Technik usług fryzjerskich - ZS nr 2 w Jędrzejowie

Technik usług fryzjerskich

Oferta edukacyjna
Nauka na tym kierunku trwa 4 lata (uczniowie po gimnazjum) i 5 lat (uczniowie po szkole podstawowej). Zgodnie z nową podstawą programową 2019 r. uczeń zdaje egzaminy z następujących kwalifikacji:
FRK.01. Wykonywanie usług fryzjerskich
FRK.03. Projektowanie i wykonywanie fryzur
Technik usług fryzjerskich daje szanse zdobycia ciekawego i dobrze płatnego zawodu. Współczesny fryzjer to nie tylko zwykły rzemieślnik wykonujący zamówioną usługę, ale przede wszystkim stylista, kreator i artysta, który za każdym razem tworzy nowe dzieło.
Nasza szkoła posiada profesjonalną i nowoczesną pracownię fryzjerską, która jest niezbędna aby wykształcić nowoczesnego i konkurencyjnego na rynku fryzjera. Dobry fryzjer powinien posiadać nie tylko bogatą wiedzę o technice strzyżenia, ale również o modzie, historii fryzur, stylizacji, wizażu i o kosmetykach.
W trakcie nauki uczniowie uczestniczą w licznych bezpłatnych pokazach i szkoleniach profesjonalnych firm fryzjerskich na koniec których uczeń uzyskuje stosowny certyfikat. Po ukończeniu naszej szkoły absolwent fryzjerstwa potrafi min.:
  • wykonywać w pełnym zakresie usługi fryzjerskie tj. strzyżenie damskie, męskie, modelowanie włosów, keratynowe prostowanie włosów, stylizacja i upięcia okazjonalne.
  • kontrolować prawidłowość przebiegu zabiegów fryzjerskich, tj. balejaż, trwała ondulacja, farbowanie i pasemka.
  • dobierać zabiegi pielęgnacyjne do rodzajów włosów i skóry głowy.
Technik usług fryzjerskich może znaleźć zatrudnienie w salonie fryzjerskim , w hurtowniach fryzjerskich oraz  własnym salonu fryzjerskim. Absolwent po zdaniu egzaminu maturalnego może podjąć naukę w wybranej przez siebie szkole wyższej.