2021_2022 - ZS nr 2 w Jędrzejowie

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

2021_2022

Sukcesy > Sport
4.11.2021
Turniej Wyciskania Wielokrotnego Sztangi Leżąc o Puchar Starosty Powiatu Jędrzejowskiego
W dniu 04.11.2021 odbył się w naszej szkole Turniej Wyciskania Wielokrotnego Sztangi Leżąc o Puchar Starosty Powiatu Jędrzejowskiego Pawła Faryny, w ramach akcji „Powiat Jędrzejowski Na Sportowo”. Celem przedsięwzięcia było propagowanie sportów siłowych wśród młodzieży. W rywalizacji wzięło udział 20 zawodników. Zawody otworzył starosta jędrzejowski Paweł Faryna wraz z dyrektorem szkoły Pawłem Kowalskim oraz Prezesem Powiatowego Związku Stowarzyszeń Sportowych Januszem Adamczykiem. Rywalizacja stała na wysokim poziomie, a impulsem dla młodych sportowców był wynik starosty Pawła Faryny, który startując poza konkursem, uzyskał wynik 55 powtórzeń. Sędzią głównym zawodów był Aleksander Mazurkiewicz, który czuwał nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji. Turniej zakończył się sukcesem organizacyjnym i sportowym. Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy. Organizatorzy dziękują Siłownia Fitness Poweriron za udostępnienie profesjonalnego sprzętu.
A.Mazurkiewicz
 
06.12.2021 r.
Mikołajki w „Grocie”
Zespół wychowania fizycznego przygotował: Mikołajkowy Turniej w Piłce Siatkowej Dziewcząt oraz Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej o Mistrzostwo Szkoły. Zawody w piłce siatkowej dziewcząt zostały rozegrane w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I i II oraz III i IV. Dziewczęta podeszły do zawodów ambitnie, mecze stały na wysokim poziomie, a o kolejności na podium zadecydowała ostatnia seria spotkań. Wszystkie klasy biorące udział w turnieju otrzymały nagrody oraz kosz słodkich upominków, które wręczył Dyrektor Szkoły mgr Paweł Kowalski.
Ostateczna kolejność w grupach przedstawiała się następująco:
Klasy I-III
1 miejsce - klasa 1 fhż
2 miejsce - klasa 1 k
3 miejsce - klasa 2 tfg
Klasy III-IV
1 miejsce - klasa 3 Th
2 miejsce - klasa 3 Tfg
3 miejsce - klasa 3 tfg
W turnieju piłki nożnej klasyfikacja przedstawia się następująco:
I miejsce – klasa IV Tbs
II miejsce – klasa III Tm
III miejsce – klasa I Tse
Turnieje cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży naszej szkoły, czego wyrazem była duża ilość kibiców obserwujących to wydarzenie. Zespół nauczycieli wychowania fizycznego dziękuję zawodnikom za walkę w duchu Fair Play, a kibicom za wspaniały doping.
Biblioteka szkolna również włączyła się akcje mikołajkowe. Na czytelników w bibliotece czekał słodki upominek.
Mikołajkowy czas w „Grocie” to momenty radości, uśmiechu, dzielenia się szczęściem z innymi.
Ewa Nemś
 
 
 
17.03.2022 r.
Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym.
W czwartek 17 marca w Szkole Podstawowej numer 4 w Jędrzejowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym. Wśród zawodników w kategorii dziewcząt i chłopców bezkonkurencyjni okazali się uczniowie naszej szkoły zwyciężając w swoich kategoriach. Zwycięskie teamy reprezentowali:
Drużyna dziewczyn: Patrycja Mularczyk z klasy III Tfg, Karolina Szczepańska I fż i Katarzyna Kisiel III Tfg
Drużyna chłopaków: Kamil Grad, Michał Pełka oraz Jakub Zimoch wszyscy z klasy III Tm
Obie drużyny spisały się na medal i to na złoty medal.
Opiekunem obu drużyn był nauczyciel wychowania fizycznego - Aleksander Mazurkiewicz
 
 
 
28.04.2022
Turniej piłki nożnej 
W ramach „Dni Otwartych” odbył się w Zespole Szkół nr 2 im. Stefana Roweckiego „Grota” w Jędrzejowie Turniej w Piłkę Nożną Chłopców klas drugich i trzecich. Zawody cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród naszej młodzieży. Wzięły w nim udział reprezentacje aż ośmiu klas. Rozgrywki toczyły się w dwóch grupach po cztery zespoły, w systemie „każdy z każdym”. Do półfinałów awansowały po 2 najlepsze zespoły z każdej z grup. Pierwszym finalistą została klasa 3Tbs, która pokonała klasę 2ti (2:0), a drugim klasa 3 Tm, po zwycięstwie nad klasą 2tfg (3:0). Mecz finałowy był bardzo zacięty i w regulaminowym czasie zakończył się wynikiem 2:2. O zwycięstwie zadecydowała dogrywka, w której lepsza okazała się klasa 3Tbs. Zwycięską bramkę w doliczonym czasie  gry zdobył Paweł Kucharczyk. Wzorując się na systemie z Mistrzostw Europy przyznano dwa trzecie miejsca, aby w tym turnieju nie było przegranych. Mimo zaciętej rywalizacji na boisku, zawody odbywały się w duchu Fair-Play, a z trybun towarzyszyło im kulturalne kibicowanie.
Na uwagę zasługuje jeszcze jedno, a mianowicie - ciepłe przyjęcie przez zawodników oraz kibiców, odwiedzającej nas młodzieży klas ósmych szkół podstawowych z całego powiatu.
R.Król
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego