Młodzi hotelarze uczą się niemieckiej mentalności i języka podczas pobytu w Lesie Turyngijskim - ZS nr 2 w Jędrzejowie

Realizacja:
2008 r.
"Młodzi hotelarze uczą się niemieckiej mentalności i języka podczas pobytu w Lesie Turyngijskim"
Projekt w ramach Leonardo da Vinci -   "Uczenie się przez całe życie" finansowany ze środków Unii Europejskiej.

Czas trwania projektu projektu: 08.09.2008 do 05.10.2008

Cel ogólny projektu:
- doskonalenie języka niemieckiego
- poznawanie kultury i mentalności niemieckiej

Opis projektu:
W projekcie wzięli udział uczniowie 4 -letniego Technikum Hotelarstwa i Technikum Organizacji Usług Gastronomicznych. Dla grupy uczniów w okresie od 08.09.2008 do 05.10.2008 zostały zorganizowane 4-tygodniowe praktyki w przedsiębiorstwach z branży hotelarstwa i gastronomii na obszarze Lasu Turyngijskiego. Centralną siedzibą noclegową był pensjonat Siegmundburger Haus Werraquelle, gdzie uczniowie mieszkali w pokojach 4 lub pięcioosobowych z łazienkami. Uczniowie mieli możliwość nieodpłatnego korzystania z Internetu  oraz telefonu stacjonarnego, dzięki czemu mogli kontaktować się z rodziną w Polsce. Na miejscu zaś zawsze mogli liczyć na oddelegowanych ze szkoły opiekunów. Młodzi hotelarze odbywali swoje praktyki w pensjonacie SHW, pensjonacie "Haus am Hochwald" a także w następujących hotelach: retsauracja "Krug zum Grünen Kranz", Hotel "Zum Ritter", "SchloβEyba", "Hotel Goldberg, Hotel"Rennsteighöhe", Hotel "Oberland", Berghotel Mellenbach, Hotel "Rennsteig", Hotel "Am Badehaus", Hotel "Sonneneck"", Hotel "Panorama". Stażyści pracowali we wszystkich obszarach pracy, tj. przy obsłudze gości, w kuchni a także przy serwisie pokojowym. W czasie wolnym brali udział w wycieczkach krajoznawczo-turystycznych, które miały na celu poznanie kultury i krajobrazu Niemiec. Wszyscy uczestnicy otrzymali tak zwany Europass Mobility, czyli dokument potwierdzający zdobycie zagranicznych kwalifikacji. Wyjazd poprzedzony został kursem online oraz intensywnym kursem języka niemieckiego trwającym 5 dni i składającym się z 30 godzin lekcyjnych. Dofinansowanie wyniosło 71646 EUR.

Beneficjenci:
Grupa 30 uczniów Technikum Hotelarstwa i Technikum Organizacji Usług Gastronomicznych.