Technik elektryk - ZSP nr 2 w Jędrzejowie

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Technik elektryk

Oferta edukacyjna
Nauka na tym kierunku trwa 4 lata. Zgodnie z nową podstawą programową uczeń zdaje egzaminy z następujących kwalifikacji:

E.07 - Montaż i konserwacja maszyn i urządzeń elektrycznych
E.08 - Montaż i konserwacja instalacji elektrycznych
E.24 - Eksploatacja maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych

Branża elektryczna jest obecnie jedną z najbardziej rozwijających się dziedzin techniki, która wymaga również wyspecjalizowanej kadry technicznej. Urządzenia elektryczne z którymi mamy na co dzień do czynienia, są coraz bardziej skomplikowane, ale oferują przy tym coraz więcej możliwości. Co raz częściej słyszymy o inteligentnych instalacjach, systemach elektrycznych.
Plan nauczaniu w technikum elektrycznym obejmuje przedmioty ogólnokształcące oraz zawodowe tj. elektrotechnikę i elektronikę, montaż maszyn i urządzeń pomiary elektryczne i elektroniczne i inne. W ramach nauczanych przedmiotów uczniowie poznają budowę, zasadę działania urządzeń elektrycznych, łączą i badają obwody elektryczne poznając w ten sposób tajniki zawodu technik elektryk. Nie bez znaczenia jest również to, że na pracowniach mają dostęp m.in. do nowoczesnego systemu prowadzenia zajęć laboratoryjnych z wykorzystaniem UniTrain.

Absolwenci technikum elektrycznego mogą podejmować pracę:

  • w zakładach energetycznych,
  • w zakładach produkujących urządzenia elektryczne
  • w sklepach, hurtowniach oferujących asortyment z zakresu branży elektrycznej
  • w zakładach i firmach, w których potrzeba m.in. specjalistów utrzymania ruchu, czy zapewnienia ciągłości zasilania energią elektryczną.
  • we własnych zakładach specjalizujących się w naprawie sprzętu elektrycznego i innych.

Młodzież tego technikum ma możliwość uczestniczyć w targach elektroenergetycznych, wycieczkach przedmiotowych do zakładów przemysłowych z terenu powiatu jędrzejowskiego i innych. 
 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego