Informatycy ZSP 2.0 - ZS nr 2 w Jędrzejowie

Informatycy ZSP 2.0

Realizacja projektu
2014 r.
Stowarzyszenie Edukacja przez Internet rozpoczęło współpracę z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jędrzejowie. Projekt „Informatycy ZSP 2.0” skierowany jest do uczniów klas informatycznych.

Cel projektu:
Wyrównanie szans edukacyjnych i zawodowych oraz podniesienie kwalifikacji zawodowych wśród uczniów kierunku informatyka w ZSP 2 w Jędrzejowie.

Działania opierają się na dwóch obszarach, dzięki którym uczniowie zdobędą wartościowe kompetencje zawodowe:

1. Kurs przygotowawczy do egzaminu ECDL (Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych) wraz z przeprowadzeniem egzaminu w szkole.
    Kurs ECDL obejmuje 4 moduły:
  • Przetwarzanie tekstów,
  • Arkusze kalkulacyjne,
  • Użytkowanie baz danych
  • Grafika menedżerska i prezentacyjna

2. Szkolenie specjalistyczne: projektowanie stron internetowych z wykorzystaniem profesjonalnych programów graficznych. Uczniowie poznają podstawowe techniki grafiki komputerowej, projektowania graficznego oraz projektowania i edycji stron internetowych.

Więcej informacji : link
(M.Cichoń)