Listopad 2023 - ZS nr 2 w Jędrzejowie

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Listopad 2023

Wydarzenia
02.11.2023
Wycieczka do Archiopactwa Cystersów w Jędrzejowie
W dniu 2 listopada 2023roku klasa 1C1 pod opieką pani Bożeny Chowaniec i pani Katarzyny Pyzowskiej wybrała się do Archiopactwa Cystersów w Jędrzejowie. Wycieczka ta miała na celu poszerzenie wiedzy na temat Opactwa, jego historii i zabytków a także poznanie wpływu jaki zakon wywarł na życie mieszkańców Jędrzejowa.
W Archiopactwie z uśmiechem przywitał nas brat Szymon , który podzielił się z nami wiedzą na temat powstania i istnienia klasztoru oraz oprowadził po podziemiach klasztornych. Młodzież zobaczyła najstarszy zachowany fragment romańskiej wieży, gotycką ścianę ceglaną, barokowy wystrój wnętrz, piękne freski na sklepieniach oraz zabytkowe organy z XVII w. Dowiedzieliśmy się jak wyglądała praca i modlitwa najstarszego zakonu cysterskiego na ziemiach polskich. Przybliżona została też postać Wincentego Kadłubka- biskupa krakowskiego i autora „Kroniki Polaków”. Cystersi jak się dowiedzieliśmy niewątpliwie mieli ogromny wpływ na gospodarkę , architekturę i duchowość mieszkańców okolicy.
Dla wszystkich była to niezwykła lekcja nie tylko historii, ale również religii.
B.Chowaniec

02.11.2023
Survival
To już kolejne survivalowe zajęcia w terenie uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. gen Stefana Roweckiego „Grota”. 2 listopada o godz. 8:00 grupa 22 uczniów pod opieką Anety Haczyk i Aleksandra Mazurkiewicza wyruszyła do Rezerwatu Przyrody „Gaj”. Po kilkukilometrowym marszu rozpoczęły się w lesie warsztaty survivalowe poprowadzone przez Kapitana Krystiana Mazurka - Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. Podopieczni zostali podzieleni na 3 osobowe zespoły, których zadaniem było zgromadzenie niezbędnych rzeczy do rozpalenia ogniska w warunkach leśnych. Mimo dużej wilgotności oraz dosyć silnego wiatru, wszystkim drużynom udało się uchronić przed zmarznięciem i rozpalić ogniska różnymi metodami. Następnie przy dźwiękach muzyki i śpiewach, uczestnicy upiekli kiełbaski, zaparzyli kawę i herbatę. Posilona i szczęśliwa ekipa survivalowa w godzinach popołudniowych wróciła na teren szkoły.
A.Haczyk
08.11.2023
IPN w "Grocie"
Rozbiory, I wojna światowa, niepodległość to tylko niektóre hasła, jakie wybrzmiały podczas prelekcji Pana Jakuba Mularczyka z Referatu Edukacji Narodowej Delegatury IPN w Kielcach, który przypominał młodzieży o dążeniach niepodległościowych Polaków oraz wyjasnil, dlaczego 11 listopada to ważna data dla kazdego Polaka.
9.11.2023 
Warsztaty patriotyczne. 
"Rozkwitają pąki białych róż..." przy słowach min.tej patriotycznej pieśni uczennice klasy 2tfg Zespołu Szkół nr 2 im.gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie brały udział w warsztatach patriotycznych. Miejscem warsztatów była Świętokrzyska Kolejka Wąskotorowa Ciuchcia Ponidzie. Pierwsza część spotkania przebiegała pod kątem poezji patriotycznej,a druga część przeznaczona była na tworzenie patriotycznych kotylionów. Spotkanie zostało zorganizowane z okazjii zbliżającego się Święta Niepodległości obchodzonego 11 listopada. Miłymi gośćmi warsztatów byli: starosta powiatu jędrzejowskiego Paweł Faryna oraz wicestarosta Maria Barańska. Uczennice klasy 2tfg były pod opieką nauczycieli ZS nr 2: Iwony Dudek i Eweliny Żychlińskiej .
E.Żychlińska
10.11.2023
Narodowe Święto Niepodległości.
Z okazji Święta 11 Listopada zorganizowano w Zespole Szkół nr 2 im.Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie uroczystą akademię. Gościem uroczystości szkolnej był przyjaciel szkoły starosta powiatu jędrzejowskiego Paweł Faryna. Młodzież przygotowana przez nauczycieli zespołu humanistycznego przedstawiła wzruszający montaż słowno muzyczny. Punktualnie o godzinie 11:11 odśpiewaliśmy wspólnie hymn Polski.
E.Żychlińska
11.11.2023
Narodowe Święto Niepodległości.
Jak co roku dyrekcja i uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im.gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie uczestniczyli w obchodach powiatowych z okazji Święta Niepodległości. Tradycyjnie o godz 10.00 w kościele św. Trójcy została odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny. Po mszy świętej uczestnicy obchodów w kolumnie przeszli pod muzeum im. Przypkowskich gdzie pod pamiątkową tablicą złożono kwiaty i zapalono znicz ku pamięci marszałka Józefa Piłsudskiego. Następnie pochód przeszedł na ulicę Partyzantów na dalszą część obchodów pod pomnik Bohaterów Ziemi Jędrzejowskiej. Zgromadzeni goście odśpiewali wspólnie hymn Polski, odczytano apel pamięci a reprezentacje złożyły kwiaty. Naszą szkołę reprezentowały aż trzy poczty sztandarowe: Sztandar Szkoły, Sztandar Pierwszego Pułku Piechoty Armii Krajowej zarejestrowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Sztandar Związku Inwalidów Wojennych. Jesteśmy z naszych uczniów pełniących asystę przy pocztach sztandarowych bardzo dumni.
E.Żychlińska
13.11.2023
Hotelarze z wizytą w hotelu Andreovia.
Z wielką przyjemnością rozpoczęliśmy nasze podróże do obiektów hotelarskich. Pierwszym na naszym szlaku jest oczywiście hotel 2* Andreovia w Sudole. Dzięki uprzejmości właścicieli Państwa Joanny i Wiesława Barańskich, uczniowie klasy II technikum hotelarskiego mieli możliwość poznania jak działała i funkcjonuje obiekt. Z wielkim zainteresowaniem słuchali jak powstawał hotel, zwiedzili pion gastronomiczny, mieszkalny. Uczniowie zwrócili uwagę na fakt, iż wyposażenie i wystrój obiektu zdecydowanie pasuje do standardu większej liczby gwiazdek.
Właściciel odpowiadając na pytania, omówił w bardzo ciekawy sposób pracę poszczególnych pionów oraz możliwość współpracy. Młodzież zapowiedziała swoją wizytę jeszcze nie raz i zadeklarowała chęć podjęcia praktyk.
Edyta Juszczyk- Grad
 
 
13.11.2023
Olimpiada Wiedzy Katolickiej 
Dziś, 15 listopada, w naszej czytelni odbył się szkolny etap Olimpiady Teologii Katolickiej z udziałem szczęśliwej "13" naszych uczniów z kl 5ti, 4ti, 5tm, 4tże. Konkurs rozpoczął p. dyrektor Janusz Adamczyk, gratulując odwagi i wiedzy, życzył wszystkim powodzenia. Dwumiesięczne przygotowanie zakończyło się sukcesem Michała Żal z kl 5ti, który zdobył 43 na 48 pkt, Bartłomiej Kuzak 42 pkt, Wiktor Góra 40 pkt. Uczniów przygotowywała p. Katarzyna Pyzowska, która przewodniczyła komisji wraz z pomocą p. Bożeny Chowaniec. Laureatom życzymy sukcesu w drugiej turze diecezjalnej w kieleckim Seminarium 15 stycznia w przyszłym roku.
K.Pyzowska
 
 
16.11.2023
Wycieczka przedmiotowa. 
20 uczniów z klas: 1tgb i 2tgb Zespołu Szkół nr2 im.gen.Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do firmy Betard w Kielcach. Firma która gościła naszych uczniów specjalizuje się w produkcji elementów prefabrykowanych dla budownictwa: od mieszkaniowego poprzez obiekty użyteczności publicznej, przemysłowe, skomplikowane elementy konstrukcji inżynieryjnych, drogowych, mostowych, hydrotechnicznych. Produkują z najwyższej jakości materiałów budowlanych z betonu, w tym prefabrykantów nietypowych, wykonywanych na zamówienia dla firm i dla odbiorców indywidualnych, niezależnie od ich rodzaju i wielkości inwestycji. Uczniowie wrócili bardzo zadowoleni,że mogli na żywo zobaczyć to o czym się uczą na przedmiotach zawodowych. Zobaczyli zakład, hale produkcyjne, mogli na miejscu dopytać o szczegółu powstawania elementów prefabrykowanych dla budownictwa. Opiekunami podczas wycieczki byli nauczyciele ZS nr 2: Alicja Gardjew i Wojciech Domagała.
E.Żychlińska
21.11.2023
Pomagamy Jagódce!
Rozpoczynamy akcję zbierania plastikowych nakrętek na terenie Zespołu Szkół nr 2 im.gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie. 5 letnia Jagódka ze Skroniowa nie ma rąk, ale stopami zrobi wszystko. Dziewczynka uwielbia chodzić do przedszkola, gdzie czuje się szczęśliwa. Każdy z nas może pomóc dziewczynce przynosząc do sali A37 plastikowe nakrętki po napojach. Dochód ze sprzedaży plastikowych nakrętek będzie przeznaczony na kosztowne leczenie dziewczynki i rehabilitację. Zachęcamy klasy do wzięcia udziału w tak szlachetnej akcji.
E.Żychlińska
24.11.2023
Próbna matura z Operonem.
W dniach 21-24.11.2023 uczniowie klas piątych Zespołu Szkół nr 2 im.gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie biorą udział w próbnej maturze przygotowanej przez wydawnictwo Operon. To ogólopolska akcja , w ramach której przeprowadzany jest próbny egzamin dla uczniów liceów i techników w całym kraju. W tym roku 99 uczniów ZS nr 2, zadeklarowało chęć napisania próbnej matury z Operonem. Ideą akcji jest oswojenie się uczniów z formułą egzaminu i przeprowadzenie próby generalnej przed egzaminem państwowym. Próbne arkusze z którymi uczniowie pracują przez trzy dni w pełni odzwierciedlają arkusze egzaminacyjne zgodnie z aktualnymi wymaganiami egzaminacyjnymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. We wtorek 21.11.2023 uczniowie pisali próbny egzamin maturalny z języka polskiego, dziś rozwiązują zadania z matematyki, natomiast jutro zmierzą się z próbnym arkuszem maturalnym z języka angielskiego. Za wszystkich uczniów klas maturalnych, piszących w tych dniach próbne matury trzymamy mocno kciuki!
24.11.2023
 „Grot” ciągle wśród najofiarniejszych krwiodawców
24 listopada 2023 roku w kieleckim Wojewódzkim Domu Kultury odbyły się uroczyste  obchody Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. W tym roku przypada 65 lat oddawania krwi pod znakiem Polskiego Czerwonego Krzyża. W 1935 roku pierwsi darczyńcy zaczęli oddawać krew potrzebującym.  1958 rok datuje się jako początek Honorowego Krwiodawstwa w Polsce. Jest to święto wszystkich polskich Honorowych Dawców Krwi. Obchody odbyły się pod hasłem „Twoja Krew Moje Życie”.  W  spotkaniu udział wzięli  nowy Prezes Świętokrzyskiego Oddziału Okręgowego PCK Irena Sobieraj,  zastępca dyrektora RCKiK w Kielcach Zdzisława Sitarz- Żelazna, wicewojewoda świętokrzyski Rafał Nowak, Marszałek Andrzej Bętkowski, oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Kielc, Kuratorium oświaty,  Policji, Straży Pożarnej i Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na Bukówce. Wręczono odznaczenia państwowe – Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi oraz Zasłużony Honorowy Dawca Krwi. Szczególnie dużo osób, zarówno mężczyzn jak i kobiet uhonorowano  Odznakami Zasłużony Honorowy Dawca Krwi I stopnia -za oddanie co najmniej 20 litrów krwi. Podsumowano wakacyjne akcje ” Krew Darem Życia” do których przystąpiło 8 gmin województwa. Podczas akcji letnich w 614 donacjach pobrano 275 litrów krwi- najwięcej w Sobkowie i Łagowie.
Podsumowano  – Turniej Szkół Ponadpodstawowych i Wyższych pod hasłem „Młoda Krew Ratuje Życie”. Celem turnieju jest zachęcanie uczniów do popularyzowania idei honorowego oddawania krwi i poszerzenie grupy honorowych dawców o młodzież ucząca się ze względu na rosnące co roku zapotrzebowanie na ten nie dający się niczym zastąpić bezcenny lek. Turniej obejmował rok szkolny 2022/23. Do turnieju w poprzedniej edycji przystąpiły 44 szkoły średnie województwa świętokrzyskiego, a w tym 39 szkoły średnie.
3 miejsce zajął ubiegłoroczny zwycięzca Zespół Szkól Elektrycznych w Kielcach
2 miejsce Zespół Szkół nr 2 w Starachowicach,
1 miejsce  Zespół Szkół nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Jędrzejowie. 
Uczniowie popularnego   „Grocika” w 156 donacjach oddali 70,200 litrów krwi czyli aż 23% więcej niż w poprzednim roku, gdy zajęli 2 miejsce w województwie. Szkoła bierze udział w Turnieju 17 lat  i tylko raz nie znalazła się w pierwszej trójce najofiarniejszych szkół województwa (4 razy 1 miejsce,   7 razy drugie miejsce i 5 razy trzecie miejsce). Krwiodawstwo w szkole kultywowane jest od 22 lat pod opieką Bugajskiego Włodzimierza.  W tym czasie przeprowadzono 82 akcje HDK w których pobrano 1498,950 litrów krwi. Włodzimierz Bugajski za swoją społeczną działalność w propagowaniu idei HDK z okazji jubileuszu 65 lecia Krwiodawstwa otrzymał okolicznościowy medal i podziękowanie. 
Opiekunowie Szkolnego Klubu HDK nr 123 Monika i Włodzimierz Bugajscy, Łukasz Komorowicz zapraszają uczniów, absolwentów i ludzi otwartego serca na następne akcje HDK w bieżącym roku szkolnym 2023/24 – informacje o terminach będą udostępniane na fb szkolnym i stronie internetowej szkoły. 
W.Bugajski
24.11.2023
Mistrzostwa Kielc w Wyciskaniu Sztangi Leżąc
W dniu 24.11.2023 w III Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Kielc w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, w których rywalizowała 7- osobowa reprezentacja „Grota”. Turniej był dedykowany dla uczniów szkół kieleckich, ale dzięki uprzejmości organizatorów mogliśmy wziąć udział w rywalizacji poza konkursem. Dla naszych zawodników był to znakomity sprawdzian swoich umiejętności oraz bezcenne doświadczenie motywujące do dalszego treningu.
Nasze osiągnięcia:
Filip Skrzypczyński – 2 miejsce w kat. do 59 kg z wynikiem 80 kg
Maksymilian Śliwa – 3 miejsce w kat. do 74 kg z wynikiem 112,5 kg
Alan Kuryga – 5 miejsce w kat. do 83 kg z wynikiem 110 kg
Dominik Olszewski – 4 miejsce w kat do 83 kg z wynikiem 115 kg
Mateusz Patyna – 3 miejsce w kat do 83 kg z wynikiem 120 kg
Mateusz Jakubowski – 6 miejsce w kat. Do 93 kg z wynikiem 110 kg
Bartosz Wieliński – 3 miejsce w kat. powyżej 93 kg z wynikiem 145 kg
Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów sportowych.
Opiekunem „ drużyny siłaczy” jest Aleksander Mazurkiewicz.
Szczególnie podziękowania kierujemy do Rafała Sękowskiego, organizatora turnieju za umożliwienie naszym zawodnikom wzięcia udziału w zawodach.
25.11.2023
Liga Tenisa Stołowego
Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im.gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie, pięknie zaprezentowali się podczas sobotnich zawodów. Turniej tenisa stołowego odbył się tradycyjnie na hali Szkoły Podstawowej nr 4. Podczas drugiej rundy Ligii Tenisa Stołowego, uczennica "Grota"Jagoda Laskowska była najlepsza w swojej kategorii dziewcząt, podobnie jak uczeń klasy 2ti Jakub Komorowicz. Opiekunem młodych tenisistów był nauczyciel wychowania fizycznego ZS nr 2, Aleksander Mazurkiewicz.

26.11.2023
"Mikołajkowa paczka"
Nasza młodzież ma złote serca i to powtarzamy zawsze, kiedy trzeba pomóc zawsze są gotowi i nigdy tej pomocy nie odmawiają. W tym roku już po raz trzeci nasza młodzież włączyła się do akcji Święty Mikołaj dla Seniora przygotowując piękną paczkę,bardzo trudno było wybrać list, wiele z nich było bardzo przejmujących, każdy ukrywał jakąś historię i marzenie nie jeden raz czytając historię ludzi piszących listy w oczach zakręciły się łzy w tym roku nasza młodzież przygotowała paczkę dla Pana Andrzeja,udało się spełnić każde marzenie zawarte w liście a nawet kilka rzeczy znalazło się w paczce dodatkowo. Nie trudno jest pomóc wystarczy tylko chcieć, a wy chcieliście za co wszyscy Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Wam bardzo dziękujemy. Dobro wraca.
27.11.2023
Konkurs gastronomiczny.
Dnia 27.11.2023r w pracowni gastronomicznej Zespołu Szkół Nr 2 im. gen. S. Roweckiego „Grota” odbył się konkurs gastronomiczny pod hasłem: ”Warzywa zabarwione karotenem. Dania z wykorzystaniem dyni”. Konkurs ten to jedno z zaplanowanych działań projektu edukacyjnego prowadzonego przez mgr inż. Ilonę Solecką: „Zdrowo i aktywnie”, mającego na celu przede wszystkim kształtowanie prawidłowych zachowań żywieniowych naszej szkolnej młodzieży. Właściwe nawyki i zwyczaje żywieniowe wraz z odpowiednią aktywnością fizyczną stanowią bowiem podstawowe elementy zdrowego stylu życia, a tym samym niezbędne elementy profilaktyki przewlekłych chorób cywilizacyjnych. Uczniowie biorący udział w konkursie pokazali, że zdrowe wegetariańskie dania naprawdę mogą być smaczne. Wykazali się talentem kulinarnym i niezwykłą kreatywnością. Pracując w dwuosobowych zespołach, przygotowali m.in.: pesto z dyni, dyniowe bułeczki i zupę z dyni, dyniowe gnocchi, ciasteczka z ciasta francuskiego z dyniowym puree, dyniowe kopytka z masłem szałwiowym i zupę z batatów z pierożkami dyniowymi.
Smakowite dania oceniała komisja w składzie: dyrektor mgr Bernard Suchmiel, mgr inż. Anita Maludzińska, mgr inż. Agnieszka Chabior, mgr Sylwia Chatys, mgr inż. Renata Mider i mgr inż. Ilona Solecka. Zwycięzcom wspaniałe nagrody wręczył Pan dyrektor mgr Michał Cichoń.
Klasyfikacja przedstawiała się następująco:
I miejsce- Wiktoria Sacharz i Weronika Stępień z klasy IItgf
II miejsce- Wiktoria Wojtecka i Ewa Sokół z klasy IVteż
III miejsce- Anna Podsiadły i Weronika Bełczewska z klasy 2tgf
Wyróżnienia: Oliwia Słoma i Aleksandra Jach z klasy 1tgf, Zuzanna Wiercińska i Kinga Kowalczyk z klasy 1tgf oraz Sylwia Woźniak i Wiktoria Miszczyk z klasy 2tgf.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, jak również paniom: Renacie Mider, Agnieszcze Koncewicz i Ilonie Soleckiej za przygotowanie młodzieży do konkursu.
27.11.2023
Spotkanie w CK w Jędrzejowie
Dnia 27.11.2023 uczniowie klas 2tgb i 2tm wzięli udział w Centrum Kultury w Jędrzejowie w spotkaniu edukacyjnym z Panem Romanem Latoszyńskim, edukatorem Krajowego Centrum ds. AIDS. Zostało ono zorganizowane przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Jędrzejowie oraz Komendę Powiatową Policji w Jędrzejowie. Celem spotkania było upowszechnienie wiedzy na temat profilaktyki HIV/AIDS, przeciwdziałanie podejmowaniu przez młodzież ryzykownych zachowań oraz promocja życia wolnego od nałogów. Młodzież wzbogaciła swoją wiedzę na temat profilaktyki zakażeń wirusem HIV oraz poszerzyła wiedzę na temat innych chorób przenoszonych drogą płciową. Podczas spotkania ogłoszono wyniki konkursu plastyczny pt. „HIV nie wybiera Ty możesz!”, w którym wzięli udział uczniowie klasy 2tgb. Pierwsze miejsce zajęła praca Kacpra Kupisa, zaś drugie - Wiktorii Wolskiej. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy.
S.Michno
28.11.2023
Pamiętamy o Polakach na kresach.
W ramach akcji "Paczka dla kresowiaka" pod patronatem Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie, uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im.gen.Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie przyłączyli się do tej charytatywnej akcji. Czas przed świętami Bożego Narodzenia to idealny moment na to aby pokazać,że drugi człowiek, ten obok nas, lub ten mieszkający daleko,jest dla nas ważny. Uczniowie "Grota" bez wątpliwości podjęli tą piękną inicjatywę. Pierwszym krokiem była zbiórka pieniędzy, potem uczniowie udali się na zakupy po produkty spożywcze z długą datą ważności oraz środki chemiczne. Klasy wraz z wychowawcami przygotowały paczki dla Polaków zamieszkujących kresy wschodnie. Jest nam bardzo miło,że jako społeczność szkolna mogliśmy być częścią tak pięknej akcji.
29.11.2023
Uczniowie z „Grota” laureatami powiatowego konkursu PCK.
29 listopada w Centrum Kultury w Jędrzejowie zostały ogłoszone wyniki konkursów organizowanych przez Oddział Rejonowy PCK skierowanych do szkół podstawowych i ponadpodstawowych naszego powiatu. Celem konkursu było propagowanie wiedzy dotyczącej zagrożeń i konsekwencji związanych z uzależnieniem jak również rozbudzenie wyobraźni, twórczego myślenia i umiejętności multimedialnych młodzieży.
I miejsce w konkursie multimedialnej „Nie daj szansy AIDS” zajął Marcin Golonka z klasy II Ti
II miejsce w konkursie multimedialnej „Nie daj szansy AIDS” zajął Mateusz Kałka z klasy IV Ti
I miejsce w konkursie literackim „Depresja – niewidoczny prześladowca” zajął Szymon Kośmider z klasy IV Ti
II miejsce w konkursie literackim „Depresja – niewidoczny prześladowca” zajął Norbert Makulski z klasy IV Ti
Opiekunami uczniów z ZS nr2 w Jędrzejowie były nauczycielki: Małgorzata Sosnowska i Agnieszka Chabior - opiekunowie szkolnego koła PCK. 
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

30.11.2023
Zwycięstwo "Grota".
W dniu 30.11.2023 w Zespole Szkół Nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie odbył się Turniej Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Starosty Jędrzejowskiego Pawła Faryny, rozgrywany w ramach akcji "Powiat Jędrzejowski na Sportowo". W turnieju wzięły udział drużyny siatkarskie chłopców z jędrzejowskich szkół średnich. W wyniku zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce wywalczyła drużyna ZS Nr 2 " im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie. Drugie miejsce zajęła reprezentacja ZS Nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego, a trzecią lokatę zdobyła drużyna LO im. Mikołaja Reja. Nasi siatkarze po raz kolejny udowodnili, że potrafią grać w siatkówkę, a zwłaszcza zwyciężać, gdyż jest to trzeci siatkarski turniej z rzędu, w którym reprezentanci naszej szkoły okazali się najlepsi. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku nie mieliśmy sobie różnych również w turnieju mikstów (3 dziewczyny-3 chłopców) oraz w turnieju dziewcząt. Opiekunem naszych siatkarzy jest nauczyciel wychowania fizycznego Eugeniusz Cichoń. Gratulujemy naszym chłopcom i życzymy dalszych zwycięstw.
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego