Technik mechanik - ZSP nr 2 w Jędrzejowie

Technik mechanik

Oferta edukacyjna
Nauka na tym kierunku trwa 4 lata. Zgodnie z nową podstawą programową uczeń zdaje egzaminy z następujących kwalifikacji:

M17 lub M19 lub M20 - Montaż i obsługa maszyn i urządzeń lub Użytkowanie obrabiarek skrawających lub Wykonywanie i naprawa elementów maszyn, urządzeń i narzędzi
M44 - Organizacja i nadzorowanie procesów produkcji maszyn i urządzeń
Do technikum mechanicznego zapraszamy uczniów, którzy mają zainteresowania techniczne, wyobraźnie przestrzenną, dużą podzielność uwagi, zamiłowanie do dokładnej pracy i porządku na stanowisku pracy. W klasie czwartej uczniowie będą mogli zdobywać umiejętności spawania i zdać egzamin spawacza wg. EURONORM pod merytorycznym nadzorem Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach. Kandydaci na technika mechanika muszą posiadać dobry wzrok i słuch, dużą sprawność fizyczną. Szkoła zapewnia możliwość poznania nowoczesnych technologii na bazie współpracy z zakładami BIFAMET i SEFAKO.