenia dla nauczycieli, prezentacje dla rodziców – tak, w największym skrócie, będzie wyglądał Salon Maturzystów Perspektywy 2020, przeniesiony ze względu na pandemię do wirtualnej rzeczywistości. Program wydarzeń tego Salonu jest publikowany na 14 dni przed terminem Salonu i jest aktualizowany na bieżąco na stronie Łódzki i Świętokrzyski Salon Maturzystów. Zapraszamy uczniów do rejestracji, aby mogli uczestniczyć w Salonie w czasie szkolnym i poza nim, w domu. Link do rejestracji dla uczniów: < kliknij >
Magdalena Pańczyk

23.09.2020
Wizyta w Archiopactwie Cysterskim w Jędrzejowie
W dniu 23 września 2020r. przypadła 75 rocznica powrotu Cystersów do Jędrzejowa. Z tej okazji uczniowie klasy IV Tbs z wychowawczynią Moniką Bugajską wzięli udział w uroczystościach rocznicowych. W gościnnych progach klasztoru młodzież wysłuchała wykładu ojca Grzegorza Brodackiego ”Cystersi – zakon europejski” oraz Pana Wojciecha Zwierzchowskiego „Jędrzejowska fundacja cystersów – wczoraj i dziś”.
M.Bugajska
28.09.2020
Dzień Języków Obcych
W poniedziałek 28 września w naszej szkole obchodzony był dzień języków obcych, z tej okazji nauczyciele języków obcych aby promować kulturę krajów europejskich oraz naukę języków jak co roku przygotowali szereg ciekawych quizów i konkursów dla uczniów klas pierwszych w programie znalazł się min. : quiz o krajach europejskich, znanych budowlach i zabytkach, a także zadania polegające na rozpoznaniu skrótów językowych, uczniowie mieli również możliwość udziału w quizie interaktywnym, który dostarczył wielu pozytywnych emocji. Nie obyło się również bez nagród dla zwycięzców. W konkursie międzyklasowym w pierwszej turze pierwsze miejsce zajęła klasa I Ti natomiast w drugiej turze zwycięską drużyną okazała się klasa I Tms. Zabawa przysporzyła mnóstwo uśmiechów ale również poszerzyła wiedzę naszych uczniów. Do zobaczenia w kolejnej edycji.
K.Banach

30.09.2020
Dzień Chłopaka
Dzień Chłopaka jest świętem obchodzonym w wielu krajach na świecie. W Polsce obchodzimy je 30 września. Wtedy dziewczyny, siostry, koleżanki i przyjaciółki składają życzenia bliskim im mężczyznom. W naszej szkole Samorząd Uczniowski postanowił uczcić to święto, organizując akcję „Dzień Krawata na Dzień Chłopaka”. W tym dniu wiele uczennic, wielu uczniów, ale także wielu członków Grona Pedagogicznego przyszło do szkoły w krawatach lub muszkach. Dzięki tym „atrybutom” uczniowie mogli w tym dniu uniknąć odpowiedzi na ocenę, czy niezapowiedzianej kartkówki. Wszystkim kolegom i koleżankom dziękujemy za zaangażowanie, a Państwu Profesorom za poczucie humoru i wyrozumiałość.
Samorząd Uczniowski 

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego