PŚK 2018 - Mechatronika

PŚK 2018

Wydarzenia > Wycieczki
7.03.2018 r.
Kto jeśli nie technicy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota”.
W dniach 5 i 7 marca 2018 roku, przyszli technicy z „Grota” o specjalności technik mechatronik i technik pojazdów samochodowych odwiedzili Politechnikę Świętokrzyską w Kielcach w ramach akcji "POLIBUS – nauka na kółkach”. Jest to kampania promocyjna uczelni skierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Była to doskonała okazja, by zobaczyć ofertę edukacyjną Politechniki Świętokrzyskiej „od kuchni”. Program pobytu zakładał zwiedzanie ;
  • laboratorium komputerowych pomiarów wielkości geometrycznych,
  • laboratorium systemów pneumatycznych,
  • laboratorium mechatroniki, automatyki i robotyki,
  • pokaz możliwości łazika implus,
  • laboratorium samochodów i ciągników ,
  • laboratorium silników cieplnych.
Uczniowie byli bardzo zainteresowani nowinkami technologicznymi, które przedstawiali wykładowcy uczelni. Część uczniów już zadeklarowała kontynuowanie nauki na Politechnice Świętokrzyskiej. Akcja „ POLIBUS” w ZSP nr 2 będzie kontynuowana, jeszcze w tym roku szkolnym zaproszeni zostali uczniowie kształcący się w zawodach technik budownictwa i technik elektryk.
v. 16.2.1 - v.19.1.8
Projekt i wykonanie: