2022_2023 - ZS nr 2 w Jędrzejowie

Sukcesy > Sport
09.09.2022
Turniej Piłki Nożnej
W piątkowy poranek na boisku szkolnym ZS nr 2 w Jędrzejowie zebrali się miłośnicy piłki nożnej aby kibicować zawodnikom biorącym udział w I Szkolnym Turnieju Piłki Nożnej Chłopców. Do rozgrywek stanęło sześć drużyn piłkarskich z klas: 4Tm, 4tm, 4 Tbs, 3c, 3 Tms, 2tes. Po zaciętej walce okazało się, że najlepszą drużyną jest klasa 4Tm, drugie miejsce zajęła klasa 2tes, trzecie miejsce przypadło klsie 4Tbs, czwarte klasie 3Tms, piąte miejsce klasa 3c i szóste miejsce przypadło klasie 4tm. Turniej rozgrywał się w systemie każdy z każdym. Organizacją turnieju oraz sędziowaniem zajęli się nauczyciele zespołu wychowania fizycznego.

05.10.2022
Sportowa jesień w powiecie jędrzejowskim.
Cztery szkoły ponadpodstawowe spotkały się w środowy poranek na boisku Zespołu Szkół nr 2 im. Stefana Roweckiego "Grota", aby spróbować swoich sił w piłce nożnej. Oficjalnego otwarcia rozgrywek dokonali:starosta powiatu jędrzejowskiego Paweł Faryna, dyrektor szkoły ZS nr 2 w Jędrzejowie Paweł Kowalski oraz wicedyrektor ZS nr 2 Janusz Adamczyk. Mecze piłkarskie rozegrały szkoły: ZS nr 1 im. S. Konarskiego w Jędrzejowie, LO im. M. Reja w Jędrzejowie, Awans Jędrzejów oraz gospodarze spotkania ZS nr 2 im. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie. Turniej rozgrywał się w systemie "każdy z każdym". Po podliczeniu punktów najlepszą drużyną spotkania okazała się drużyna z ZS nr 1 w Jędrzejowie, drugie miejsce przypadło drużynie z LO, na trzecim miejscu uplasowała się drużyna gospodarzy a na czwartym drużyna ze szkoły Awans. Spotkanie sędziowali nauczyciele zespołu wychowania fizycznego. Nagrody za udział w rozgrywkach sportowych zostaną wręczone drużynom w starostwie powiatowym, na uroczystym podsumowaniu sportowej jesieni.

31.10.2022
Liga Tenisa Stołowego
Sześcioro uczniów z Zespołu Szkół nr 2 reprezentowało szkołę podczas pierwszego spotkania XXI Ligi Tenisa Stołowego, które miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 4 w Jędrzejowie. Do rozgrywek stanęły dwie drużyny. Żeńska w składzie: Patrycja Mularczyk, Karolina Szczepańska, Aleksandra Gocel oraz drużyna męska w składzie: Michał Pełka, Kamil Grad, Mateusz Olesiński. W wyniku zaciętej walki, po podliczeniu punktów, podczas pierwszego spotkania z sześciu okazało się, że w kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła uczennica z "Grota" Karolina Szczepańska. Na trzecim miejscu podium stanęła jej szkolna koleżanka Patrycja Mularczyk. Wśród panów z "Grota", najwięcej punktów zdobył Kamil Grad zdobywając trzecie miejsce, a Michał Pełka  - piąte miejsce. Organizatorem spotkania jest Powiatowy Szkolny Związek Sportowy. Ponieważ w wyniku pandemii w latach poprzednich liga nie mogła się odbyć, dopiero na tym spotkaniu wręczono drużynie z "Grota" puchar burmistrza miasta Jędrzejowa za zajęcie I miejsca w XX edycji Ligi Tenisa Stołowego w kategorii szkół średnich za 2020 rok. Opiekunem drużyny ZS nr 2 w Jędrzejowie jest nauczyciel wychowania fizycznego, Aleksander Mazurkiewicz.