Informacje ogólne - ZS nr 2 w Jędrzejowie

Szkolne Schronisko Młodzieżowe
 w Zespole Szkół Nr 2
 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie

SCHRONISKO jest całoroczną publiczną placówką oświatowo-wychowawczą. Naszym celem jest  propagowanie i upowszechnianie krajoznawstwa i turystyki jako aktywnej formy wypoczynku przez zapewnienie dzieciom, młodzieży, ich opiekunom oraz osobom uprawnionym tanich miejsc noclegowych, opieki wychowawczej  i informacji krajoznawczo-turystycznej.
Schronisko Młodzieżowe działa w strukturze Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jędrzejowie. Mieści się na II piętrze budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Armii Krajowej nr 9 w Jędrzejowie.

Obiekt dysponuje:
  • 55 miejscami noclegowymi
  • 13 pokoi 4 osobowych
  • 1 pokój 3 osobowy
  • kuchnio-jadalnią wyposażoną w lodówkę, mikrofalówkę i kuchenkę oraz zestaw niezbędnych naczyń potrzebnych do samodzielnego przygotowania posiłków
  • świetlicą
  • W obiekcie znajduje się łazienka, prysznice i toalety wspólne dla całego piętra.

W pobliżu schroniska:
  • boiska do gry w piłkę nożną, koszykówkę,
  • obiekt rekreacyjno-wypoczynkowy - zalew ze strzeżoną przez ratowników plażą, wypożyczalnią sprzętu wodnego i placem zabaw dla dzieci ze zjeżdżalniami, huśtawkami oraz boisko do siatkówki,
  • nowo wyremontowany monitorowany park, gdzie znajduje się plenerowa siłownia, skatepark, tor rowerowy tzw. pump truck, ścieżka pieszo-rowerowa, altana grillowa,
  • sklepy i lokale gastronomiczne.

Zapraszamy grupy zorganizowane jak również osoby indywidualne.

Bliższe informacje dostępne w godz. 8.00 - 15.00
pod nr  telefonu 41 386 14 01