LOP - ZS nr 2 w Jędrzejowie

Ewa Nemś
Artur Oleksiak

Główne założenia:
  • kształtowanie właściwego stosunku młodzieży do przyrody,
  • pogłębianie wiedzy o środowisku przyrodniczym,
  • zachęcanie do organizowania prac społecznych na rzecz środowiska przyrodniczego, pomocy zwierzętom w okresie zimy,
  • czuwanie nad przestrzeganiem prawa ochrony przyrody.
W ramach pracy LOP opiekunowie organizacji pozyskali pokarm dla zwierząt, którym uzupełnione zostały podsypy, pomagając w ten sposób zwierzętom leśnym przetrwać zimę. Młodzież naszej szkoły organizuje zbiórki karmy dla bezdomnych zwierząt, która przekazywana jest do schroniska zwierząt. Przeprowadzono także akcję wieszania budek lęgowych dla ptaków, będących zastępczymi dla nich enklawami. Tak możemy zrekompensować braki w przyrodzie, gdyż najczęściej miejsca na dziuple giną, razem z wycinanym starodrzewiem. Konsekwentne działania stanowią dla zwierząt rzeczywiste wsparcie, a dla uczniów są ważną lekcją współżycia z przyrodą i niesienia pomocy innym. Cały czas w naszej szkole trwa akcja zbierania makulatury, którą przekażemy w ramach akcji pozyskiwania surowców wtórnych.
Będziemy również w bieżącym roku szkolnym organizować różne akcje, prezentacje, konkursy, zgodnie z planem pracy LOP na rok szkolny 2021/2022.