Ogłoszenia - ZS nr 2 w Jędrzejowie

O nas...
Ogłoszenie
W poniedziałek 06.12.2021 w ramach akcji Mikołajkowej zostanie skrócona lekcja przed długą przerwą. Zapraszamy wszystkie klasy oraz nauczycieli do udziału w niespodziance, którą przygotowała dla uczniów Dyrekcja Szkoły i Samorząd Uczniowski. Mile widziane czapki mikołajkowe i dobry nastrój.  Uczniowie, którzy będą nosić tego dnia mikołajkowe przebrania zostaną zwolnieni z odpowiedzi ustnych.  Liczymy na włączenie się do akcji. Pokażmy, że dobra zabawa nic nie kosztuje i dajmy dobry przykład naszą postawą.

#MuremZaPolskimMundurem.

Drodzy uczniowie ruszamy z akcją #MuremZaPolskimMundurem. Celem akcji jest napisanie anonimowego listu dla żołnierzy oddelegowanych na granicę wschodnią. Dawniej w różnych krajach przygotowywano dla żołnierzy anonimowe paczki na front. Dzisiaj takiej potrzeby nie ma, pociechą dla żołnierza będzie list. Wystarczy napisać kilka ciepłych słów i pozdrowienia. W szkole na parterze umieszczona jest skrzynka do której można taki list wrzucić. UWAGA: NIE ZAMYKAJ KOPERTY, NA KARTKI NIE NAKLEJAJ ZNACZKA, ZAMIAST ADRESU WPISZ HASŁO: „ OBROŃCOM GRANICY”. Możesz wskazać konkretne osoby lub nazwę jednostki, w których służą, Ci do których kierujesz słowa wsparcia i w ten sposób wysłać podziękowania bohaterom. Żołnierze oraz funkcjonariusze Straży Granicznej i Policji pracują w coraz trudniejszych warunkach, także i pogodowych, w dużym stresie. Ten symboliczny gest, ma pokazać, że poświęcenie i ciężka praca na granicy nie jest nam obojętne!

BohaterON - włącz historię!

„BohaterON – włącz historię!” ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w ogólnopolskiej kampanii proszone są o kontakt z mgr Anetą Haczyk (sala 49). Chętni uczniowie mogą przygotować kartkę z życzeniami dla Powstańca.
WAŻNE!
Kartki - laurki z życzeniami nie mogą być większe niż A4.
Termin przynoszenia prac – do 22.11.2021 r.