Technik mechanik - ZSP nr 2 w Jędrzejowie

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Technik mechanik

Oferta edukacyjna > Po szkole podstawowej
Nauka na tym kierunku trwa 5 lat. Zgodnie z nową podstawą programową 2017 r. uczeń zdaje egzaminy z 2 kwalifikacji (w zależności od wyboru ścieżki) spośród poniższych:

MG.17 Montaż i obsługa maszyn i urządzeń
MG.19 Użytkowanie obrabiarek skrawających 
MG.20 Wykonywanie i naprawa elementów maszyn, urządzeń i narzędzi
MG.44 Organizacja i nadzorowanie procesów produkcji maszyn i urządzeń
Do technikum mechanicznego zapraszamy uczniów, którzy mają zainteresowania techniczne, wyobraźnie przestrzenną, dużą podzielność uwagi, zamiłowanie do dokładnej pracy i porządku na stanowisku pracy. W klasie czwartej uczniowie będą mogli zdobywać umiejętności spawania i zdać egzamin spawacza wg. EURONORM pod merytorycznym nadzorem Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach. 
Technik mechanik pracę będzie wykonywał najczęściej w zespole wykorzystując różnorodne nowoczesne technologie. Wymagana jest obsługa komputera wraz z programami wspomagania prac inżynierskich. Technik mechanik znajdzie zatrudnienie w biurze technologicznym, halach produkcyjnych, biurach zaplecza technicznego, służbie ruchu lub przy obsłudze maszyn i urządzeń produkcyjnychIstnieje również możliwość zatrudnienia w przemyśle budowlanym, górnictwie, komunikacji, transporcie, rolnictwie i w zapleczu badawczo- rozwojowym. Technik mechanik może też prowadzić własny warsztat. W ramach Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich możesz zdobywać specjalizacje zawodowe oraz tytuły rzeczoznawców. Zajęcia z przedmiotów zawodowych wykładanych na tym kierunku odbywają się w specjalnie do tego przygotowanych salach i pracowniach specjalistycznych oraz w Centrum Kształcenia Praktycznego
 
 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego