czerwiec 2026 - ZS nr 2 w Jędrzejowie

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

czerwiec 2026

Wydarzenia
1.06.2026 
Międzyklasowy Turniej Piłki Nożnej z okazji Dnia Dziecka
1 czerwca, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka, na obiektach sportowych Zespołu Szkół nr 2 w Jędrzejowie odbył się Międzyklasowy Turniej Piłki Nożnej. W sportowej rywalizacji udział wzięło pięć klas, które z dużym zaangażowaniem walczyły o zwycięstwo, prezentując wysoki poziom umiejętności oraz ducha fair play.
Turniej uroczyście otworzyli nauczyciele wychowania fizycznego, życząc uczestnikom sportowej rywalizacji, wielu emocji oraz prowadzenia gry w duchu fair play.
Po wielu emocjonujących meczach klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:
1. miejsce – klasa 1 TEM
2. miejsce – klasa 3 TGB
3. miejsce – klasa 3 C1
4. miejsce – klasa 3 TSE
5. miejsce – klasa 1 TFG
Turniej przebiegał w przyjaznej atmosferze, a zawodnicy wykazali się nie tylko sportową ambicją, ale również wzajemnym szacunkiem i koleżeństwem. Wydarzenie było doskonałą okazją do integracji społeczności szkolnej oraz aktywnego świętowania Dnia Dziecka. Organizatorem turnieju był Zespół Wychowania Fizycznego, któremu serdecznie dziękujemy za przygotowanie i sprawne przeprowadzenie zawodów.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom życzymy kolejnych sportowych sukcesów! 

02.06.2026
Uroczyste wręczenie Stypendiów Starosty Powiatu Jędrzejowskiego im. św. Jana Pawła II
2 czerwca 2026 roku w Starostwie Powiatowym w Jędrzejowie odbyła się uroczystość wręczenia Stypendium Starosty Powiatu Jędrzejowskiego im. św. Jana Pawła II za I semestr roku szkolnego 2025/2026. Nagrody wyróżnionym uczniom wręczyli Starosta Jędrzejowski Paweł Faryna oraz Wicestarosta Jędrzejowski Maria Barańska.
Stypendium Starosty Jędrzejowskiego przyznawane jest uczniom, którzy osiągają wysokie wyniki w nauce, wyróżniają się wzorowym zachowaniem, aktywnie uczestniczą w olimpiadach i konkursach, a także angażują się w życie szkoły i lokalnego środowiska. Otrzymanie tego wyróżnienia jest dowodem systematycznej pracy, zaangażowania i godnej naśladowania postawy.
Z ogromną dumą informujemy, że w gronie stypendystów znaleźli się również uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie:
- Wiktoria Pstrowska – klasa 5 TGS,
- Wiktoria Wolska – klasa 4 TGB,
- Kacper Kupis – klasa 4 TGB,
- Gabriela Mędyk – klasa 1W,
- Mikołaj Kucharski – klasa 3 TGF – stypendium sportowe.
Podczas uroczystości Starosta Powiatu Jędrzejowskiego Paweł Faryna zwrócił się do nagrodzonych słowami:
„Jestem przekonany, że dzisiejsi Stypendyści i Laureaci będą w przyszłości nie tylko ludźmi sukcesu, ale przede wszystkim ludźmi dobrego serca, którzy swoją wiedzę, doświadczenie i talenty wykorzystają dla dobra innych.”
Tego dnia wręczono również nagrody laureatom konkursu ekologicznego „Woda źródłem naszego życia”. W kategorii III – projekt logo – II miejsce zdobyła uczennica naszej szkoły: Zuzanna Krawczyk – klasa 3 THS.
Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym uczniom. Życzymy dalszych sukcesów w nauce, rozwijaniu pasji oraz realizacji ambitnych celów. Jesteśmy dumni, że swoją postawą i osiągnięciami tak pięknie reprezentują naszą szkołę.
03.06.2026
"Klucz do Kosmosu"
Miło nam poinformować, że nasza szkoła została zakwalifikowana do projektu „Klucz do Kosmosu”. Projekt jest jednym z elementów Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla misji IGNIS, którego stworzeniem i realizacją zajmuje się Polska Agencja Kosmiczna. Jego celem jest wsparcie procesu kształcenia umiejętności inżynieryjnych wśród polskiej młodzieży szkolnej, wykorzystując potencjał historycznego momentu – realizacji pierwszej polskiej misji na Międzynarodową Stację Kosmiczną.
Dziś w ramach projektu do naszej szkoły dotarło 25 zestawów edukacyjnych do samodzielnego montażu wraz z instrukcjami składania i materiałami dodatkowymi. Pojedynczy zestaw składa się z płytki PCB w kształcie satelity oraz dwóch obwodów: klucza telegraficznego oraz sygnalizatora dźwięku, które mogą służyć m.in. do generowania komunikatów dźwiękowych i świetlnych alfabetem Morse'a. Aby go złożyć uczniowie będą museli opanować podstawy tworzenia układów elektronicznych oraz ich lutowania. W celu wysyłania i odbierania sygnałów uczniowie poznają alfabet Morse’a, który może okazać się przydatny w sytuacjach kryzysowych. W ramach projektu przewidziane zostały również warsztaty szkoleniowe dla nauczycieli. Wiedza i umiejętności zdobyte przez uczniów podczas realizacji zajęć związanych z montażem i uruchamianiem otrzymanych zestawów będą stanowić cenne podsumowanie i uzupełnienie zajęć z przedmiotów zawodowych zwłaszcza na kierunku technik mechatronik. Szkolnym koordynatorem projektu jest Zbigniew Marcinkowski.

3.06.2026
Odsłonięcie popiersia Władysława Tykwińskiego ps. „Krata”
3 czerwca 2026 roku w Jędrzejowie odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia popiersia Władysława Tykwińskiego ps. „Krata” – kaprala podchorążego Armii Krajowej, dowódcy oddziału egzekutywy AK w Jędrzejowie, instruktora podharcmistrza oraz komendanta Szarych Szeregów. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, organizacji kombatanckich, stowarzyszeń patriotycznych, mieszkańców miasta oraz młodzież szkolną.
Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 16.15 od ustawienia pocztów sztandarowych przy Archiopactwie Cystersów w Jędrzejowie. Wśród nich szczególne miejsce zajmowały dwa sztandary reprezentujące Zespół Szkół nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Jędrzejowie – sztandar szkoły oraz sztandar 1. Pułku Piechoty Armii Krajowej, zarejestrowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Oba poczty godnie reprezentowały społeczność szkolną podczas całej uroczystości.
Następnie odbyła się Msza Święta sprawowana przez ojca Jakuba Zawadzkiego w intencji Władysława Tykwińskiego ps. „Krata” oraz wszystkich żołnierzy Armii Krajowej, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny.
Po zakończeniu nabożeństwa uczestnicy przemaszerowali kolumną pieszą ulicami miasta na ulicę 11 Listopada, w okolice bloku nr 113. To właśnie tam odbyła się główna część uroczystości. Popiersie wykonane z białego marmuru, osadzone na postumencie z piaskowca, stanęło w miejscu szczególnym – tam, gdzie 9 czerwca 1943 roku Władysław Tykwiński został zabity przez Niemców.
Ceremonię prowadził Bernard Suchmiel, wieloletni dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Jędrzejowie. Podczas uroczystości najbliższą rodzinę Władysława Tykwińskiego reprezentował Antoni Rokicki, który w asyście organizatorów wydarzenia dokonał również honorowego odsłonięcia popiersia Władysława Tykwińskiego ps. „Krata”.
W dalszej części wydarzenia głos zabrali zaproszeni goście. Dr Michał Wenklar, zastępca dyrektora Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie, przypomniał historię życia Władysława Tykwińskiego, podkreślając, że zarówno on, jak i jego bliscy zapłacili najwyższą cenę za działalność konspiracyjną i postawę patriotyczną.
Do uczestników uroczystości zwrócił się również starosta powiatu jędrzejowskiego Paweł Faryna, który podziękował organizatorom wydarzenia oraz wszystkim osobom zaangażowanym w godne upamiętnienie Władysława Tykwińskiego ps. „Krata”. Starosta podkreślił znaczenie wspólnej troski o pamięć historyczną oraz rolę lokalnych instytucji i organizacji w pielęgnowaniu dziedzictwa narodowego. W swoim wystąpieniu powiedział:
„Wyrazy szczególnej wdzięczności kieruję do organizatorów wydarzenia: Klubu Gazety Polskiej w Jędrzejowie, Stowarzyszenia Obrońców Pamięci Ziemi Jędrzejowskiej, NSZZ ‘Solidarność’ Region Świętokrzyski, Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło Jędrzejów, Centrum Kultury w Jędrzejowie, Miasta i Gminy Jędrzejów oraz wszystkich osób zaangażowanych w godne upamiętnienie kaprala podchorążego Władysława Tykwińskiego ps. ‘Krata’”.
W uroczystości uczestniczył również Burmistrz Miasta Jędrzejowa Marcin Piszczek.
Następnie odbył się Apel Poległych, podczas którego oddano hołd wszystkim żołnierzom walczącym o niepodległość Polski. W atmosferze zadumy i refleksji wspominano ofiarę pokolenia Polaków, którzy w czasie II wojny światowej stanęli do walki o wolność Ojczyzny.
Na zakończenie uroczystości przedstawiciele instytucji państwowych, samorządowych, organizacji społecznych, stowarzyszeń oraz delegacje szkolne złożyli wiązanki kwiatów pod popiersiem bohatera. W imieniu Zespołu Szkół nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Jędrzejowie wiązanki kwiatów złożyli dyrektor Janusz Adamczyk, wicedyrektor Michał Cichoń oraz wicedyrektor Monika Bugajska.
Udział społeczności Zespołu Szkół nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Jędrzejowie w tej uroczystości był ważną lekcją historii i patriotyzmu. Szczególnym powodem do dumy była obecność dwóch pocztów sztandarowych – sztandaru szkoły oraz sztandaru 1. Pułku Piechoty Armii Krajowej. Udział młodzieży w wydarzeniu stanowił żywą lekcję pamięci o bohaterach Polskiego Państwa Podziemnego.
Władysław Tykwiński ps. „Krata” – rys historyczny
Władysław Tykwiński ps. „Krata” urodził się 19 grudnia 1919 roku w Warszawie. W 1930 roku wraz z rodziną przeprowadził się do Jędrzejowa, gdzie kontynuował naukę i rozwijał swoją działalność harcerską. Był przedwojennym harcerzem i instruktorem, aktywnie zaangażowanym w życie młodzieży.
W 1938 roku rozpoczął studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego, które przerwał wybuch II wojny światowej. W okresie okupacji niemieckiej włączył się w działalność konspiracyjną, organizując tajne nauczanie oraz struktury Szarych Szeregów na terenie Jędrzejowa. Od 1942 roku pełnił funkcję komendanta „Roju” BS Szarych Szeregów, a następnie kierował referatem wywiadu i kontrwywiadu ZWZ-AK.
Był również dowódcą grupy dywersyjnej działającej na terenie regionu jędrzejowskiego. 9 czerwca 1943 roku zginął z rąk niemieckich w pobliżu miejsca, gdzie obecnie znajduje się jego popiersie. Jego postawa oraz działalność konspiracyjna stanowią ważny element historii lokalnego ruchu oporu.
08.06.2026
Wzruszająca wizyta rodziny majora Stefana Gądzio „Kosa” w naszej szkole.
8 czerwca 2026 roku Zespół Szkół Nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Jędrzejowie miał zaszczyt gościć wyjątkowych odwiedzających. Naszą szkołę odwiedził pan Stefan (Steve) Gadzio z Australii wraz z rodziną. Pan Stefan jest bratankiem majora Stefana Gądzio „Kosa” – żołnierza Armii Krajowej, którego pamięć jest szczególnie pielęgnowana w naszym mieście.
Wizyta była następstwem wiadomości e-mail, która wpłynęła do szkoły kilka tygodni wcześniej. Pan Stefan Gadzio poinformował w niej o planowanej podróży po południowej Polsce i wyraził chęć odwiedzenia miejsc związanych z pamięcią o swoim stryju. Szczególnie interesowały go miejsca upamiętniające majora Stefana Gądzio „Kosa” w Jędrzejowie oraz pamiątki po nim znajdujące się w naszej szkole.
Gości przyjęli dyrektor szkoły Janusz Adamczyk oraz wicedyrektor Monika Bugajska wraz z przedstawicielami grona pedagogicznego. Podczas spotkania mieli oni okazję zwiedzić szkołę, poznać jej historię oraz obejrzeć cenne pamiątki związane z działalnością Armii Krajowej.
Szczególne zainteresowanie wzbudziły przechowywane w szkole odznaczenia i pamiątki wojskowe, w tym Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski przyznany pośmiertnie majorowi Stefanowi Gądzio „Kosowi”. Odznaczenie zostało nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego w uznaniu wybitnych zasług dla niepodległości Polski oraz działalności konspiracyjnej i wojskowej w szeregach Armii Krajowej. Goście obejrzeli również sztandar I Pułku Armii Krajowej oraz sztandar szkoły. Spotkanie było okazją do rozmów o historii, patriotyzmie i pielęgnowaniu pamięci o bohaterach walczących o wolność Ojczyzny.
Wyjątkowym momentem wizyty był wpis do księgi pamiątkowej szkoły. Nasi goście pozostawili w niej serdeczne słowa i tym samym zapisali swój ślad w historii naszej placówki. Wpis ten będzie cenną pamiątką przypominającą o tym niezwykłym spotkaniu.
Po zwiedzeniu szkoły i wykonaniu pamiątkowych fotografii uczestnicy udali się przed budynek szkoły, gdzie znajduje się pomnik majora Stefana Gądzio „Kosa”. Przy pomniku oddano hołd bohaterowi oraz wykonano kolejne pamiątkowe zdjęcia. Następnie goście odwiedzili również ulicę noszącą imię majora Stefana Gądzio „Kosa”.
Spotkanie przebiegło w niezwykle serdecznej i wzruszającej atmosferze. Jesteśmy zaszczyceni, że rodzina majora Stefana Gądzio „Kosa” odwiedziła naszą szkołę i mogła zobaczyć, jak pieczołowicie przechowywane są pamiątki związane z jego życiem i służbą dla Ojczyzny. Cieszymy się, że pamięć o bohaterach Armii Krajowej jest nadal żywa i łączy kolejne pokolenia, nawet mimo dzielących je tysięcy kilometrów.
Poniżej publikujemy treść wiadomości, od której rozpoczęła się ta wyjątkowa historia.
Treść wiadomości przesłanej do szkoły przez pana Stefana (Steve’a) Gadzio:
Dear Sir/Madam
My name is Stefan Gadzio and I am an Australian who is also the nephew of Major Stefan Gadzio who was a soldier of the AK. I am writing to you for some assistance.
I am planning a road trip around the south of Poland in mid June this year and am hoping I can visit some of the towns where there is a memory of my uncle. While I do have some information about him it is limited. I am aware there is a street named in honour of him quite possibly in Jędrzejów and there is also a monument to him in Jędrzejów. I also believe his medals were given to a High School where they are kept on display, and I hope this is your school.
Are you able to provide me with the locations of any of these memorials? Any assistance you could provide would be greatly appreciated.
My Polish is not good and so I am using Google Translate, although it is most likely you speak English fluently.
Kind regards
09.06.2026
Rozpoczęły się przygotowania do obchodów 100-lecia szkoły
9 czerwca 2026 roku w Zespole Szkół Nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Jędrzejowie odbyło się pierwsze posiedzenie Komitetu Obchodów 100-lecia szkoły. Spotkanie miało charakter organizacyjny i stanowiło ważny krok w przygotowaniach do jubileuszu placówki, który będziemy świętować 17 września 2027 roku.
Obrady prowadzili dyrektor szkoły Janusz Adamczyk oraz wicedyrektor Monika Bugajska. Głównym celem spotkania było powołanie Komitetu Obchodów 100-lecia szkoły, omówienie wstępnego programu uroczystości, podział zadań pomiędzy członków komitetu, a także wypracowanie kierunków działań związanych z organizacją jubileuszu i pozyskiwaniem środków na jego realizację.
W skład Komitetu weszli: Paweł Olszak – przewodniczący, Maciej Tomczyk, Janusz Adamczyk, Michał Cichoń, Arkadiusz Piecyk, Adam Włodarczyk, Michał Wesołowski, Dorota Grad, Monika Bugajska, Bartosz Hosaniak, Marek Chowaniec oraz Jacek Nemś.
Honorowymi członkami Komitetu Obchodów 100-lecia szkoły zostali Władysław Blicharski – długoletni dyrektor szkoły oraz Bernard Suchmiel – długoletni wicedyrektor szkoły. W skład gremium weszły osoby, dla których „Grot” to coś więcej niż tylko budynek i miejsce nauki czy pracy. To wspólnota ludzi, lata wspomnień, przyjaźni oraz fundament wielu życiowych i zawodowych sukcesów.
Miło nam również poinformować, że obchody Jubileuszu 100-lecia Zespołu Szkół Nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” zostały objęte Honorowym Patronatem Starosty Jędrzejowskiego Pawła Faryny.
Podczas spotkania szczegółowo omówiono założenia jubileuszu, propozycje wydarzeń towarzyszących oraz harmonogram dalszych prac. Wiele uwagi poświęcono również organizacji Balu Absolwentów, który będzie jednym z najważniejszych punktów obchodów i stworzy wyjątkową okazję do spotkania wielu pokoleń uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły.
Członkowie Komitetu ustalili również termin kolejnego spotkania, podczas którego będą kontynuowane prace nad programem obchodów oraz kolejnymi inicjatywami związanymi ze stuleciem szkoły.
Przygotowania do jubileuszu już trwają. Zachęcamy absolwentów, byłych pracowników oraz przyjaciół szkoły do śledzenia informacji publikowanych na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych poświęconych obchodom 100-lecia szkoły.
Komitet Obchodów 100-lecia Szkoły pozostaje otwarty na współpracę. Zapraszamy absolwentów, emerytowanych nauczycieli, byłych pracowników oraz przyjaciół szkoły do aktywnego włączenia się w przygotowania jubileuszu. Każda inicjatywa, doświadczenie i pomoc będą cennym wsparciem w organizacji obchodów tego wyjątkowego wydarzenia.

11-12.06.2026
Kolejny sukces uczniów z "Grota"
W dniach 11–12 czerwca 2026 roku w Żarnowcu odbył się XXVIII Finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Turniej organizowany jest przez Polski Związek Motorowy we współpracy z Komendą Główną Policji, Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ministerstwem Infrastruktury, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego.
W zawodach, do których zakwalifikowały się najlepsze drużyny z całego kraju, województwo świętokrzyskie reprezentowała drużyna Zespołu Szkół Nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w składzie:
- Bartłomiej Śliwiński (klasa 5 Tgs),
- Paweł Matera (klasa 4 Tm),
- Dawid Czaj (klasa 4 Tm).
Uczestnicy rywalizowali w pięciu konkurencjach:
1. Test z przepisów ruchu drogowego,
2. Test skrzyżowań,
3. Obsługa techniczna pojazdu i przygotowanie pojazdu do jazdy,
4. Pierwsza pomoc przedmedyczna,
5. Jazda sprawnościowa samochodem z talerzem Stewarta.
Nasi uczniowie osiągnęli bardzo dobre wyniki zarówno w klasyfikacji indywidualnej, jak i drużynowej.
Test z przepisów ruchu drogowego
- Bartłomiej Śliwiński – 1. miejsce indywidualnie,
- Dawid Czaj – 3. miejsce indywidualnie,
- Paweł Matera – 9. miejsce indywidualnie.
Test skrzyżowań
- Dawid Czaj i Paweł Matera – ex aequo 1. miejsce indywidualnie,
- Bartłomiej Śliwiński – 2. miejsce indywidualnie.
Łączny wynik uzyskany przez drużynę w dwóch konkurencjach teoretycznych – teście z przepisów ruchu drogowego oraz teście skrzyżowań – zapewnił reprezentacji naszej szkoły 2. miejsce w klasyfikacji drużynowej testów.
W pozostałych konkurencjach drużyna uzyskała następujące wyniki:
- Obsługa techniczna pojazdu i przygotowanie pojazdu do jazdy – 6. miejsce,
- Pierwsza pomoc przedmedyczna – 1. miejsce,
- Jazda sprawnościowa samochodem z talerzem Stewarta – 10. miejsce.
Łącznie zdobyte punkty pozwoliły naszej drużynie zająć 8. miejsce w Polsce, plasując ją w gronie najlepszych zespołów finału ogólnopolskiego.
Na szczególne wyróżnienie zasługuje Dawid Czaj, który wywalczył 3. miejsce w klasyfikacji indywidualnej całego turnieju, osiągając jeden z najlepszych wyników spośród wszystkich uczestników finału.
Dodatkowym powodem do dumy jest specjalna nagroda przyznana naszej szkole przez ratowników medycznych sędziujących konkurencję pierwszej pomocy przedmedycznej. Wyróżnienie to było wyrazem uznania dla wyjątkowych umiejętności, wiedzy oraz profesjonalizmu zaprezentowanego przez naszych uczniów.
Do zawodów uczniów przygotowywali:
- Włodzimierz Bugajski – opiekun drużyny i trener konkurencji motoryzacyjnych,
- Aleksander Mazurkiewicz – odpowiedzialny za przygotowanie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.
Podczas finału w Żarnowcu opiekę nad drużyną sprawował Aleksander Mazurkiewicz, wspierając zawodników podczas wszystkich konkurencji.
Warto podkreślić, że był to już piąty rok z rzędu, w którym reprezentacja naszej szkoły znalazła się w gronie najlepszych drużyn w Polsce. To kolejny dowód na wysoki poziom przygotowania uczniów Zespołu Szkół Nr 2 oraz ich zaangażowanie i pasję do motoryzacji oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Serdecznie gratulujemy zawodnikom i opiekunom osiągniętego sukcesu oraz życzymy kolejnych udanych startów i następnych sukcesów na arenie ogólnopolskiej.
12.06.2026 
Gala „Twoja krew, moje życie”
12 czerwca 2026 roku w teatrze 6.piętro Pałacu Kultury i Nauki miała miejsce Gala podsumowująca ogólnopolską kampanię społeczną „Twoja krew, moje życie”, promującą honorowe krwiodawstwo w latach 2021-2026. Galę rozpoczął Dyrektor Narodowego Centrum Krwi Sebastian Twaróg. W wydarzeniu wzięli udział minister zdrowia Jolanta Sobierańska- Grenda, która powiedziała m.in. że ta kampania skutecznie przypomina, że każde oddanie krwi jest wyrazem odpowiedzialności, solidarności i troski o drugiego człowieka. Podczas gali wręczono 126 statuetek oraz wyróżnień w kategoriach: Szkoła, Uczelnia, Jednostki ochrony zdrowia, Pracodawca/przedsiębiorca.
Wśród nagrodzonych 21 szkół ponadpodstawowych w kategorii Szkoła zaangażowana w działania honorowego krwiodawstwa jedyną z województwa świętokrzyskiego był Zespół Szkół nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Jędrzejowie. Opiekun szkolnego Klubu HDK nr 123 Włodzimierz Bugajski otrzymał okolicznościową statuetkę. Fantastyczny był występ zespoły pieśni i tańca Mazowsze oraz koncert Ani Karwan.
12.06.2026 
Sejmik Nauk Matematyczno- Przyrodniczych
12 czerwca 2026r. w sali 59 w naszej szkole po raz 20 odbył się przegląd wyróżnionych prezentacji multimedialnych z zakresu nauk matematyczno - przyrodniczych. Spotkanie poprowadziły mgr Małgorzata Sosnowska i mgr Iwona Dudek. Zebranych przywitał dyrektor szkoły mgr Janusz Adamczyk.
Przedstawiono następujące prezentacje:
Geografia:"Turystyka w Polsce"- Daniel Zaręba kl.2tem/ mgr Olga Cholewińska
Fizyka: " Fizyka kolejek górskich" Sylwester Sobczyk i Anna Sosnowska kl.1 tgg/ mgr Magdalena Pańczyk
Matematyka:"Matematyka w życiu codziennym" Dawid Sacharz kl.3ths/ mgr Małgorzata Sosnowska
Biologia: Skrzypłocz - żywa skamieniałość obecna na Ziemi od 450 mln lat"/ dr Katarzyna Waligórska
Dzięki pani dr Katarzynie Waligórskiej uczniowie mieli także możliwość obejrzenia eksponatu skrzypłocza zwanego również mieczogonem.
Bardzo dziękujemy młodzieży za przygotowanie prezentacji i udział w spotkaniu.
Do zobaczenia za rok!
M. Sosnowska

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego