Młodzieżowy Inkubator Przedsiębiorczości - ZS nr 2 w Jędrzejowie

2011/2012
Czas trwania projektu projektu: 2011/2012

Opis projektu:
Liderem projektu "Młodzieżowy Inkubator Przedsiębiorczości" jest Izba Gospodarcza "Grono Targowe Kielce" w partnerstwie ze Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Fundacją Centrum Europy Lokalnej oraz Stowarzyszeniem Integracja i Rozwój. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżet państwa. W ramach projektu wsparciem zostanie objętych 10uczniów naszej szkoły , wyłonionych z 20 chętnych, na podstawie oceny sporządzonych przez nich biznes planów. Zakres oferowanego wsparcia obejmuje: spotkania informacyjno-promocyjne, warsztaty "Przedsiębiorczość", e-learning, preinkubację oraz praktyki uczniów w sektorze MŚP. Część warsztatowa podzielona będzie na dwa etapy:
  • stacjonarny - realizowany w szkołach,
  • wirtualny - realizowany na platformie e-learningowej.

Warsztaty będą prowadzone w następującym zakresie:
  • podstawy przedsiębiorczości,
  • marketing i działania promocyjne,
  • księgowość w firmie,
  • biznes plan przedsięwzięcia,
  • Internet w biznesie,
  • krajowe i unijne środki na rozwój firmy.

Projekt ma charakter pilotażowy gdyż działania projektowe przewidziane w tym projekcie nie były w podobnym zakresie realizowane do tej pory na terenie naszego kraju. Poprzez uczestnictwo w tym projekcie uczniowie będą mogli przygotować się do profesjonalnego prowadzenia działalności gospodarczej ,zarówno od strony merytorycznej jak i praktycznej.

Beneficjenci:
Grupa 10 uczniów ZSP nr 2.