PCK - ZS nr 2 w Jędrzejowie

PCK

Organizacje szkolne
W każdym nowym roku Szkolne Koło PCK rozpoczyna swą działalność od naboru nowych członków, którzy zapoznawani są z historią, zasadami, strukturą SK PCK, międzynarodowym prawem humanitarnym oraz działalnością PCK. SK PCK przygotowuje zbiórki pieniężne i uczestniczy m.in. w akcjach:

• "Gorączka srebra" - zebrane fundusze przeznaczone są dla potrzebujących dzieci;
  • "Gorączka złota" - zebrane fundusze przeznaczone są dla potrzebujących dzieci;
  • "Żywe Czerwone Krzyże" - przedświąteczne zbiórki żywności;
  • "Serce - na pomoc chorym i potrzebującym dzieciom" - z których dochód jest przeznaczony na fundację z siedzibą w Żórawinie
  • "Dar" - rozprowadzanie cegiełek na rzecz Komitetu Pomocy Społecznej Zarząd Miejsko - Gminny w Jędrzejowie
  • innych.

SK PCK współpracuje z towarzystwem Przyjaciół Dzieci pomagając realizować program : Dostarczanie żywności dla najuboższej ludności Unii Europejskiej z terenu naszej gminy. PCK angażuje się również w akcje krwiodawstwa w ramach których młodzież naszej szkoły oddaje ten bezcenny i ratujący życie płyn na rzecz innych ludzi.
Opiekunowie szkolnego koła PCK
Małgorzata Sosnowska