Grudzień 2023 - ZS nr 2 w Jędrzejowie

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Grudzień 2023

Wydarzenia
1.12.2023
Jesienna runda Ligi Strzeleckiej LOK zakończona!
Zakończyła się jesienna runda XXX Ligi Strzeleckiej LOK im. Eugeniusza Trochima w Jędrzejowie. Uczniowie Zespołu Szkół nr2 im.Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie od początku roku szkolnego co dwa tygodnie zbierali punkty, oddając strzały z broni jaką jest karabinek pneumatyczny. Teraz już tylko pozostaje poczekać cierpliwie na podsumowanie wyników. Opiekunami nad miłośnikami strzelanią są nauczyciele wychowania fizycznego ZS nr 2 w Jędrzejowie: Michał Olesiński i Wojciech Domagała.
Ewelina Żychlińska
4.12.2023
"Grot "na podium!
Na hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego im. M.Reja w Jędrzejowie, rozegrano dziś turniej piłki nożnej. Pięć drużyn z powiatu jędrzejowskiego spotkało się aby walczyć o puchar starosty powiatu jędrzejowskiego Pawła Faryny. Po zaciętej walce, po podliczeniu punktów Zespół Szkół nr 2 im.gen. Stefana Roweckiego "Grota"w Jędrzejowie znalazł się na drugim miejscu. Opiekunami drużyny piłkarskiej z "Grota" byli nauczyciele wychowania fizycznego Wojciech Domagała i Mikołaj Pełka. Turniej został rozegrany w ramach projektu "Powiat Jędrzejowski na sportowo". Serdecznie gratulujemy naszej drużynie i jej trenerom.
E.Żychlińska
6.12.2023
LOP z pomocą zwierzętom.
W przedświąteczny czas nasi mali przyjaciele ze stowarzyszenia „Kudłate Szczęście” otrzymali moc prezentów od społeczności Grota. Akcję zbiórki karmy przeprowadziło szkolne koło Ligii Ochrony Przyrody. Serdecznie dziękujemy wspaniałej młodzieży za każdy dar serca.
E.Nemś
6.12.2023
Pomoc dla Jagódki!
Zaledwie dwa tygodnie temu Szkolny Klub Europejski rozpoczął akcję "Pomoc dla Jagódki" a już udało nam się zebrać dwa ogromne worki plastikowych nakrętek. Pięcioletnia Jagódka urodziła się bez rąk. Dziewczynka jest bardzo dzielna i na codzień chodzi do przedszkola. Jednak operacje, rehabilitacja są bardzo kosztowne. Plastikowe nakrętki zostaną przekazane bezpośrednio rodzicom dziewczynki. Uzyskane środki finansowe choć częściowo wesprą kosztowne leczenie. Akcja trwa nadal na terenie Zespołu Szkół nr 2 im.gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie. Nakrętki plastikowe po napojach czy płynach do prania należy przynosić do sali A37 na 2piętrze budynku szkoły.
E.Żychlińska
05.12.2023
Świąteczne Show w "Grocie"

06.12.2023
Stypendia Starosty Jędrzejowskiego
W ten niezwykły dzień, jakim jest niewątpliwie Dzień Świętego Mikołaja, zostały wręczone Stypendia Starosty Jędrzejowskiego im. Świętego Jana Pawła II. Najwybitniejsi uczniowie Powiatu Jędrzejowskiego, w tym wychowankowie naszej szkoły. Za wybitne wyniki w nauczaniu, wzorową postawę godną naśladowania nagrodami finansowymi zostali uhonorowani uczniowie Magdalena Ozga (IV Tfg), Oliwia Odias (2w) oraz Dawid Krzysztofik (V Tg). Warto podkreślić, iż są to uczniowie reprezentujący klasy Szkoły Branżowej oraz Technikum w Zespole Szkół nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Jędrzejowie. Jesteśmy z Was dumni, jesteście chlubą naszej placówki, przykładem godnym naśladowania, inspiracją dla rówieśników oraz dowodem na to, iż warto inwestować czas w naukę. Podążając za słowami Starosty Jędrzejowskiego, Pawła Faryny, który uhonorował wyróżnioną młodzież stypendiami: „ To inwestycja w Waszą przyszłość, która przyniesie korzyści nie tylko dla Was, ale także dla społeczności, w której żyjemy”. Jak widać, nagroda finansowa wręczona w tak uroczysty dzień jest najlepszym prezentem jakim można sobie wymarzyć. Na spotkanie nie omieszkał też przybyć sam Święty Mikołaj, który obdarował wszystkich zebranych słodkimi upominkami. I jak tu Kochani, nie słuchać rodziców i nauczycieli, którzy jak mantrę powtarzają, że warto inwestować swój cenny czas w edukację. To najlepsza inwestycja w ścieżkę własnego rozwoju. Oficjalna uroczystość uświetniona została poprzez występy artystyczne uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły, Zespołu Szkół nr 1 w Jędrzejowie. Moc gratulacji dla wszystkich wytrwałych i zdeterminowanych w dążeniu do celów uczniów uhonorowanych Stypendiami Starosty. Młody człowieku, idź przez życie, mając oczy szeroko otwarte. Dalekowzroczność doprowadziła nagrodzonych do celu oraz w tym przypadku, korzyści finansowych. Dziękujemy Wam za godne reprezentowanie naszej szkoły. Gratulujemy sukcesów i życzymy wszystkim moc prezentów w Dniu Świętego Mikołaja.
07.12.2023
"BohaterON" w Twojej szkole.
ZS nr 2  im. gen. S. Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie po raz kolejny włączył się w projekt "BohaterON w Twojej szkole". Celem akcji jest uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocja historii Polski XX w. wśród młodych Polaków. Uczniowie klas 4też, 4tfg, 2tgb i 3c, wzięli udział w zajęciach edukacyjnych, podczas których zostały wykorzystane materiały dotyczące Powstania Warszawskiego. Młodzież z dużym zainteresowaniem uczestniczyła w zajęciach. Część z nich przygotowała prace na temat omawianego wydarzenia historycznego, a część - 27 osób, dokonało wpisów na stronie https://wpis.dumnizpowstancow.pl/. Młodzi ludzie w ten sposób okazali swoją wdzięczność i wyrazili słowa uznania wobec Bohaterów. W wyniku tych działań pokazaliśmy, że społeczność naszej szkoły jest dumna z Tych, którzy walczyli za wolną ojczyznę i pamięta o Powstańcach.
A. Haczyk
8.12.2023
Jędrzejowska Jadłodzielnia
Natalka, Kasia, Karinka, Kamil, Wiktor i Kacperek z klasy 4też Zespołu Szkół nr2 im.Stefana Roweckiego ""Grota " w Jędrzejowie odwiedzili po raz trzeci "Jędrzejowską Jadlodzielnię" przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej Miasta i Gminy Jędrzejów. Od 23 lutego 2023r działa przy Ośrodku takie miejsce,gdzie można podzielić się nadmiarem żywności, zamiast ją wyrzucać. Uczniowie zrzeszeni w Szkolnym Klubie Europejskim wiedzą jak ważna i potrzebna jest to inicjatywa. Dlatego postanowili, że i przed świętami Bożego Narodzenia wraz z opiekunem klubu Europejskiego, nauczycielem języka angielskiego Eweliną Żychlińską, przekażą zebrane przez uczniów szkoły produkty spożywcze,aby chociaż tym małym gestem umilić potrzebującym święta.
E.Żychlińska
8.12.2023
X Olimpiada Wiedzy o Mediach - etap wojewódzki już za nami
W dniu 8 grudnia 2023 roku na Wydziale Dziennikarstwa i Informacji Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach odbył się wojewódzki etap interdyscyplinarnej X Olimpiady Wiedzy o Mediach. 
50 uczestników z naszego województwa zmagało się z testem dotyczącym zagadnień związanych z dziennikarstwem i mediów społecznościowych. Naszą szkołę reprezentował uczeń kl.1tmi Szymon Gumbisz, który zdobył wymaganą liczbę punktów i zakwalifikował się do ogólnopolskiego finału olimpiady.
Szymonowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

9.12.2023
Turniej tenisa stołowego.
Na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Jędrzejowie odbyła się kolejna runda zawodów tenisa stołowego. Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im.gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie zdobyli pierwsze miejsca. Zarówno uczennica Karolina Szczepańska jak i Jakub Komorowicz okazali się najlepszymi zawodnikami. Na czwartym miejscu znalazła się uczennica Jagoda Laskowska. Serdecznie gratulujemy tenisistom z "Grota". Opiekę nad uczniami podczas zawodów sprawował nauczyciel wychowania fizycznego z ZS nr 2, Eugeniusz Cichoń
Ewelina Żychlińska

9.12.2023
Wizyta w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach 
W dniu 8 grudnia 2023r, Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Jędrzejowie – Janusz Adamczyk, wraz z nauczycielką biologii – dr Katarzyną Waligórską uczestniczyli w Konferencji, która odbyła się w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach, wchodzącego w skład Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych. Ośrodek powstał dzięki Funduszom Europejskim                             w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Oś priorytetowa 4. „Dziedzictwo naturalne i kulturowe. Działanie 4.5 – „Ochrona i wykorzystanie obszarów cennych przyrodniczo”. Konferencję rozpoczął Dyrektor Ośrodka - Pan dr inż. Tomasz Hałatkiewicz. Gościem specjalnym był Pan Marek Jońca – członek Zarządu Województwa  Świętokrzyskiego, który w swoim wystąpieniu przedstawił zebranym historię powstania tego miejsca oraz podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania projektu. Uczestnicy Konferencji obejrzeli impresję filmową pt: „Ponidzie na Ziemi”, zwiedzili Nidarium, zagrodę zwierząt i uczestniczyli w warsztatach zielarsko-edukacyjnych. Ośrodek Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach – Ośrodek Edukacyjno-Muzealny Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych znajduje się na obszarze Niecki Nidziańskiej (mezoregion Dolina Nidy), w regionie zwanym Ponidziem. Położony jest w północnej części Nadnidziańskiego Parku Krajobrazowego, znanego z występowania: gipsów, wapieni, licznych rezerwatów przyrody chroniących unikalną roślinność stepową, przydrożnych figur i kapliczek, cennych zabytków kultury materialnej oraz urokliwych krajobrazów. Szczególnie interesująca pod względem przyrodniczym, jest znajdująca się w bliskim sąsiedztwie Ośrodka, dolina rzeki Nidy tworząca na tym odcinku unikatową strukturę geomorfologiczną tzw. deltę śródlądową. Charakterystycznymi elementami jej krajobrazu są liczne meandry, starorzecza, zabagnienia i oczka wodne oraz porastające ten obszar podmokłe olsy i zadrzewienia nadwodne, będące ostoją ptaków wodno – błotnych. Niewątpliwą atrakcję Ośrodka stanowi znajdujące się w obiekcie tzw. „Nidarium”. To ogromne wielkogabarytowe akwarium biotopowe o pojemności ok. 24 tys. litrów, które odzwierciedla życie panujące w rzece Nidzie. Dzięki temu mamy możliwość obserwacji i podglądania gatunków roślin i zwierząt występujących w ekosystemie wodnym. Na terenie Ośrodka położona jest również zabytkowa stacyjka kolejki wąskotorowej „Umianowice”. Jej budynek został zaadoptowany na cele ekspozycyjne i rekreacyjne.
Kolejną atrakcją jest dawna wieża ciśnień. Znajduje się na niej taras widokowy, który stanowi doskonałe miejsce do prowadzenia obserwacji ornitologicznych i podziwiania rozległej doliny rzeki Nidy oraz panoramy okolic Umianowic. Wędrując po terenie Ośrodka można usłyszeć pohukiwanie puszczyka czy nawoływanie sokoła, ptaków przebywających w wolierach, które z różnych powodów potrzebują naszej pomocy i opieki. Oprócz tych „dzikich” gatunków w specjalnych zagrodach dla zwierząt hodowlanych „na wybiegu prezentują się” zwierzęta gospodarskie: konik polski, krowa białogrzbieta, owce, kozy oraz różni przedstawiciele drobiu. Różnorodność i bogactwo przyrody żywej i nieożywionej oraz zaplecze edukacyjne Ośrodka są doskonałą bazą do prowadzenia edukacji przyrodniczej. Obcowanie z przyrodą sprzyja budowaniu i wspieraniu relacji młodego człowieka ze światem przyrody. Ideą zajęć edukacyjnych jest przybliżenie uczestnikom lokalnego świata przyrody, roślin i zwierząt oraz poznanie zależności istniejących między nimi a człowiekiem. Malownicze krajobrazy, urozmaicone wielobarwną mozaiką pól, bogactwo przyrody żywej zachwycają oraz dają poczucie wytchnienia i odpoczynku.
Działalność edukacyjna Oddziału Zespołu Parków w Umianowicach skoncentrowana jest na prowadzeniu zajęć w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach i jego otoczeniu.  Ta baza edukacyjna stwarza doskonałe warunki do prowadzenia całorocznych spotkań przyrodniczych. Edukacja prowadzona przez pracowników ZŚiNPK jest bezpłatna. Zajęcia odbywają się od wtorku do piątku w godz. od 8.30 do 14:30. Warunkiem udziału w zajęciach jest dokonanie uprzedniej rezerwacji (telefonicznie lub osobiście) oraz przesłanie wypełnionego i podpisanego formularza rezerwacji zajęć (na minimum 14 dni przed ustalonym terminem zajęć). Formularz dostępny jest w zakładce „POBIERZ”, która znajduje się na stronie internetowej Ośrodka. Zajęcia edukacyjne przeznaczone są dla grup zorganizowanych zgłaszanych przez placówki oświatowe i opiekuńczo – wychowawcze oraz organizacje nieprowadzące działalności zarobkowej w zakresie turystyki. Jednorazowo w zajęciach może uczestniczyć grupa do 50 osób – z opiekunami. Tematyka dostosowana jest do zakresu wiedzy oraz wieku uczestników. Obejmuje zagadnienia dotyczące walorów przyrodniczych, historycznych, kulturowych i krajobrazowych parków krajobrazowych na Ponidziu oraz czynnych metod ochrony przyrody.  
Najlepszą formą podsumowania przyrodniczych spotkań są wspólne gry edukacyjne, quizy czy  zajęcia plastyczne, które pozwalają utrwalić zdobytą wiedzę oraz w twórczy sposób rozwijać umiejętności manualne. Program edukacji realizowany jest w formie: pogadanek, prelekcji – połączonych z aktywizacją uczestników do  dyskusji, warsztatów, gier i zabaw terenowych, akcji ekologicznych, konkursów, sympozjów i konferencji oraz imprez otwartych, takich jak ekopikniki i festyny. Zajęcia stacjonarne prowadzone są w salach: edukacyjnej i edukacyjno – konferencyjnej, wyposażonych w sprzęt multimedialny oraz w „Nidarium”. Zajęcia terenowe realizowane są przy wykorzystaniu bazy edukacyjnej znajdującej się na terenie Ośrodka oraz w jego sąsiedztwie:
  • w budynku stacyjki „Umianowice”,
  • na wieży widokowej,
  • przy wolierach dla ptaków,
  • przy zagrodach dla  zwierząt,
  • przy zagrodzie dla krów i koników polskich na terenie delty Nidy,
  • na ścieżkach dydaktycznych wyznaczonych w pobliżu Ośrodka.
Zachęcamy zatem wszystkich do odwiedzenia tego miejsca, którego walory przyrodnicze, mozaika siedlisk, różnorodności świata roślin i zwierząt oraz bogata historia regionu sprawią,
że czas tam spędzony będzie dla uczestników źródłem nowych wiadomości o naszej małej Ojczyźnie. Pracownicy z pewnością postarają się rozbudzić ciekawość do natury i szacunek do każdego nawet najmniejszego organizmu oraz uwrażliwić na główne przyczyny degradacji środowiska i zainicjować działania zmierzające do ochrony wartości tych terenów. Więcej informacji znajduje się na stronie: https://www.pk.kielce.pl/osrodek-edukacji-w-umianowicach/. Proponujemy szczególnie odwiedzić Ośrodek Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach -  Wychowcom i uczniom klas pierwszych w ramach integracji klasowej.
Katarzyna Waligórska
11.12.2023
Grot na podium! 
Zakończyła się XXX edycja Ligi Strzeleckiej LOK im. Eugeniusza Trochima w Jędrzejowie. Wśród szkół średnich nie mają sobie równych w powiecie uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie. Po podsumowaniu punktacji jesiennej rundy uczniowie z "Grota" zajmują drużynowo pierwsze miejsce. Indywidualnie, w kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła uczennica naszej szkoły z klasy 4też Patrycja Wójcik. Wśród chłopców najlepszy okazał się Jakub Cybulski z klasy 5tm ZS nr2 w Jędrzejowie. Jesienna runda okazała się dla naszych uczniów ogromnym sukcesem. Serdecznie gratulujemy zajęcia pierwszych miejsc we wszystkich trzech kategoriach młodym strzelcom,ale także ich opiekunom, nauczycielom wychowania fizycznego Wojciechowi Domagale i Michałowi Olesińskiemu.
E.Żychlińska
13.12.2023
Warsztaty wypiekania pierniczków.
Dnia 13.12.2023r gościliśmy w naszej szkole przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej w Potoku Wielkim. Maluchy wraz ze swoimi opiekunkami: panią Eweliną Kołkowską, Anitą Markowską i Dorotą Maludzińską uczestniczyły w świątecznych warsztatach wypiekania pierniczków. Przybyłych gości powitał pan wice dyrektor Michał Cichoń. Następnie dzieciaczki obejrzały prezentację świąteczną i brały udział w świątecznym quizie.Najciekawsze jednak były same zajęcia na kuchni. Pod okiem pani Ilony Soleckiej w pracowni gastronomicznej zapachniało świętami!!! Dzieciaki pięknie pracowały wraz z uczennicami klasy 3tfż: Kamilą, Patrycją, Oliwią, Mają, Olą i Martyną. Było wypiekanie i wspólne dekorowanie wypieków. Nie z abrakło też pięknego śpiewania pastorałek.
Na koniec przedszkolaki czekała świetna niespodzianka. Pan Wojtek Domagała przygotował dla nich sportowe zajęcia na sali gimnastycznej. Był berek, przeciąganie liny i tor przeszkód. Zabawa była przednia!!!
Maluchy szczęśliwe wróciły do przedszkola, a my obiecaliśmy, że to nie ostatnie nasze spotkanie.
13.12.2023
Olimpiada Umiejętności Hotelarskich
W dniu 13 grudnia 2023 uczniowie klasy II Th Zuzanna Olesińska i Maciej Jaworski reprezentowali naszą szkołę w etapie okręgowym II Olimpiady Umiejętności Hotelarskich, która odbyła się w Krakowie. Tematem tegorocznej edycji było hasło „ Sukces w hotelarstwie to też odkrywanie potrzeb gościa biznesowego”. W oczekiwaniu na wyniki życzymy naszym uczniom zwycięstwa.
Edyta Juszczyk- Grad

13.12.2023
Spotkanie wigilijne w OSW w Jędrzejowie
13 grudnia 2023r. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Spotkaniu Wigilijnym w Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. Marii Grzegorzewskiej w Jędrzejowie. Dziękujemy Dyrektor Ośrodka Agnieszce Żaczkowskiej za zaproszenie, a dzieciom z ośrodka i ich opiekunom za przepiękna część artystyczną, niesamowite emocje, które rozpaliły w naszych sercach same najlepsze uczucia. Odbył się również finał zbiórki artykułów szkolnych w ramach III edycji akcji " Zapalmy lampkę serca". Nasi wolontariusze wraz z dyrektorem Januszem Adamczykiem i opiekunkami Anetą Kowalską i Małgorzatą Sosnowską przekazali artykuły papiernicze podarowane przez młodzież naszej szkoły, która wykazała się ogromnym zaangażowaniem. Artykuły te umożliwią podopiecznym ośrodka rozwijać swoje zainteresowania i wykonywać piękne prace plastyczne.
M.Sosnowska
14.12.2023
Próbne egzaminy zawodowe
Od godz 9.00 uczniowie klas piątych Zespołu Szkół nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie brali udział w elektronicznej próbie egzaminu zawodowego . W pracowniach informatycznych naszej szkoły młodzież ćwiczyła procedury przeprowadzania egzaminu zawodowego w oparciu o przykładowe pytania testowe. Całość przypominała zdawanie testu na prawo jazdy. Egzaminy zawodowe odbędą się już w styczniu 2024r., w zwiazku z czym każde dodatkowo zdobyte doświadczenie i umiejętności są niezwykle ważne i cenne. Jak to mówią osoby postronne "diabeł tkwi zwyklew szczegółach" a te szczegoły podczas trwania "prawdziwego" egzaminu są szczególnie istotne. Nie ma bowiem wtedy czasu i miejsca na pomyłki. Wszystko bowiem może mieć wpływ na końcowe wyniki. Trzymamy kciuki za przyszłych techników!
14.12.2023
Świąteczne warsztaty
Przy pięknych polskich kolędach uczennice klasy 2tfg Zespołu Szkół nr 2 im.gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie wzięły udział w warsztatach świątecznych. Na zaproszenie Świętokrzyskiej Kolejki Ciuchcia Ponidzie w Jędrzejowie, uczennice z "Grota" robiły piękne stroiki i choineczki świąteczne. Uczennice zrzeszone w Szkolnym Klubie Europejskim ZS nr 2 w Jędrzejowie, po raz kolejny wykazały się kreatywnością i wrażliwością artystyczną. Opiekunami uczennic byli nauczyciele ZS nr 2 w Jędrzejowie: Agnieszka Chabior i Ewelina Żychlińska.
E.Żychlińska
15.12.2023
Jasełka w "Grocie"
Okres Bożego Narodzenia to niewatpliwie czas wyjątkowy, pełen radości i refleksji. Świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów świątecznych pomaga w przeżywaniu świąt Bożego Narodzenia w skupieniu, milości i radości bożej.
14.12.23 w Centrum Kultury w Jędrzejowie, odbyły się jasełka bożonarodzeniowe dla społeczności ZS nr 2 im. S.Roweckiego" Grota. Uczniowie zaprezentowali spektakl „W drodze do Betlejem", w trakcie którego starali się przekazać zgromadzonym w sali kinowej widzom co naprawdę jest w życiu ważne i o co należy dbać każdego dnia. Było to wyjątkowe przedstawienie. Wzięło w nim udział  53 uczniów (aktorzy, zespół muzyczny, zespół taneczny). W trakcie trwania szkolnych jasełek wręczone zostały także nagrody za udział w konkursie na najpiękniejszy kalendarz adwentowy zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego: Martę Chabuz i Klaudię Banach. Nagrodzone zostały Patrycja Wójcik oraz Ewa Sokół. 
Serdecznie dziękujemy panu Staroście Jędrzejowskiemu Pawłowi Farynie, pani Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Zdrowia i Spraw Społecznych - Renacie Kwas,  O.Cystersowi Wiesławowi Kunderze, przewodniczącej Rady Rodziców Agnieszce Drozdek i wszystkim pozostałym zaproszonym gościom, którzy przyjęli nasze zaproszenie i uczestniczyli w tym wydarzeniu szkolnym.
Opiekunami projektu były: M. Bugajska, K. Banach, M.Chabuz, C.Terczyński. 

20.12.2023
Pomoc dla Jagódki!
Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie zebrali właśnie trzeci worek plastikowych nakrętek. Akcja koordynowana na terenie szkoły przez Szkolny Klub Europejski nabiera rozpędu i po świętach nadal będzie kontynuowana. Ogromnie cieszymy się, że w ten prosty sposób możemy pomóc pięcioletniej Jagódce że Skroniowa. Dziewczynka urodziła się bez rączek. Mimo tego dobrze sobie radzi w życiu i każdego dnia chodzi do przedszkola. Cały czas potrzebne jest jednak kosztowne leczenie i rehabilitacja. Sprzedane plastikowe nakrętki wspomogą budżet przeznaczony na leczenie dziecka. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom i nauczycielom ZS nr 2 w Jędrzejowie. Nakrętki plastikowe po napojach, czy płynach do prania można przynosić do sali A37 na drugim piętrze.
Ewelina Żychlińska

21.12.2023
Klasowe spotkania wigilijne w "Grocie"
Piękną tradycją Zespołu Szkół nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie jest organizowanie w ostatnim tygodniu nauki przed Świętami Bożego Narodzenia wigili klasowej z wychowawcą. I w tym roku jest podobnie. Przy pięknych polskich kolędach, z opłatkiem w ręku uczniowie składają sobie życzenia w zespole klasowym. Życzymy wszystkim spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, pełnych miłości i radości.
Ewelina Żychlińska
27.12.2023
Obchody Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego w Jędrzejowie.
Już po raz trzeci w parku miejskim w Jędrzejowie obchodziliśmy Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Na tej uroczystości nie mogło zabraknąć pocztu sztandarowego ze sztandarem Zespołu Szkół nr 2 im.gen.Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie z dyrektorem szkoły Januszem Adamczykiem na czele.Punktualnie w samo południe mieszkańcy Jędrzejowa oraz przedstawiciele władz spotkali się przy popiersiu pułkownika Kazimierza Zenktellera. Przed popiersiem Zenktellera ,pseudonim Warwas złożono kwiaty, zapalono symboliczne znicze. Wicedyrektor ZS nr 2 w Jędrzejowie, Bernard Suchmiel, przypomniał sylwetkę powstańca urodzonego w naszym mieście. Opiekunem sztandaru ZS nr 2 w Jędrzejowie podczas uroczystości był nauczyciel wychowania fizycznego Aleksander Mazurkiewicz.
Ewelina Żychlińska
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego