2018_2019 - ZS nr 2 w Jędrzejowie

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

2018_2019

Sukcesy > Sport
26.03.2019 r.
Srebrne siatkarki „GROTA”
26 marca nasze siatkarki zostały zaproszone na Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Jędrzejowskiego Pawła Faryny organizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie. W turnieju wzięły udział cztery drużyny z naszego powiatu:
1. ZSP Nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie.
2. ZSP Nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Jędrzejowie.
3. LO im. Bohaterów Powstania Styczniowego
4. ZSP W Sędziszowie.
Mecze odbywały się systemem "każdy z każdym". Nasze zawodniczki przyzwyczaiły nas do ogromnych emocji i walki do ostatniej piłki. Ostatecznie uległy tylko gospodarzowi i zajęły drugie miejsce. Naszym siatkarkom dziękujemy za wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunem drużyny był mgr Michał Olesiński.
18.03.2019
"Grot" drugi na Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach.
18 marca 2019 roku zawodnicy "Grota" po raz trzeci zaproszeni zostali na Turniej Piłki Halowej Chłopców organizowany przez Politechnikę Świętokrzyską – Centrum Sportu pod hasłem „PRZEZ SPORT NA POLITECHNIKĘ”. W turnieju wzięło udział sześć zespołów podzielonych na dwie grupy.
Grupa pierwsza :
1. ZSP Nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Jędrzejowie.
2. Politechnika Świętokrzyska .
3. ZSP Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Busku- Zdrój.
Grupa druga:
1. Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku- Zdrój.
2. ZSP Nr 2 im. Hetmana Stanisława Czarneckiego we Włoszczowie.
3. ZSP Nr 2 im. Stanisława Staszica w Pińczowie.
Nasi zawodnicy zajęli pierwsze miejsce w grupie w której pokonali Politechnikę i Busko- Zdrój. W półfinale zagraliśmy najlepsze spotkanie w turnieju, wygrywając z Pińczowem trzy do dwóch i strzelając bramkę w ostatniej akcji.
W finale przyszło nam po raz drugi zagrać z gospodarzem. Walki i zaangażowania nie brakowało nikomu, ale ostatecznie Politechnika wygrała trzy do jednego. Klasyfikacja końcowa:
1. Politechnika Świętokrzyska
2. ZSP Nr 2 Jędrzejów
3. ZSP Nr 2 Pińczów
4. ZST Busko-Zdrój
5. ZSP Nr 1 Busko-Zdrój
6. ZSP Nr 2 Włoszczowa
Najlepszym strzelcem i został nasz zawodnik Miłosz Nazimek. Opiekę nad młodzieżą sprawował mgr Michał Olesiński.

14.03.2019
V Mistrzostwa Szkoły w Wyciskaniu Sztangi Leżąc
Dnia 14 marca 2019 r. odbyły się V Mistrzostwa Szkoły w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Konkurencja odbywała sie w kategorii: Open (bez podziału wagowego) oraz w kategoriach wagowych (do 75 kg i powyżej 75 kg) z podziałem na kategorie wiekowe (rocznik 2001 i młodsi, oraz rocznik 2000 i starsi).
Organizatorem zawodów był nauczyciel wychowania fizycznego Aleksander Mazurkiewicz. Imprezę jak co roku wspierał p. Karol Porębski Siłownia Fitness Poweriron.
Aleksander Mazurkiewicz
14.03.2019
Zawodnicy z "Grota" liderami
Ruszyła wiosenna runda 25 Edycji Ligi Strzeleckiej LOK w Jędrzejowie im. Eugeniusza Trochima. Po jesiennych zmaganiach nasi uczniowie w kategorii dziewcząt i chłopców zajmują pierwsze miejsca. Klasyfikacja po czterech rundach zawodów:
Dziewczęta:
 • Kosowska Patrycja (III TG) - 1  miejsce - 348 pkt.
 • Cichoń Milena (III TG) - 11  miejsce - 310 pkt.
 • Zachariasz Weronika - (II K) - 15 miejsce - 299 pkt.
 • Kośmider Nikola (II K) - 18 miejsce - 288 pkt.
 • Biedroń Klaudia (II K) - 21 miejsce.
Chłopcy:
 • Budziński Karol (I TG) - I miejsce - 336 pkt.
 • Kucia Stanisław (II TBS) - 8 miejsce - 305 pkt.
 • Błasiak Dominik (II TBS) - 12 miejsce - 289 pkt.
 • Grad Piotr (II K) - 15 miejsce - 282 pkt.
 • Chudzik Patryk (II TBS) - 20 miejsce - 267 pkt.
 • Karkocha Kamil (II TBS) - 23 miejsce 255 pkt.
 • Fert Mateusz (II TBS) - 29 miejsce - 214 pkt.
 • Zieliński Bartosz (I TG) - 32 miejsce - 134 pkt.
Nauczyciele:
 • Dudek Iwona - 10 miejsce - 242 pkt.
 • Michał Olesiński - 9 miejsce - 324 pkt.
Wszystkim zawodnikom życzymy wystrzelania samych dziesiątek !!!!!!!!!
Michał Olesiński
05.03.2019
Jędrzejowski „GROT” najlepszy !!!
W dniu 5 marca w Liceum Ogólnokształcącym im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Małogoszczu odbył się turniej piłki nożnej halowej. Wzięły w nim udział reprezentacje Liceum Ogólnokształcącego w Małogoszczu, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sędziszowie, Publicznego Gimnazjum w Małogoszczu, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie jak również team z naszej szkoły. Drużyny rywalizowały w systemie "każdy z każdym". Mecze stały na bardzo wysokim poziomie. Obfitowały w wiele sytuacji bramkowych i goli. Nieustępliwa i zacięta walka na boisku trwała do ostatnich sekund a rozstrzygnięcia padały często równo z gwizdkiem kończacym spotkanie. Ostatecznie turniej wygrała reprezentacja naszej szkoły. Drugie miejsce przypadło LO im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Małogoszczu zaś trzecie ZSP w Sędziszowie. Królem strzelców został uczeń naszej szkoły - Miłosz Nazimek.
Gratulujemy sukcesu naszym piłkarzom. Mamy nadzieję, że w najblizszym czasie przysporzą nam kolejnych powodów do radości i dumy.
M.Olesiński/Z.Marcinkowski
28.02.2019 r.
Siatkarski luty
W miesiącu lutym reprezentacja szkoły w piłkę siatkową dziewcząt uczestniczyła w dwóch turniejach:
14.02.2019 roku -VIII WALENTYNKOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W BUSKU-ZDRÓJ.
28.02.2019 roku – TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH O PUCHAR DYREKTORA LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. BOHATERÓW POWSTANIA STYCZNIOWEGO W MAŁOGOSZCZU.
Uczennice wystąpiły w składzie: Karendał Patrycja IV TH, Kozińska Zuzanna IV TG , Kamińska Kamila IV TG, Podsiadło Weronika IV TG, Piątek Anna IV TG, Zachariasz Weronika II K, Biedroń Klaudia II K, Czekaj Wiktoria I G, Ozga Amelia I G, Pasek Monika IV TG, Chudebska Justyna IV TG, Boryś Katarzyna IV TG, Bielecka Katarzyna I TG.
W każdym turniejach brały udział cztery drużyny, które prezentowały bardzo wysoki poziom. Trzecie i drugie miejsce zajęte przez nasze dziewczyny na obcym terenie jest dużym sukcesem, ale również motywacją do dalszej pracy. Wszystkim dziewczynom reprezentującym naszą szkołę składamy ogromne gratulacje i podziękowania za walkę do ostatniej piłki, walkę okupioną bólem i urazami. Życzymy dalszych sukcesów.
Opiekun mgr Michał Olesiński.
28.03.2019 r.
Turniej na „GROCIE”
28 marca na nowych obiekach sportowych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” odbył się Turniej Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Starosty Powiatu Jędrzejowskiego Pawła Faryny.
Reprezentowane były trzy powiaty: powiat włoszczowski - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Hetmana Stefana Czarneckiego, powiat buski – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Mikołaja Kopernika, powiat jędrzejowski reprezentowały dwie szkoły - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” oraz Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Małogoszczu.
W imieniu Starosty Pawła Faryny turniej otworzyła Wicestarosta Maria Barańska i Dyrektor Szkoły mgr inż. Jolanta Jędrzejewska. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym i stały na wysokim piłkarskim poziomie. Pierwsze dwa miejsca zajęły zespoły z powiatu jędrzejowskiego.
Klasyfikacja końcowa:
1. L O im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Małogoszczu.
2. ZSP Nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Jędrzejowie.
3. ZSP Nr 2 im. Hetmana Stefana Czarneckiego we Włoszczowie.
4. ZSP Nr 1 im. Mikołaja Kopernika W Busku- Zdrój.
5. ZSP Nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Jędrzejowie (druga drużyna). 
Najlepszym zawodnikiem został Nazimek Miłosz z ZSP Nr 2 „Grot”- najlepszym bramkarzem Kosik Jakub (LO Małogoszcz). Po wręczeniu nagród pani wicestarosta Maria Barańska wraz z dyrektor szkoły mgr inż. Jolantą Jędrzejewską pogratulowała wszystkim drużyną wspaniałej walki i życzyła dalszych sukcesów sportowych. Wszystkie drużyny i opiekunowie otrzymali dyplomy i puchary oraz piłki ufundowane przez Starostę Jędrzejowskiego. Uczennice Technikum Gastronomicznego zapewniły mały poczęstunek oraz oprawę muzyczną. Organizatorzy turnieju dziękują wszystkim trenerom, nauczycielom, uczniom za pomoc i zaangażowanie w organizację turnieju. Ogromne gratulacje i podziękowania dla wszystkich drużyn za nieustępliwą walkę. 
Organizatorzy: Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Jędrzejowie.
Michał Olesiński
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego