Technik informatyk - ZS nr 2 w Jędrzejowie

Technik informatyk

Oferta edukacyjna
Nauka na tym kierunku trwa 4 lata (uczniowie po gimnazjum) i 5 lat (uczniowie po szkole podstawowej). Zgodnie z nową podstawą programową 2019 r. uczeń zdaje egzaminy z następujących kwalifikacji:
INF.02. Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych
INF.03. Tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych

Technik informatyk to zawód umożliwiający podjęcie pracy w niezwykle prężnie rozwijającej się branży informatycznej. Dziś niemal każde przedsiębiorstwo i urząd uzależnione są od sprzętu IT i sieci informatycznych, w związku z czym zapotrzebowanie na specjalistów z tej branży jest ogromne. Po ukończeniu technikum informatycznego możliwe jest kontynuowanie kształcenia we wszystkich szkołach wyższych, a przygotowanie zawodowe, wiedza i umiejętności z zakresu informatyki i obsługi komputerów ułatwią znalezienie i podjęcie atrakcyjnej pracy.

Absolwenci technikum informatycznego zdobędą wiedzę  zakresu:
montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych;
projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami;
projektowania baz danych i administrowania bazami danych;
tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.

W programie nauczania dla zawodu technik informatyk proponujemy przedmioty: informatykę i matematykę na poziomie rozszerzonym.

Absolwenci tego kierunku mogą podejmować pracę, jako:
  • technik informatyk,
  • administrator baz danych,
  • administrator systemów komputerowych,
  • programista,
  • projektant stron internetowych (Webmaster),
  • administrator sieci informatycznej,
  • konserwator systemów komputerowych i sieci,
  • operator sprzętu komputerowego i innych.