Klub Europejski - ZS nr 2 w Jędrzejowie

Marta Sornat
Paulina Zasada - Jagieła
Renata Mider
Od 13 lat, a dokładnie od 14.01 2002 roku działa, zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Kielcach - Klub Europejski działający w naszej szkole. Celem działalności klubu jest zdobywanie wiedzy na temat integracji europejskiej i miejsca Polski w Europie. Zrzesza on młodzież zainteresowaną poszerzeniem wiedzy o kulturze i językach krajów europejskich ale nie tylko. Co roku członkowie klubu europejskiego podejmują szereg działań na rzecz szerzenia ideii tolerancji i równości.
Członkostwo w Klubie gwarantuje udział w interesujących warsztatach i spotkaniach z wolontariuszami z zagranicy odwiedzającymi naszą szkołę. W ostatnich latach w naszej szkole gościli wolontariusze z Gruzji, Turcji, Ukrainy. Warto również wspomnieć, że członkowie Klubu wyjeżdżają na różnorodne konferencje o tematyce europejskiej, biorą udział w konkursach wiedzy o krajach europejskich.
Ostatnim projektem który realizuje Klub Europejski w naszej szkole to międzynarodowy projekt Krokus. Projekt ma na celu zapoznanie uczniów z tematyką Holokaustu, rozbudzenie świadomości niebezpieczeństw wiążących się z dyskryminacją, uprzedzeniami, nietolerancją. W ramach tego projektu przed budynkiem szkoły zostało posadzone przez uczniów zrzeszonych w Klubie, 700 cebulek żółtych krokusów aby uczcić pamięć dzieci zamorodowanych w okresie II wojny światowej.