październik 2024 - ZS nr 2 w Jędrzejowie

październik 2024

07.10.2024r
Szkolenie z pierwszej pomocy
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji z dnia 20 maja 2024 r. w sprawie ramowych planów nauczania dla publicznych szkół, w ramach zajęć z wychowawcą w klasie 3TGB odbyła się wyjątkowa lekcja poświęcona nauce udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia poprowadził pan Aleksander Mazurkiewicz, który w ciekawy i angażujący sposób przekazał uczniom kluczowe informacje dotyczące postępowania w sytuacjach wypadków komunikacyjnych.
Podczas lekcji uczniowie mieli okazję wcielać się w role zarówno ofiar, jak i uczestników zdarzenia. Dzięki temu mogli praktycznie przećwiczyć, jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy poszkodowanym. Takie podejście pozwoliło każdemu z uczestników nabyć cenne umiejętności, które mogą okazać się nieocenione w sytuacjach zagrożenia życia. Tego typu lekcje nie tylko podnoszą świadomość uczniów na temat zasad pierwszej pomocy, ale również przygotowują ich do szybkiego i skutecznego reagowania w sytuacjach kryzysowych.
Dzięki praktycznym ćwiczeniom młodzież mogła lepiej zrozumieć, jak ważne jest natychmiastowe działanie w obliczu wypadków oraz odpowiedzialność za życie i zdrowie innych.
07.10.2024r
"Sprzątamy Dla Polski"
Szkolny Wolontariat Grota pod egidą Świętokrzyskiej Kolejki Wąskotorowej Ciuchcia Ponidzie wziął udział w VIII edycji ogólnopolskiej akcji Sprzątamy dla Polski. Młodzież pod opieką Ewy Nemś, Katarzyny Waligórskiej oraz Adama Piaseckiego sprzątała tereny zielone naszego pięknego Ponidzia. Był również czas na zbieranie grzybów oraz integrację przy ognisku.
Zespół Szkół nr 2 w Jędrzejowie zawsze bardzo chętnie włącza się w inicjatywy przyjazne środowisku aby promować międzypokoleniową odpowiedzialność obywatelską i świadomość ekologiczną.
Ewa Nemś
10.10.2024r
IV runda Ligii Strzeleckiej LOK
Uczniowie Zespołu Szkół nr2 im.gen. Stefana Roweckiego "Grota " w Jędrzejowe wzięli dziś udział w drugim spotkaniu jesiennej rundy Ligii Strzeleckiej LOK im. Eugeniusza Trochima w Jędrzejowie. Uczniowie pod czujnym okiem opiekunów z ZS nr 2 w Jędrzejowie, nauczycieli wychowania fizycznego Michała Olesińskiego i Wojciecha Domagały zbierają punkty co dwa tygodnie. Trzymamy kciuki za młodych strzelców z "Grota"!
10.10.2024r
Światowy Dzień Drzewa
W ramach działalności organizacji szkolnych: Liga Ochrony Przyrody oraz Szkolny Klub Europejski Zespołu Szkół nr2 im.gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowe , zorganizowano obchody Światowego Dnia Drzewa. Warsztaty ekologiczne w parku przy ul. św. Barbary w Jędrzejowie. Uczennice klasy 3tfg ZS nr 2 w Jędrzejowie: Oliwia Kaczmarek i Aleksandra Karnia, przygotowały prezentację na temat obchodów tego święta na całym świecie oraz ciekawostki dotyczące korzyści z sadzenia i dbania o drzewa w naszym najbliższym otoczeniu. Święto to, ma na celu promocję ochrony środowiska naturalnego oraz budowanie więzi między człowiekiem a naturą. Dzień ten obchodzony jest w wielu krajach na całym świecie i celebruje się go na różne sposoby. Pamiętajmy o drzewach nie tylko dziś,ale każdego dnia. Drzewa wytwarzają tlen, drzewa filtrują powietrze, drzewa są także schronieniem dla zwierząt. Po części warsztatowej uczniowie "Grota" odwiedzili gościnne progi pizzerii "Drive Pizza" przy ul. Chrobrego. Opiekunami podczas warsztatów byli nauczyciele ZS nr 2 w Jędrzejowie: Olga Cholewińska i Ewelina Żychlińska.
11.10.2024r
Dzień Edukacji Narodowej
Z okazji obchodzonego 14 października Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół nr2 im.gen Stefana Roweckiego "Grota " w Jędrzejowe zorganizowano dziś uroczystą akademię. Nauczyciele Magdalena Pańczyk, Ewa Stępień , Iwona Dudek wraz z uczniami, przygotowały akademię która była ukłonem dla Grona Pedagogicznego i pracowników szkoły. Dyrektor szkoły Janusz Adamczyk złożył życzenia i podziękowania nauczycielom za trud wkładany każdego dnia w edukację młodzieży. Życzenia, przekazał także w imieniu starosty powiatu jędrzejowskiego Pawła Faryny i wicestarosty Marii Barańskiej. Wicedyrektor Monika Bugajska, odczytała życzenia świętokrzyskiego kuratora oświaty Piotra Łojka. Akademia była także okazją do wręczenia nagród dyrektora. Po części oficjalnej przyszedł czas na występy zespołu tanecznego, zespołu muzycznego oraz młodych aktorów odgrywających scenki "z życia szkoły". Na zakończenie akademii, wszyscy wspólnie zaśpiewali piosenkę Zbigniewa Wodeckiego " Zacznij od Bacha". Oprawą muzyczną akademii zajęli się nauczyciele Marta Sornat i Cezary Terczyński.