Wrzesień 2022 - ZS nr 2 w Jędrzejowie

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Wrzesień 2022

Wydarzenia
01.09.2022 r.
Inauguracja Roku Szkolnego 2022/2023
Na placu apelowym Zespołu Szkół nr 2 im. Stefana Roweckiego “Grota” w Jędrzejowie, cała społeczność szkolna z dyrekcją na czele, spotkała się o godzinie 9.00 aby uroczyście rozpocząć nowy rok szkolny. Uroczystość rozpoczęła się od odczytania listu Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty Kazimierza Mądzika, który odczytał dyrektor szkoły Paweł Kowalski.
“Przed nami nowe zamierzenia związane ze zdobywaniem wiedzy, odkrywaniem swoich zainteresowań i pasji. Życzę wszystkim Uczniom dobrego czasu na odnalezienie fascynacji wiedzą i czerpania radości z jej praktycznego wykorzystania. A nade wszystko życzę spełnienia marzeń i planów w bezpiecznej, kreatywnej i przyjaznej szkole”.
Dyrektor szkoły Paweł Kowalski serdecznie przywitał po wakacyjnej przerwie grono pedagogiczne, pracowników szkoły a przede wszystkim młodzież. W drugiej części spotkania wicedyrektor Bernard Suchmiel przedstawił wychowawców oraz odczytał listy uczniów klas pierwszych. W nowym roku szkolnym rozpoczynają swoją edukację uczniowie klas technikum: 1tgb, 1 tgf, 1th, 1ti, 1tm, 1tse, 1tsp oraz uczniowie branżowej szkoły w klasach: 1c, 1k, 1k1,1w. Po prezentacji wychowawcy klas pierwszych zabrali swoich uczniów na teren szkoły aby pokazać sale lekcyjne i pracownie. Wszystkch uczniów serdecznie witamy w progach naszej szkoły. Cieszymy się, że jesteście z nami. Dołożymy wszelkich starań abyście czuli się w szkole bezpiecznie i byli zadowoleni z waszego wyboru. Powodzenia!
Ewelina Żychlińska
05.09.2022 r.
Narodowe Czytanie w „ Grocie”
„Martwe znasz prawdy, nieznane dla ludu,Widzisz świat w proszku, w każdej gwiazd iskierce;Nie znasz prawd żywych, nie obaczysz cudu! Miej serce i patrzaj w serce!”
Jak co roku, Zespół Szkół nr 2 w Jędrzejowie wziął udział w Narodowym Czytaniu. W tegorocznej edycji lekturą były „Ballady i Romanse”Adama Mickiewicza - zbiór poezji, który zapoczątkował w Polsce romantyzm. W wydarzeniu uczestniczyła społeczność szkolna oraz nasz gość, Starosta Jędrzejowski Pan Paweł Faryna. W czytelni szkolnej, przy dźwiękach muzyki, recytowaliśmy najpiękniejsze utwory naszego wieszcza. 
E.Nemś
13.09.2022 r.
HOTELARZE Z „GROTA” WE WŁOSZECH
15-sto osobowa grupa uczniów klasy Technikum hotelarstwa przy Zespole Szkół nr 2 im. Stefana Roweckiego „Grota” w Jędrzejowie odbyła praktykę zawodową we Włoszech w miejscowości Cesenatico w hotelach „Nova” i „Corallo”. Cała przygoda zaczęła się od nawiązania współpracy pomiędzy wychowawcą klasy, panią Martą Sornat oraz biurem podróży Buksa Travel. Po wielokrotnych spotkaniach z podmiotami odpowiedzialnymi za organizację praktyki zawodowej została podpisana trójstronna umowa pomiędzy dyrektorem szkoły, panem Pawłem Kowalskim, właścicielem firmy Buksa Travel panem Januszem Buksa oraz uczennicami klasy 3Th. Plan praktyki zawodowej został wprowadzony w życie z nadejściem wakacji. Piętnaście dziewcząt, których nazwiska zostały wymienione poniżej, przygotowanych pod czujnym nadzorem pani Edyty Juszczyk Grad oraz pani Moniki Bugajskiej wdrożyło program przyuczenia się do zawodu hotelarza w życie. Szczęśliwymi osobami, które doskonaliły swoje umiejętności na gruncie zawodowym były: Magdalena Błaszkiewicz, Daria Bukowska, Oliwia Dziób, Martyna Gajecka, Sylwia Głowacka, Natalia Kaszuba, Karolina Klamka, Anna Marcinkowska, Aleksandra Pawłowska, Roksana Rudnicka, Malgorzata Smorąg, Monika Śliwińska, Ewelina Tomczyk, Luiza Walnik oraz Sandra Warot. Z relacji opiekunów praktyk wiemy, iż dziewczęta spisały się na medal, opanowały techniki swojego zawodu. Życzymy sukcesów w dalszej realizacji planów zawodowych.
Praktyka zawodowa odbyła się w dwóch turach, pierwsza w dniach 9 lipca do 7 sierpnia i liczyła 11 osób. Druga tura miała miejsce w dniach 7 sierpnia do 3 września i liczyła 4 osoby. Praktykanci szlifowali swój kunszt zawodowy odbywając praktykę zawodową w recepcji hotelowej, sali konsumenckiej oraz sprawdzając swoje umiejętności w zakresie służby pięter. Uczennice otrzymały kieszonkowe w wysokości 100 euro, zakwaterowanie oraz wyżywienie. Za przykładną pracę praktykantki zostały wynagrodzone wycieczką do wybranego miejsca. Część grupy miała okazję zwiedzić Rzym. Pozostałe osoby eksplorowały Wenecję i jej uroki. Uczniowie szkoły w czasie wolnym mieli okazję cieszyć się urokami piaszczystych plaż oraz ciepłej wody Morza Adriatyckiego. Dziewczęta poznały smaki słonecznej Italii, jej kulturę oraz tradycje. Cała przygoda zwieńczona była nawiązaniem licznych przyjaźni oraz udoskonaleniem warsztatu pracy. Zagraniczna praktyka zawodowa pozostanie niezapomnianym wspomnieniem, które być może zaowocuje pozyskaniem przyszłej pracy za granicami kraju.
M.Sornat
16.09.2022 r.
Uroczyste obchody Dnia Patrona Szkoły
Jak co roku cała społeczność szkolna Zespołu Szkół nr 2 im. S.Roweckiego “Grota” w Jędrzejowie spotkała się 16 września aby uroczyście świętować Dzień Patrona Szkoły. Uroczyste obchody Patrona Szkoły rozpoczęły się na placu szkolnym od mszy świętej koncelebrowanej przez ojca opata Archiopactwa Ojców Cystersów w Jędrzejowie - Rafała Ścibiorowskiego oraz proboszcza parafii i kustosza sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka, ojca Jakuba Zawadzkiego. Po mszy świętej dyrektor szkoły Paweł Kowalski przywitał licznie przybyłych gości ze starostą powiatu jędrzejowskiego na czele Pawłem Faryną i wicestarostą Marią Barańską. Szczególnym gościem uroczystości był żołnierz Armii Krajowej Kazimierz Suliga. Na uroczystości nie mógł być zaprzyjaźniony ze szkołą szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk, w którego imieniu dyrektor szkoły odczytał list skierowany do gości uroczystości. Wicedyrektor szkoły Bernard Suchmiel przypomniał na uroczystości jaka była droga do nadania szkole imienia patrona Stefana Roweckiego “Grota”. W drugiej części spotkania uczniowie przygotowali montaż słowno - muzyczny o patronie aby przedstawić sylwetkę generała swoim kolegom z klas pierwszych. Dla nich uroczystość miała szczególnie wyjątkowy charakter gdyż uczniowie klas pierwszych podczas uroczystości złożyli ślubowanie i już oficjalnie stali się uczniami “Grota”. Ostatnim punktem uroczystości było złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod tablicami pamięci. Wszyscy zaproszeni goście podkreślali uroczysty charakter spotkania i docenili pamięć o bohaterach Armii Krajowej kultywowaną przez społeczność szkolną.
Ewelina Żychlińska

23.09.2022 r.
Turniej piłki nożnej dla klas pierwszych.
Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali dla uczniów klas pierwszych turniej piłki nożnej. Do zawodów stanęło 8 drużyn. Klasy zostały podzielone na dwie grupy A i B, w każdej po cztery drużyny. Zawodnicy grali w systemie każdy z każdym. Po podliczeniu punktów wyniki przedstawiają się następująco:1 miejsce zajęła klasa 1tgb, 2 miejsce klasa 1tm, 3 miejsce klasa1tsp, 4miejsce klasa 1k, 5 miejsce klasa 1tse, 6 miejsce klasa 1c, 7 miejsce klasa 1ti, 8 miejsce przypadło klasie 1k¹. Zawody sędziowali nauczyciele wychowania fizycznego. Turniej przebiegał w duchu fair play, zgodnie z zasadami szlachetnej rywalizacji.
Ewelina Żychlińska
23.09.2022 r.
Dzień Języków Europejskich
Tradycją szkoły stalo się, że Dzień Języków Europejskich jest szczególnie obchodzony w murach naszej szkoły. Co roku 26 września nauczyciele języków obcych przygotowują na ten dzień mnóstwo atrakcji. Ponieważ w tym roku szkolnym mamy aż 11 klas pierwszych, uroczystosci zostaly podzielone na trzy tury. Spotkanie rozpoczęło się od odśpiewania hymnu Unii Europejskiej. Dyrektor szkoły Paweł Kowalski przywitał zgromadzoną społeczność szkolną podkreślając jak ważne dziś jest uczenie się języków obcych poznawanie innych kultur i ich szanowanie. Uczniowie klasy 3też: Natalia Kaczmarczyk, Katarzyna Gawrońska przybliżyły swoim młodszym kolegom ideę Dnia Języków Europejskich, natomiast Bartosz Cichoń i Mikołaj Boryka zaprezentowali ciekawostki z krajów anglojęzycznych. Po części oficjalnej przyszedł czas na zmagania intelektualne. W konkursie wiedzy o krajach Unii Europejskiej oraz konkursie na rozszyfrowanie skrótów w pierwszej turze najlepsza okazała się klasa 1tgb, drugie miejsce zajeli uczniowie klasy 1tse , trzecie klasa 1ti a czwarte miejsce klasa 1c. W drugiej turze po podliczeniu punktów pierwsze miejsce zajęła klasa 1tm, drugie miejsce klasa 1k a na miejscu trzecim znalazły się klasy 1th i 1w. W trzeciej turze na podium stanęli uczniowie klasy 1k1, drugie miejsce zajęła klasa 1tsp a trzecie klasa 1tgf. Dodatkową atrakcją Dni Języków Obcych było wspólne śpiewanie karaoke. Okazało się,że wśród uczniów klas pierwszych mamy wielu utalentowanych wokalnie osób. Wszyscy opuszczali salę pełni pozytywnych wrażeń i we wspaniałych nastrojach. Z pewnością taka "nietypowa lekcja języka obcego" na długo pozostanie w pamięci pierwszoklasistów.
Ewelina Żychlińska
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego