Menu główne
Wprowadzenie
Znajdujące się na wyposażeniu naszej "Pracowni sterowników PLC" zestawy modułów dydaktycznych MecLab® pozwalają na realizację programu nauczania i kształcenia w zakresie projektowania, budowy i eksploatacji urządzeń i systemów mechatronicznych.
W skład pojedynczego zestawu MecLab® wchodzą trzy niezależne moduły dydaktyczne obrazujące wybrane operacje procesów produkcyjnych stosowanych w przemyśle. Moduły te mogą ze sobą współpracować tworząc małą linię technologiczną. Zestaw umożliwia przeprowadzenie zajęć z zakresu zawansowanych systemów sterowania automatyki. Pozwala on zapoznać się z podstawowymi elementami układów elektrycznych i elektropneumatycznych stosowanych w rzeczywistych obiektach przemysłowych.
Możliwości dydaktyczne.
Uczeń ma mozliwość zapoznać się z zasadami działania i obsługi poszczególnych modułów wykonując przewidziane programem ćwiczenia i zadania z zakresu:
-
-
-
-
-
Walorem dydaktycznym zestawu MecLab® jest możliwość realizacji kompleksowych zadań w oparciu o zdobyte umiejętności przy pracy z innymi układami mechatronicznymj (układy wykonawcze, sensoryka, układy sterowania) w zakresie ich obsługi i konserwacji, programowania oraz harmonogramowania zadań sterowania, wizualizacji i nadzoru.
Budowa
Zestaw MecLab® składa się z trzech niezależnych modułów oraz wyposażenia dodatkowego zwiększającego możliwości korzystania z modułów. W skład zestawu wchodzą:
-
-
-
-
-
-
-
-
-