Technik hotelarstwa - ZS nr 2 w Jędrzejowie

Technik hotelarstwa

Oferta edukacyjna
Nauka na tym kierunku trwa 4 lata (uczniowie po gimnazjum) i 5 lat (uczniowie po szkole podstawowej). Zgodnie z nową podstawą programową 2019 r. uczeń zdaje egzaminy z następujących kwalifikacji:
HGT.03. Obsługa gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie
HGT.06. Realizacja usług w recepcji
Młodzież ucząca się w tym zawodzie nabywa umiejętności związanych z fachową i kompleksową obsługą gościa hotelowego (recepcja, służba pięter, gastronomia) oraz metodami zbierania i gromadzenia informacji, kreowania rozwoju i planowania różnego rodzaju usług hotelarskich.

Absolwenta cechuje wysoka kultura osobista, otwartość, subtelność, poczucie humoru. Aby bliżej poznać swój przyszły zawód, nasi uczniowie uczestniczą w wielu wycieczkach przedmiotowych do hoteli o najwyższym standardzie ale również do innych obiektów hotelarskich np. pensjonatów, domów wycieczkowych.

Młodzież poznaje aktualne trendy w branży dzięki wizytom na targach hotelarskich i agroturystycznych. Dotychczas w trakcie 5- letniej nauki uczniowie mogli odbywać praktyki zawodowe w obiektach hotelarskich w okolicy, jak również w górskich ( Zakopane, Rabka - Zdrój ) oraz zagranicą ( Włochy, Grecja). W naszej szkole poza zajęciami ogólnymi z dwóch języków obcych, uczniowie poznają słownictwo branżowe w ramach języka obcego zawodowego.Podczas całego cyklu kształcenia uczniowie przygotowują się do zdania matury oraz uzyskania dwóch kwalifikacji zawodowych: z zakresu planowanie i realizacji usług w recepcji oraz obsługi gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie.

Po zdaniu obydwu kwalifikacji absolwent uzyskuje tytuł Technika Hotelarstwa. Po ukończeniu technikum można znaleźć pracę jako recepcjonista, kelner, barman, pokojowa w różnych obiektach hotelarskich, biurach podróży, firmach cateringowych oraz organach administracji zajmującymi się turystyką i hotelarstwem. Zdobyta wiedza ułatwia także studia na kierunkach hotelarskich prowadzonych na wielu uczelniach wyższych.