Grudzień 2021 - ZS nr 2 w Jędrzejowie

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Grudzień 2021

Wydarzenia
02.12.2021 r.
Wycieczka przedmiotowa klasy III Th.
Klasa III technikum hotelarskiego w dniu 01.12.2021. pod opieką nauczycieli: mgr Marty Sornat i mgr Edyty Juszczyk - Grad odwiedziła hotel Ibis w Kielcach. Dzięki uprzejmości dyrekcji, młodzież zobaczyła jak wyposażony jest obiekt hotelarski. Obejrzała pokoje dla gości, sale konferencyjne, holl, recepcję, pion gastronomiczny. Poznała działania pracowników recepcji, standardy obsługi oraz program rezerwacyjny, działania służby pięter oraz gastronomii. Duże zainteresowanie wzbudził program lojalnościowy dzięki któremu hotele Ibis zwiększają swoją konkurencyjność na rynku. Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda rekrutacja na poszczególne stanowiska, jakie wymagania są stawiane przed kandytatami. Wizyta w hotelu pomogła bliżej poznać obowiązki i zadania pracowników branży hotelarskiej.
Edyta Juszczyk- Grad
 
02.12.2021 r.
Teatr Kurtyna w "Grocie"
Dziś w Zespole Szkół Nr 2 im.gen. Stefana Roweckiego "Grota" uczniowie mogli poczuć się jak w teatrze. Aktorzy krakowskiego Teatru Kurtyna przedstawili spektakl pt. „Młody gniewny”. Spektakl „Młody gniewny” to przejmujący i prawdziwy obraz wielu współczesnych rodzin. Scenariusz spektaklu opisuje dramatyczną sytuację, w której to tzw. "ulica" staje się domem dla młodych ludzi, koledzy autorytetami , a przemoc fizyczna i słowna jedynymi formami realizacji celów i ostatecznymi sposobami rozwiązywania problemów.
06.12.2021 r.
Mikołajkowy Konkurs Fryzjerski
Dnia 06.12.2021r, jak co roku w Jędrzejowskim Zespole Szkół Nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota”, młodzi adepci fryzjerstwa z kierunku Technik usług fryzjerskich, wzięli udział w Wewnątrzszkolnym Konkursie fryzjerskim pt.KOLOROWY LOOK” o tytuł „ Króla Fryzjerów 2021r”. Patronat nad tym wydarzeniem objął Starosta Powiatu Jędrzejowskiego Paweł Faryna.
Tematem przewodnim fryzur był KOLOROWY LOOK” . W tym roku szkolnym konkurs wzbudził ogromne zainteresowanie i duże emocje wśród uczniów.  Młodzież pierwszy raz od czasów pandemii, mogła rywalizować w szkolnej pracowni fryzjerskiej. Nasi młodzi, przyszli fryzjerzy prezentowali swoje umiejętności, mogli spotkać się z rówieśnikami i porównywać wykreowane  przez siebie fryzury, jak również czerpać inspiracje na przyszłość. Osiągnięte wyniki w konkursie pozwoliły na ukazanie talentów, pomysłów i wyobraźni oraz wiarę we własne możliwości. Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod nadzorem nauczycieli:mgr Sylwii Chatys i Karoliny Słowińskiej i Żanety Stanek.
Wyniki konkursu :
I miejsce  Nowakowska Emilia 2Tfg
II miejsce Wawrzyńczyk Klaudia 3Tfg
III miejsce Wojsław Oliwia 2Tfg.
S.Chatys
06.12.2021 r.
Mikołajki w „Grocie”
Mikołajki w Zespole Szkół nr 2 w Jędrzejowie to wyjątkowa oprawa, niecodzienny klimat i odrobina magii. Świątecznie udekorowana szkoła, integrujace się klasy, współzawodnictwo w zawodach sportowych, konkursach to tylko nieliczne atrakcje. Ale od początku…..
Dyrekcja Szkoły oraz Samorząd Uczniowski przygotowali moc niespodzianek. Każdy uczeń, który przyszedł do szkoły w czapce mikołajkowej, został zwolniony z odpowiedzi ustnej. Na korytarzu szkoły zamontowano uroczą foto -budkę gdzie utrwaliliśmy piękne wspomnienia. Wielką atrakcją było utworzenie przez uczniów i nauczycieli tanecznego korowodu, który zakończył się na sali gimnastycznej. Tam czekał na wszystkich dyrektor szkoły pan Paweł Kowalski ze słodkimi upominkami. 
Jak co roku w Mikołajki w „Grocie”, młodzi adepci fryzjerstwa z kierunku Technik usług fryzjerskich, wzięli udział w wewnątrzszkolnym konkursie fryzjerskim pt.”Kolorowy Look” o tytuł „ Króla Fryzjerów 2021r”. Patronat nad tym wydarzeniem objął Starosta Powiatu Jędrzejowskiego Paweł Faryna. W tym roku szkolnym konkurs wzbudził ogromne zainteresowanie i duże emocje wśród uczniów. Młodzież pierwszy raz od czasów pandemii, mogła rywalizować w szkolnej pracowni fryzjerskiej. Nasi młodzi, przyszli fryzjerzy prezentowali swoje umiejętności, mogli spotkać się z rówieśnikami i porównywać wykreowane przez siebie fryzury, jak również czerpać inspiracje na przyszłość. Osiągnięte wyniki w konkursie pozwoliły na ukazanie talentów, pomysłów i wyobraźni oraz wiarę we własne możliwości. Pierwsze miejsce zdobyła Nowakowska Emilia z klasy II tfg, drugie miejsce – Wawrzyńczyk Klaudia z klasy III tfg i trzecie miejsce Wojsław Oliwia z klasy II Tfg. Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod nadzorem nauczycieli: mgr Sylwii Chatys i Karoliny Słowińskiej i Żanety Stanek.
Zespół wychowania fizycznego przygotował: Mikołajkowy Turniej w Piłce Siatkowej Dziewcząt oraz Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej o Mistrzostwo Szkoły. Zawody w piłce siatkowej dziewcząt zostały rozegrane w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I i II oraz III i IV. Dziewczęta podeszły do zawodów ambitnie, mecze stały na wysokim poziomie, a o kolejności na podium zadecydowała ostatnia seria spotkań. Wszystkie klasy biorące udział w turnieju otrzymały nagrody oraz kosz słodkich upominków, które wręczył Dyrektor Szkoły mgr Paweł Kowalski.
Ostateczna kolejność w grupach przedstawiała się następująco:
Klasy I-III
1 miejsce - klasa 1 fhż
2 miejsce - klasa 1 k
3 miejsce - klasa 2 tfg
Klasy III-IV
1 miejsce - klasa 3 Th
2 miejsce - klasa 3 Tfg
3 miejsce - klasa 3 tfg
W turnieju piłki nożnej klasyfikacja przedstawia się następująco:
I miejsce – klasa IV Tbs
II miejsce – klasa III Tm
III miejsce – klasa I Tse
Turnieje cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży naszej szkoły, czego wyrazem była duża ilość kibiców obserwujących to wydarzenie. Zespół nauczycieli wychowania fizycznego dziękuję zawodnikom za walkę w duchu Fair Play, a kibicom za wspaniały doping.
Biblioteka szkolna również włączyła się akcje mikołajkowe. Na czytelników w bibliotece czekał słodki upominek.
Mikołajkowy czas w „Grocie” to momenty radości, uśmiechu, dzielenia się szczęściem z innymi.
Ewa Nemś
07.12.2021 r.
Stypendia rozdane...
7 grudnia w budynku Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie zostały wręczone Stypendia Prezesa Rady Ministrów oraz Starosty Jędrzejowskiego im. Św. Jana Pawła II za pierwszy semestr roku szkolnego 2021/2022 dla uczniów ze szkół ponadpodstawowych z powiatu jędrzejowskiego.  
Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję do następnej klasy z wyróżnieniem oraz  uzyskał przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen. Stypendium to może także otrzymać uczeń, który wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy, wyniki co najmniej dobre. Wśród 14 uczniów szkół z powiatu jedrzejowskiego, którzy otrzymali to wyróżnienie znalazło się dwoje uczniów naszej szkoły: Patrycja Imosa i Dawid Krzysztofik
Stypendium Starosty Jędrzejowskiego im. św. Jana Pawła II może otrzymać uczeń, który musi spełnić określone warunki, m.in.: posiadać co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania, średnią ocen co najmniej 4.8 w liceum ogólnokształcącym, 4.5 w technikum, 4.25 w branżowej szkole, w poprzednim semestrze. Oprócz tych warunków, stypendysta powinien spełnić co najmniej jeden spośród niżej wymienionych czyli:
- wykazać się wybitnymi uzdolnieniami w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej oceny celujące, a z pozostałych przedmiotów oceny co najmniej dobre;
- być laureatem konkursów i olimpiad przedmiotowych, konkursów artystycznych lub medalistą zawodów sportowych;
- być wyróżnionym za aktywną postawę i zaangażowanie w pracy na rzecz szkoły lub środowiska lokalnego;
- przyczyniać się do promocji powiatu m.in. poprzez udział w innych niż przedmiotowe konkursach i przeglądach na szczeblu co najmniej ponadpowiatowym;
- pomagać innym ludziom, szczególnie niepełnosprawnym, chorym lub starszym.
Wśród 10 uczniów nagrodzonych tym stypendium znaleźli się także przedstawiciele naszej aszkoły: Paweł Rudnicki, Piotr Raus, Patryk Luszczek.  

Z.Marcinkowski
 
07.12.2021 r.
Konkurs literacki
Natalia Fatyga, uczennica 4 klasy Technikum Geodezyjnego w Zespole Szkół Nr 2 im. gen. S Roweckiego „Grota”, wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Literackim „Piękno stworzenia. Człowiek i wartości w twórczości Świętego Jana Pawła II”. Został on zorganizowany przez Wojewódzki Dom Kultury i Kurię Diecezjalną w Kielcach w celu upowszechniania twórczości poetyckiej i nauczania Papieża – Polaka, propagowania norm moralnych i etycznych, a także rozwijanie kreatywności i wrażliwości młodych ludzi. Konkurs ten wpisuje się także w obchody 30. rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II do Masłowa. Rolą uczestnika było napisanie wiersza lub opowiadania/wspomnienia. Inspiracją do napisania pracy miał być jeden z zamieszczonych w regulaminie konkursu fragmentów twórczości Jana Pawła II. 7 grudnia 2021 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się spotkania, podczas którego ogłoszono wyniki konkursu. Natalia po raz kolejny udowodniła swój talent artystyczny. Pod opieką merytoryczną Anety Haczyk napisała wiersz pt. „Szczęście – wielka tajemnica” i tym razem również znalazła się w gronie laureatów. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
A.Haczyk
14.12.2021 r.
Spotkanie online z firmą Vanstar
14 grudnia w  naszej szkole odbyła się prelekcja dotycząca profilu i zakresu działań firmy Vanstar. Tym razem w formie online, do czego zmusiła nas sytuacja epidemiologiczna. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy 3Tm, 3tes i 3k. Prelekcję prowadziła pani Paulina Połowniak – Specjalista ds. Koordynacji Produkcji, Badań i Rozwoju, która służyła swoją wiedzą i doświadczeniem oraz udzielała odpowiedzi młodzieży na wszelkie nurtujące pytania. Nasi uczniowie zostali zapoznani ze strukturą i funkcjonowaniem przedsiębiorstwa, rozwiązaniami logistycznymi jak również procesem wytwarzania oferowanych przez firmę produktów. Pani Paulina Połowniak przedstawiła również profil kandydata na prawnika oraz mówiła  o przyszłości szkolnictwa zawodowego, możliwościach i szansach jakie daje młodym ludziom szkoła zawodowa.
M.Pańczyk
22.12.2021
Jasełka bożonarodzeniowe
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego