Maj 2024 - ZS nr 2 w Jędrzejowie

3.05.2024r.
Święto Narodowe 3 Maja.
Uczniowie z "Grota" na uroczystości z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja.
Z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja zorganizowano w naszym mieście obchody tego święta. Nie mogło na tak ważnej uroczystości patriotycznej zabraknąć Pocztów Sztandarowych z Zespołu Szkół nr 2 im.gen.Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie. Jak co roku, o godzinie 9.00 uroczystości rozpoczęła Msza Święta w intencji ojczyzny w kościele pod wezwaniem Trójcy Świętej z udziałem Pocztów Sztandarowych oraz jędrzejowskiego Chóru Miejskiego. Po mszy około godziny 10.00 nastąpił przemarsz pod pomnik Bohaterów Ziemi Jędrzejowskiej ,gdzie były przemówienia i złożono wiązanki kwiatów.
6.05.2024r.
Dzień sportu.
Wykorzystując wspaniałą pogodę, dyrektor szkoły Zespołu Szkół nr 2 im.gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie, Janusz Adamczyk ogłosił poniedziałek 6.05.2024 "Dniem sportu" w naszej szkole. Na turniej piłki nożnej organizowany przez zespół wychowania fizycznego ZS nr 2 w Jędrzejowie, zgłosiło się aż jedenaście drużyn z technikum i branżowej szkoły. Turniej rozgrywany jest systemem każdy z każdym. Zawody odbywają się na obiektach sportowych szkoły.
10.05.2024r.
Ekstremalny piątek.
W słoneczny, piątkowy poranek 10 maja uczniowie naszej szkoły z klas pierwszych i drugich pod opieką nauczycieli wyruszyli na pełną wrażeń wycieczkę. Ok godziny 10 przekroczyli bramę największego parku rozrywki w Polsce ENERGYLANDII. Spośród wielu atrakcji, największym zainteresowaniem cieszyła się strefa ekstremalna, rozrywka dla wszystkich chcących zmierzyć się ze strachem, dostarczająca maksimum adrenaliny. Dla mniej odważnych idealna okazała się strefa familijna oferująca kilka roller coasterów, wodne spływy, kolejkę widokową. Młodzież mogła spróbować swoich sił na torze formuła autodrom, która dostarczyła emocji w rozsądnej dawce. Uczniowie wrócili z wycieczki pełni wrażeń i chętni do ponownego odwiedzenia miejsca, które dostarczyło im potężną dawkę radości i zabawy na najwyższych obrotach.
E.Grad

16.05.2024 r.
Zajęcia projektowe na UJK w Kielcach
W dniu 16 maja 2024r uczniowie z naszej szkoły w ramach projektu „Dziś Uczeń – Jutro Student” – Zadanie nr 14. Praktyczne warsztaty i wykłady z zakresu wyboru ścieżek edukacyjnych                           i zawodowych w Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, mieli okazję uczestniczyć w bardzo ciekawych zajęciach, które zostały przygotowane przez pracowników naukowo-dydaktycznych uczelni: Panią prof. Ilonę Klejbor, Panią dr Paulinę Paprocką i Pana dr Grzegorza Króla. Młodzież  gościła w pracowniach: parazytologicznej i mikrobiologicznej, gdzie obserwowała preparaty mikroskopowe oraz makroskopowe. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali także wykładu Pani profesor, pt: „Akademia Strachu”. Opiekę nad młodzieżą sprawowała Pani dr Katarzyna Waligórska – szkolny koordynator projektu oraz nauczycielka biologii, a wyjazd został zorganizowany przez Panie ze Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie, za co bardzo dziękujemy. To nie koniec zajęć „projektowych”. Przed nami kolejne wizyty, wycieczki i spotkania, które z pewnością poszerzą nasze edukacyjne horyzonty.
                                                                                                       dr n.biol Katarzyna Waligórska

17.05.2024r.
Turniej piłki siatkowej rozstrzygnięty!
Od marca na hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 im.gen. Stefana Roweckiego "Grota " w Jędrzejowie trwał turniej piłki siatkowej o puchar dyrektora szkoły Janusza Adamczyka. Po wielu meczach w systemie pucharowym w finale spotkały się dziś drużyny z klas 2tm i 3tgs. Mecz sędziował nauczyciel wychowania fizycznego Wojciech Domagała. W setach 2-1 wygrała drużyna z klasy 2tm i to do nich trafi puchar dyrektora. Wszystkim drużynom gratulujemy!