2022_2023 - ZS nr 2 w Jędrzejowie

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

2022_2023

Sukcesy > Sport
09.09.2022
Turniej Piłki Nożnej
W piątkowy poranek na boisku szkolnym ZS nr 2 w Jędrzejowie zebrali się miłośnicy piłki nożnej aby kibicować zawodnikom biorącym udział w I Szkolnym Turnieju Piłki Nożnej Chłopców. Do rozgrywek stanęło sześć drużyn piłkarskich z klas: 4Tm, 4tm, 4 Tbs, 3c, 3 Tms, 2tes. Po zaciętej walce okazało się, że najlepszą drużyną jest klasa 4Tm, drugie miejsce zajęła klasa 2tes, trzecie miejsce przypadło klsie 4Tbs, czwarte klasie 3Tms, piąte miejsce klasa 3c i szóste miejsce przypadło klasie 4tm. Turniej rozgrywał się w systemie każdy z każdym. Organizacją turnieju oraz sędziowaniem zajęli się nauczyciele zespołu wychowania fizycznego.
E.Żychlińska
05.10.2022
Sportowa jesień w powiecie jędrzejowskim.
Cztery szkoły ponadpodstawowe spotkały się w środowy poranek na boisku Zespołu Szkół nr 2 im. Stefana Roweckiego "Grota", aby spróbować swoich sił w piłce nożnej. Oficjalnego otwarcia rozgrywek dokonali:starosta powiatu jędrzejowskiego Paweł Faryna, dyrektor szkoły ZS nr 2 w Jędrzejowie Paweł Kowalski oraz wicedyrektor ZS nr 2 Janusz Adamczyk. Mecze piłkarskie rozegrały szkoły: ZS nr 1 im. S. Konarskiego w Jędrzejowie, LO im. M. Reja w Jędrzejowie, Awans Jędrzejów oraz gospodarze spotkania ZS nr 2 im. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie. Turniej rozgrywał się w systemie "każdy z każdym". Po podliczeniu punktów najlepszą drużyną spotkania okazała się drużyna z ZS nr 1 w Jędrzejowie, drugie miejsce przypadło drużynie z LO, na trzecim miejscu uplasowała się drużyna gospodarzy a na czwartym drużyna ze szkoły Awans. Spotkanie sędziowali nauczyciele zespołu wychowania fizycznego. Nagrody za udział w rozgrywkach sportowych zostaną wręczone drużynom w starostwie powiatowym, na uroczystym podsumowaniu sportowej jesieni.
E.Żychlińska
31.10.2022
Liga Tenisa Stołowego
Sześcioro uczniów z Zespołu Szkół nr 2 reprezentowało szkołę podczas pierwszego spotkania XXI Ligi Tenisa Stołowego, które miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 4 w Jędrzejowie. Do rozgrywek stanęły dwie drużyny. Żeńska w składzie: Patrycja Mularczyk, Karolina Szczepańska, Aleksandra Gocel oraz drużyna męska w składzie: Michał Pełka, Kamil Grad, Mateusz Olesiński. W wyniku zaciętej walki, po podliczeniu punktów, podczas pierwszego spotkania z sześciu okazało się, że w kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła uczennica z "Grota" Karolina Szczepańska. Na trzecim miejscu podium stanęła jej szkolna koleżanka Patrycja Mularczyk. Wśród panów z "Grota", najwięcej punktów zdobył Kamil Grad zdobywając trzecie miejsce, a Michał Pełka  - piąte miejsce. Organizatorem spotkania jest Powiatowy Szkolny Związek Sportowy. Ponieważ w wyniku pandemii w latach poprzednich liga nie mogła się odbyć, dopiero na tym spotkaniu wręczono drużynie z "Grota" puchar burmistrza miasta Jędrzejowa za zajęcie I miejsca w XX edycji Ligi Tenisa Stołowego w kategorii szkół średnich za 2020 rok. Opiekunem drużyny ZS nr 2 w Jędrzejowie jest nauczyciel wychowania fizycznego, Aleksander Mazurkiewicz. 
E.Żychlińska
08.12.2022
Sukces"Grota" w Turnieju Piłki Siatkowej drużyn mieszanych o puchar starosty powiatu jędrzejowskiego Pawła Faryny.
Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Stefana Roweckiego " Grota" w Jędrzejowie po raz kolejny udowodnili,że ze sportem są za pan brat. Na hali ZS nr 1 im. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie spotkali się ze swoimi kolegami i koleżankami ze szkół powiatu jędrzejowskiego, aby zmierzyć się w dyscyplinie sportu piłce siatkowej. W turnieju piłki siatkowej drużyn mieszanych o puchar starosty powiatu jędrzejowskiego Pawła Faryny zmierzyło się pięć drużyn. Po klasyfikacji okazało się,że pierwsze miejsce zajmuje drużyna z "Grota". Kolejne miejsca przypadły uczniom ze szkół: Awans, ZS nr1, LO Wodzisław, LO im. M. Reja. Turniej rozgrywał się w duchu fair play. Serdecznie gratulujemy!
E.Żychlińska
07.02.2023
Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym.
W piątek 17 lutego w Szkole Podstawowej numer 4 w Jędrzejowie, odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła reprezentacja naszej szkoły w składzie: Patrycja Mularczyk (IV Tfg) i Karolina Szczepańska (II Tfż), natomiast w kategorii chłopców wywalczyliśmy drugą lokatę. Drużyna chłopców wystąpiła w składzie: Kamil Grad (IV TM), Michał Pełka (IV TM) i Jakub Komorowicz (I Ti). Opiekunem obu drużyn był Aleksander Mazurkiewicz
E.Żychlińska
14.03.2023 r.
Przez sport na... Politechnikę Świętokrzyską! 
W ramach realizacji projektu na Politechnice Świętokrzyskiej, Społeczna Odpowiedzialność Nauki blisko 20 uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie wzięło dziś udział w turniejach sportowych. Turnieje sportowe organizowane są w ramach tego projektu dla uczniów szkół średnich całego województwa świętokrzyskiego. Celem projektu jest integracja środowiska akademickiego ze szkołami średnimi województwa, jako przyszłymi studentami PŚ. Projekt realizowany jest od 11 lat. W tym roku zawodnicy z naszej szkoły wystartowali w dwóch dyscyplinach: zawody na ergometrze wioślarskim oraz turniej piłki nożnej. Na sześć biorących udział drużyn w piłkę nożną uczniowie "Grota" zajęli drugie miejsce. W zawodach na ergometrze wioślarskim (drużyna dziewcząt i chłopców)zajeliśmy trzecie miejsce. Karola Mignano ucznia klasy 3tfg wybrano najlepszym bramkarzem a najlepszym strzelcem turnieju okazał się także uczeń naszej szkoły Ksawery Kulasek z klasy 2tse. Opiekę merytoryczną nad zawodnikami z "Grota" sprawowali nauczyciele wychowania fizycznego ZS nr 2 w Jędrzejowie: Wojciech Domagała, Michał Olesiński, Mikołaj Pełka. Serdecznie gratulujemy wyników!
E.Żychlińska
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego