Kwiecień 2023 - ZS nr 2 w Jędrzejowie

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Kwiecień 2023

Wydarzenia
04.04.2022 r.
Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Wyciskaniu Sztangi Leżąc – Sukces „Grota”!
Dnia 04.04.2023 w hali sportowej III LO im. C. K. Norwida w Kielcach, odbyły się Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W zmaganiach wzięło udział ponad 100 zawodników, wśród których znalazła się sześcioosobowa reprezentacja „Grota”. Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze i wywalczyli medale indywidualnie oraz drużynowo. W najlżejszej kategorii wagowej do 59 kg, z wynikiem 75 kg, na piątym miejscu uplasował się Filip Skrzypczyński. Kacper Olszewski zdobył srebrny w kategorii do 66 kg, z wynikiem 100 kg. W kategorii wagowej do 74 kg, z wynikiem 120 kg, na najwyższym stopniu podium stanął Mateusz Patyna. Wśród zawodników do 83 kg, z wynikiem 102,5 kg, piąte miejsce zajął Alan Kuryga. W kategorii wagowej do 93 kg, z wynikiem 125 kg, szóstą lokatę zajął Bartosz Sadowski. W najcięższej kategorii powyżej 93 kg, po zaciętej walce najlepszy okazał się nasz zawodnik Bartosz Wieliński, który wycisnął 140 kg. Doskonała postawa naszych zawodników pozwoliła na zdobycie pierwszego miejsca drużynowo, co jest ogromnym wyróżnieniem dla naszej szkoły. 
Opiekunem drużyny ZS nr 2 w Jędrzejowie jest nauczyciel wychowania fizycznego, Aleksander Mazurkiewicz. Całej drużynie należą się ogromne brawa za wyniki i wysiłek włożony w przygotowanie do zawodów. Gratulujemy!
05.04.2023
Obchody Roku Wisławy Szymborskiej
Rok 2023 został ustanowiony przez Senat Rzeczypospolitej Rokiem Wisławy Szymborskiej. Szymborska jest autorką trzynastu tomów poetyckich, laureatką literackiej Nagrody Nobla, została uhonorowana najwyższym odznaczeniem państwowym- Orderem Orła Białego. Jej wiersze przetłumaczono na ponad czterdzieści języków. W związku z tym w naszej szkoleodbyło się spotkanie z poezją noblistki. Uczniowie klasy I tgb, 3 też, 4 tes zaprezentowali najpiękniejsze wiersze poetki. Młodzież wysłuchała również wielu pięknych utworów poezji śpiewanej w wykonaniu: Sanah, Stanisława Sojki oraz Agnieszki Pękali. Spotkanie przygotował Zespól Humanistyczno – Historyczny.
Beata Ragan

13.04.2023
Sportowa wiosna w powiecie - dzień pierwszy
W pierwszych promieniach słońca na boisku sportowym Zespołu Szkół nr 2 im. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie rozpoczął się turniej piłki nożnej o puchar starosty powiatu jędrzejowskiego Pawła Faryny. Turniej jest kilku etapowy. Dziś i jutro na boisku "Grota" będzie grało mecze po sześć drużyn każdego dnia. Trzy najlepsze drużyny z dziś i trzy najlepsze drużyny z jutra, rozegrają mecze finałowe podczas dni otwartych szkoły w dniach 26-27 kwietnia. Każdy uczestnik turnieju otrzyma dyplom, a dla zwycięskich drużyn zaplanowano puchary. Uroczystego otwarcia sportowej wiosny w powiecie jędrzejowskim dokonali: starosta powiatu jędrzejowskiego Paweł Faryna, dyrektor szkoły Paweł Kowalski, prezes powiatowego związku stowarzyszeń sportowych Janusz Adamczyk. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwają nauczyciele wychowania fizycznego ZSnr 2 w Jędrzejowie. Trzymamy kciuki za wszystkie drużyny!
Ewelina Żychlińska
13.04.2023 
Przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy w "Grocie"
Młodzież klas 4 ti, 4tg, 4tgf i 4tes uczestniczyła w spotkaniu z przedstawicielami Powiatowego Urzędu Pracy w Jędrzejowie panią Moniką Tasak i panią Małgorzatą Simlat. Tematem zajęć były usługi i instrumenty rynku pracy. Uczniowie uzyskali wiele cennych informacji dotyczących usług, które oferuje urząd dla osób poszukujących pracy. Podczas spotkania młodzi ludzie dowiedzieli się między innymi: jak  szukać ofert pracy na terenie kraju i zagranicą, uzyskać dodatkowe kwalifikacje zawodowe, skorzystać z bonów szkoleniowych i zasiedleniowych, staży zawodowych oraz jak uzyskać środki na podjęcie działalności gospodarczej. Informacje te na pewno zostaną w przyszłości wykorzystane przezmłodzież wkraczającą na rynek pracy.
Renata Walczak, Iwona Dudek
14.04.2023 
Liga strzelecka LOK. 
To już trzecie spotkanie w ramach wiosennej rundy zawodów strzeleckich Ligii Obrony Kraju w których uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im.gen Stefana Roweckiego "Grota " w Jędrzejowie wzięli udział. Za dwa tygodnie ostatnie spotkanie,gdzie młodzi "strzelcy" będą zbierać punkty. Opiekuni drużyny z ZS nr 2 Jędrzejów są nauczyciele wychowania fizycznego: Wojciech Domagała i Michał Olesiński. Trzymamy kciuki za uczniów "Grota".
Ewelina Żychlińska
14.04.2023 
Sportowa wiosna w powiecie - dzień drugi
Rozpoczął się drugi dzień Turnieju Piłki Nożnej o puchar starosty powiatu jędrzejowskiego Pawła Faryny. Kolejne sześć drużyn ze szkół podstawowych powiatu jędrzejowskiego walczy o puchar starosty. Rozgrywki sportowe odbywają się w ramach projektu Sportowej Wiosny w powiecie jędrzejowskim zainaugurowanego wczoraj, na boisku szkolnym Zespołu Szkół nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie. Przypomnijmy, że trzy najlepsze drużyny z wczoraj zmierzą się z trzema drużynami wyłonionymi dziś już 26 kwietnia podczas Dni Otwartych szkoły, na które serdecznie zapraszamy ósmoklasistów.
Ewelina Żychlińska
18.04.2023 
Rozstrzygnięcie konkursu bibliotecznego
W konkursie bibliotecznym na wykonanie prezentacji multimedialnej o wybranym patronie roku 2023 - zwycięzcą został Paweł Rudnicki z klasy III Tms. Serdeczne gratulacje. Uczeń wykonał prezentację : " Aleksander Fredro - patron roku 2023", która dostępna jest w bibliotece szkolnej. Nagrody książkowe zakupiono z NPRCz.
19.04.2023 
Podziel się jedzeniem. 
Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im gen Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie zrzeszeni w Szkolnym Klubie Europejskim postanowili przyłączyć się do akcji foodsharingu czyli dzielenia się jedzeniem. Każdego roku 9mln ton żywności marnujemy w naszym kraju. Przy Ośrodku Pomocy Społecznej Miasta i Gminy Jędrzejów stworzono takie miejce jadłodzielnie gdzie każdy może podzielić się nadmiarem żywności. Głównym celem jest przeciwdziałanie marnowaniu jedzenia ale także wsparcie dla potrzebujących. Jak ważna i potrzebna jest to inicjatywa przekonali się uczniowie "Grota" , widząc jak szybko "zniknęło" jedzenie które zostawili. Uczniowie zapewnili,że nie jest to jednorazowa akcja i z pewnością wrócą do jadłodzielni podzielić się z potrzebującymi nadmiarem żywności. "Nie liczy się to ile posiadasz,ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz". Młodzież odwiedziła jadłodzielnię z opiekunem Szkolnego Klubu Europejskiego Eweliną Żychlińską.
Ewelina Żychlińska
19.04.2023
Zwycięstwo w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK!
19 kwietnia 2023r. odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. Nasza drużyna w składzie: Paweł Rudnicki 3Tms, Krzysztof Leciński 4tm, Bartłomiej Śliwiński 2tgs, Kamil Grad 4Tm, Bartosz Grad 2c zajęła pierwsze miejsce awansując jednocześnie do etapu wojewódzkiego. Zadania konkursowe obejmowały test wiedzy z zakresu pierwszej pomocy i działalności PCK oraz trzy zadania praktyczne polegające na udzieleniu pomocy osobie poszkodowanej. Opiekunem naszej drużyny był Aleksander Mazurkiewicz. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!
19.04.2023
Wycieczka do muzeum
W dniu 19.04 odbyła się wycieczka do Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie. Uczestnicząca w niej młodzież z klasy II tmi mogła bliżej zapoznać się z historią życia lekarza, Feliksa Przypkowskiego, który od 1895r. gromadził m.in. zabytkowe zegary słoneczne.  Uczniowie z bliska mogli podziwiać niesamowitą kolekcję zegarów a także bogaty księgozbiór biblioteczny, galerię obrazów i fotografii. Dyrektor muzeum pokazał uczniom również pamiątki związane z Józefem Piłsudskim oraz przedstawił historię jego pobytu w Jędrzejowie. Wycieczka miała na celu przybliżyć naszym uczniom zabytki, historię i kulturę naszej "małej ojczyzny".
Agnieszka Łęczek-Bieganik 
26.04.2023
Turniej Piłki Nożnej o Puchar starosty powiatu jędrzejowskiego Pawła Faryny.
W ramach akcji Sportowa Wiosna w Powiecie Jędrzejowskim rozegrał się dziś turniej finałowy Piłki nożnej chłopców o puchar starosty jędrzejowskiego Pawła Faryny. W wielkim finale podczas pierwszego dnia Dni Otwartych Zespołu Szkół nr 2 im. gen Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie, spotkało się sześć drużyn. Po zaciętej walce ale w duchu fair play okazało się, że pierwsze miejsce i Puchar trafią do drużyny chłopców że Szkoły Podstawowej nr 3 w Jędrzejowie. Drugie miejsce zajęła drużyna że Szkoły Podstawowej nr 5, a trzecie Szkoła Podstawowa nr w 2 w Jędrzejowie. Wszystkim drużynom biorącym udział w turnieju oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy. Sponsorzy turnieju: Klub sportowy Korona Kielce, Klub sportowy Naprzód Jędrzejów, Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej, Football Academy, Klub sportowy Piaskowianka Piaski.
27.04.2023 r.
"Rekiny Mechatroniki" przyznane
Zakończyła się pierwsza edycja konkursu "Rekiny mechatroniki" skierowanego do młodzieży kształcącej się w zawodzie technik mechatronik. Statuetki i certyfikaty potwierdzające spełnienie określonych wymagań (wysoka średnia na świadectwie końcowym + uzyskanie dyplomu technik mechatronik) w tym roku wędrują do rąk następujących absolwentów:
  • Piotr Michałkiewicz - "Złoty Rekin Mechatroniki"
  • Kamil Sroka - "Srebrny Rekin Mechatroniki"
  • Michał Mularczyk - "Czarny Rekin Mechatroniki"
Certyfikaty i statuetki zostaną wręczone podczas uroczystości pożegnania absolwentów.
Z.Marcinkowski
26.04-27.04.2023 r.
Wspaniałe rozpoczęcie Dni Otwartych szkoły w Zespole Szkół nr 2 im gen.Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie. 
Przeszło 600 uczniów wraz z opiekunami ze szkół podstawowych z terenu miasta Jędrzejowa oraz ościennych miejscowości odwiedziło w ciągu dwóch dni mury naszej szkoły. Było nam niezmiernie miło podejmować gości z klas ósmych, a od września mamy nadzieję naszych uczniów. Na sali gimnastycznej ZS nr 2 serdecznie przywitał zgromadzonych tak licznie uczniów dyrektor szkoły Paweł Kowalski, zachęcając do kontynuowania nauki na kolejnym etapie edukacyjnym właśnie w naszej szkole. Gościem specjalnym dni otwartych szkoły był starosta powiatu Jędrzejowskiego Paweł Faryna, który także bardzo ciepłymi słowami witał ósmoklasistów. Po części oficjalnej przyszła pora na prezentację wszystkich kierunków zawodowych w których od września będą mogli się uczyć pierwszoklasiści. Nie mogło oczywiście zabraknąć części rozrywkowej podczas którejzespół taneczny i wokalny zaprezentował swoje talenty. Kolejnym punktem spotkania było odwiedzenie pracowni zawodowych, gdzie ósmoklasiści mogli podziwiać nowoczesny sprzęt oraz zobaczyć jak w praktyce wyglądają zajęcia na pracowniach. Uczniowie zwiedzili także pracownie w Centrum Kształcenia Zawodowego. Miłośnicy sportu mogli wziąć udział w pokazie podnoszenia sztangi a fani piłki nożnej kibicować drużynom rozgrywajacym finałowy mecz Turnieju Piłki Nożnej o Puchar starosty powiatu jędrzejowskiego Pawła Faryny. Chętnym mocnych wrażeń oferowano możliwość przejażdżki samochodem z instruktorem. Na zakończenie gospodarze szkoły przygotowali dla uczniów słodki poczęstunek oraz gorące kiełbaski z grilla. To był wspaniały dzień dla naszej szkoły. Cieszymy się, że nasi goście byli bardzo zadowoleni z wizyty w murach naszej placówki. Czekamy na Was w nowym roku szkolnym!
E.Żychlińska/Z.Marcinkowski
28.04.2023
Pożegnanie absolwentów
"Kiedyś coś się zaczyna, trwa i w pewnym momencie kończy się...". Słowa te można odnieść do dzisiejszej uroczystości pożegnania uczniów klas IV, którzy zakończyli właśnie naukę w naszej szkole: 
IV Tbs - wych. Adam Piasecki; IV Tfg - wych. Klaudia Banach; IV Th - Marta Sornat, IV Ti - Iwona Dudek, IV Tm - Włodzimierz Bugajski.
Takie chwile niosą ze sobą wiele emocji. Są okazją do wypowiadania ciepłych słów, życzeń, ale także czasem wspomnień i refleksji. Wszystko to znalazło swoje odzwierciedlenie w wystąpieniach dyrektora szkoły mgr P.Kowalskiego, starosty jędrzejowskiego P.Faryny, przewodniczącej RR - A.Mularczyk, żegnającej absolwentów w imieniu wychowawców - mgr K.Banach czy wiceprzewodniczącego Samorządu Uczniowskiego - P.Rudnickiego. Przemawiający życzyli absolwentom przede wszystkim zdania matury, ale również spełnienia marzeń, dostania się na wymarzoną uczelnię czy podjęcia pracy w wyuczonym zawodzie. Z kolei absolwenci, w imieniu których przemawiał K.Sroka z klasy IV Tm dziękowali dyrekcji i nauczycielom za pracę dydaktyczno-wychowawczą i opiekę podczas 4 lat nauki w "Grocie".  
Spotkanie było okazją do wręczenia podziękowań i nagród  uczniom, którzy osiągnęli bardzo dobre i dobre wyniki w nauce, angażowali się w życie szkoły, godnie reprezentowali ją podczas zawodów sportowych oraz działali w ramach wolontariatu czy klubu HDK. Z rąk starosty powiatu jędrzejowskiego P.Faryny oraz dyrektora szkoły P.Kowalskiego wszyscy wyróżniający się uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, statuetki, medale i bony.
Ostatnie spotkania z wychowawcami, wręczenie świadectw ukończenia szkoły, wspólne pamiątkowe zdjęcia zakończyły pewien etap w życiu naszej młodzieży. Teraz staje ona przed kolejnym ważnym wyzwaniem jakim jest egzamin dojrzałości zwany potocznie maturą. Mamy nadzieję, że wypadnie on przynajmniej tak dobrze, jak niedawno zakończone egzaminy zawodowe. 
Wszystkim tegorocznym absolwentom życzymy "połamania pióra".
Z.Marcinkowski
28.04.2023 r.
Uroczysta akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja. 
Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz całą społeczność szkolna Zespołu Szkół nr 2 im. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie, spotkała się w samo południe na uroczystej akademii z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791 roku. Przyjmuje się powszechnie, że była ona pierwszą w Europie i drugą na świecie spisaną Konstytucją. Uczniowie przygotowali montaż słowno-muzyczny dotyczący okoliczności uchwalenia ustawy. Na zakończenie dyrektor szkoły Paweł Kowalski złożył wszystkim pracownikom szkoły, uczniom oraz ich rodzinom życzenia z okazji zbliżających się świąt państwowych.
E.Żychlińska
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego