2024 - 2025 - ZS nr 2 w Jędrzejowie

2024 - 2025

18.09.2024
Wycieczka do DP Clean Tech
Uczniowie klasy 3tsp z Zespołu Szkół nr2 im.gen Stefana Roweckiego "Grota"w Jędrzejowie uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej w ramach szkolnego doradztwa zawodowego. Młodzież z "Grota" została przyjęta w gościnnych progach firmy przez kierownika utrzymania ruchu Grzegorza Opałkę oraz dyrektora firmy Michała Wcisło. Prezentacje firmy przedstawił zastępca dyrektora Dariusz Wieliński. Po prezentacji,uczniowie zwiedzili zakład, zapoznali się z procesem produkcyjnym, specyfiką pracy w zakładzie oraz strukturą organizacyjną. Zakład w Jędrzejowie posiada dwa warsztaty, które są w pełni certyfikowane do produkcji wytwarzania i montażu kotłów, a także napraw i przebudów. Zakład specjalizuje się w spawaniu i wszystkich aspektach produkcji części ciśnieniowych. Dzięki nawiązaniu współpracy doradcy zawodowego Magdaleny Pańczyk z ZS nr 2 w Jędrzejowie z zakładem, niebawem zostaną przekazane materiały spawalnicze na pracownie zawodową. Wycieczka była doskonałą okazją dla młodzieży z " Grota"do pozyskania informacji o predyspozycjach i kwalifikacjach do wykonywania zawodu. Opiekunowie wycieczki: Magdalena Pańczyk i Karolina Ganczarski.
Wycieczka przedmiotowa do Vanstar
24 uczniów Zespołu Szkół nr2 im.gen Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie odwiedziło dziś firmę Vanstar service, która specjalizuje się w cięciu laserowym blach i profili, malowaniem proszkowym. Uczniowie mięli okazję zobaczyć linię produkcyjną. Dla uczniów była to praktyczna lekcja zawodu. Wycieczka była okazją aby uczniowie mogli dopytać o szczegóły produkcji, o specyfikę zawodu. Opiekunami wycieczki byli nauczyciele Magdalena Pańczyk i Włodzimierz Bugajski.
08.10.2024
Wycieczka zawodoznawcza
30 uczniów klasy 2ts z wychowawcą Martą Sornat i doradcą zawodowym Magdaleną Pańczyk z Zespołu Szkół nr2 im.gen Stefana Roweckiego "Grota"w Jędrzejowie wybrało się dziś do firmy Vanstar z siedzibą na Książę Skroniowie. Firma działa na rynku od ponad 30 lat i jest producentem najwyższej jakości i części OEM i AEM. Dla uczniów była to doskonała okazja z bliska przyjrzeć się produkcji, zadać pytania, dopytać o szczegóły. Największe wrażenie na przyszłych technikach zrobił robot spawalniczy. Jest to urządzenie zaawansowane technologiczne, które zapewnia precyzyjne wykonanie spoin po wcześniejszym zaprogramowaniu.