Maj 2023 - ZS nr 2 w Jędrzejowie

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Maj 2023

Wydarzenia
3.05.2023 r.
Obchody Święta Konstytucji 3 Maja
Piękną tradycją szkoły Zespołu Szkół nr 2 im.gen.Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie jest udział w uroczystościach patriotycznych organizowanych przez lokalne władze. Podczas uroczystości uchwalenia Konstytucji 3 maja nie mogło zabraknąć dyrekcji oraz pocztów sztandarowych z ZS nr 2 w Jędrzejowie. Obchody święta 3 maja rozpoczęły się Uroczysta mszą świętą w kościele świętej Trójcy w Jędrzejowie. Oprawie mszy świętej towarzyszył Jędrzejowski Chór Miejski, co nadało jeszcze bardziej podniosłego charakteru. Po mszy świętej wszyscy w kolumnie przeszli pod pomnik Bohaterów Ziemii Jędrzejowskiej. Tam złożono kwiaty i zapalono znicze ku pamięci poległych żołnierzy za wolność naszego kraju. Naszą szkołę wraz z dyrekcją szkoły reprezentowały trzy poczty sztandarowe: sztandar szkoły, sztandar Związku Inwalidów Wojennych, sztandar Pierwszego Pułku Piechoty Armii Krajowej, który jest zarejestrowany w Ministerstwie Obrony Narodowej. Opiekunami pocztów sztandarowych byli nauczyciele wychowania fizycznego ZS nr 2 w Jędrzejowie: Wojciech Domagała, Eugeniusz Cichoń i Michał Olesiński. Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów, którzy w tak piękny sposób, biorąc udział w uroczystościach patriotycznych kultywują pamięć o historii naszego kraju.
E.Żychlińska
11.04.2023
Kurs survivalu w „Grocie”
To już 3 spotkanie w ramach kursu survivalu, w którym wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota " w Jędrzejowie. Podobnie jak poprzednim razem zajęcia odbywały się w kompleksie leśnym „Gaj”. Tym razem uczestnicy warsztatów nabywali umiejętności w budowaniu tzw. schronień, aby przetrwać w sytuacji kryzysowej w lesie. Wszystkie zespoły poradziły sobie znakomicie i uzyskały pozytywną ocenę instruktora. Ponadto nie zabrakło też tradycyjnych ognisk i pieczonej kiełbasy. Warsztaty prowadził kapitan Krystian Mazurek - Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. Opiekunem grupy jest Aleksander Mazurkiewicz.
12.05.2023r. 
Ekologiczna szkoła! 
 Zespół Szkół nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie otrzymał dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Jędrzejów blisko 100 sadzonek świerków i dębów. Uczniowie z klasy 1 k od razu zabrali się za sadzenie drzewek na terenie obiektów sportowych "Orlik" przy swojej szkole. Dodajmy,że od czterech lat szkoła korzysta z fotowoltaiki. Nasza szkoła wykorzystuje promieniowanie słoneczne do wytwarzania energii elektrycznej. Szkoła posiada panele solarne które przekształcają energię słoneczną w prąd elektryczny stały. Warto dodać,że od pięciu lat szkoła bierze także udział w projekcie międzynarodowym "KROKUS", dzięki któremu co roku na wiosnę przed budynkiem szkoły podziwiamy dywany kwiatowe. Wszystkie te działania promują wiedzę ekologiczną wśród uczniów jędrzejowskiego "Grota".
E.Żychlińska
12.05.2023 
Grot na podium! 
 Jest nam niezmiernie miło ogłosić,że w ramach wiosennej rundy Ligi Strzeleckiej LOK im. Eugeniusza Trochima drużynowo zajęliśmy trzecie miejsce. Za to indywidualnie wśród szkół średnich w kategorii juniorzy starsi z dziewcząt najlepsza była uczennica Natalia Kaczmarczyk z klasy 3też zajmując pierwsze miejsce. Opiekunami drużyny z "Grota" są nauczyciele wychowania fizycznego: Wojciech Domagała i Michał Olesiński. Serdecznie gratulujemy!
E.Żychlińska
16.05.2023 
Spotkanie w bibliotece
W dniu 16.05 odbyło się spotkanie autorskie z Panią Moniką Gajos, w którym uczestniczyli uczniowie klasy I Ti. Pani Monika wychowywała się i pochodzi z Jędrzejowa. Jest studentką Pedagogiki, a jej wielką pasją jest pisanie książek. Tematem spotkania była dyskusja na temat: Czy książka może być przyjacielem człowieka? Jak się okazuje książka może towarzyszyć nam w każdym etapie naszego życia. Czytanie rozwija nasze umiejętności samorefleksji, poszerza perspektywę, a także może przynieść nam wiele radości i zadowolenia. Pani Monika opowiedziała również młodzieży o procesie powstawania książki. Od samego pomysłu do wydruku i opublikowaniu materiału.
Agnieszka Bieganik
18.05.2023 
Stypendia Starosty Jędrzejowskiego przyznane
W piatek w budynku Straostwa Powiatowego w Jedrzejowie osbyła się uroczystość wręczenia przez starostę powiatu jędrzejowskiego stypendiów im. Jana Pawła II. Są one wręczane corocznie wybranym uczniom ze szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu jędrzejowskiego, którzy mogą się pochwalić szczególnymi osiągnięciami w zakresie nauki, pomocy innym. Wśród nagrodzonych znalazła się młodzież z naszej szkoły: Paweł Rudnicki, Magdalena Ozga, Angelika Waluśkiewicz, Małgorzata Curył. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Z.Marcinkowski
20.05.2023 
Powiatowy Piknik Ekologiczny "Zieleń to życie - ZERO WASTE". 
W sobotnie przed południe ekologiczny piknik zgromadził mieszkańców powiatu jędrzejowskiego. Koła Gospodyń Wiejskich prezentowały się na stoiskach ze smakołykami a na deskach sceny prezentowały się zespoły i wokaliści. Na tej powiatowej imprezie nie mogło zabraknąć reprezentacji z naszej szkoły. Tym razem poczęstunek dla gości przygotowała pracownia gastronomiczna z Zespołu Szkół nr 2 im. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie. Na suto zastawionym stole nie zabrakło przekąsek, tartinek, słodkich wypieków oraz popularnego i lubianego dania Boeuf Strogonow. Wszystkie te smakołyki przygotowały uczennice z klas gastronomicznych. Na scenie zaprezentował się także nasz szkolny słowik Natalia Kaczmarczyk z klasy 3też. 
E.Żychlińska
20.05.2023 r.
"Grot” znów najlepszy w województwie
20 maja 2023 na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach odbył się XXV Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Udział w turnieju wzięło 9 najlepszych szkół z 14 powiatów województwa świętokrzyskiego: ZS nr 2 w Jędrzejowie, ZSM z Kielcach, ZSL w Zagnańsku, ZS nr3 w Ostrowcu Świętokrzyskim, ZS CKU w Chrobrzu, ZSTM w Skarżysku- Kamiennej, ZS nr 2 w Starachowicach, ZS w Staszowie i ZS nr 2 we Włoszczowie. Turniej jak co roku składał się z 6 konkurencji:
- testy z przepisów ruchu drogowego
- testy ze skrzyżowań
- pierwsza pomoc przedmedyczna
- jazda sprawnościowa skuterem
- obsługa pojazdu, przygotowanie do jazdy
- jazda samochodem z talerzem Stewarta.
Pierwsze miejsce ze zdecydowaną przewagą zajął Zespół S nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Jędrzejowie reprezentowany przez Kamila Grada, Bartłomieja Śliwińskiego, Pawła Polaka i rezerwowego Bartosza Grada. Drugie miejsce zajął ZSTM ze Skarżyska -Kamiennej a trzecie ZS nr 2 ze Starachowic. Wyniki uzyskane przez zwycięski zespół przedstawiały się następująco:
- testy z przepisów ruchu drogowego- zespołowo 1 miejsce, indywidualnie Kamil 5 miejsce, Bartłomiej 1 miejsce, Paweł 2 miejsce,
- testy ze skrzyżowań - zespołowo 1 miejsce, indywidualnie Kamil, Bartłomiej i Paweł 1 miejsce,
-pierwsza pomoc przedmedyczna- zespołowo 1 miejsce,
-jazda sprawnościowa skuterem- zespołowo 1 miejsce, indywidualnie Kamil 1 miejsce, Bartłomiej 4 miejsce i Paweł 3 miejsce,
- obsługa pojazdu, przygotowanie do jazdy- zespołowo 1 miejsce, indywidualnie Kamil, Bartłomiej i Paweł 1 miejsce,
- jazda samochodem z talerzem Stewarta- zespołowo 6 miejsce.
Indywidualnie wszystkie trzy pierwsze miejsca zajęli też uczniowie Grota-najlepszy był Bartłomiej Śliwiński, drugim zawodnikiem został Paweł Polak a trzecie miejsce zajął Kamil Grad.
To już drugi finał wojewódzki z rzędu wygrany przez uczniów ZS Nr 2 w Jędrzejowie, którzy w dniach 12-14 czerwca 2023 będą reprezentowali województwo świętokrzyskie podczas Finału Ogólnopolskiego w Poznaniu. Opiekunem uczniów był Włodzimierz Bugajski.
22.05.2023
Olimpia w jędrzejowskim "Grocie"! 
W ramach pierwszego naboru do programu budowy przyszkolnych hal sportowych na 100 lecie występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich, minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk podjął decyzję o dofinansowaniu budowy 360 hal kwotą 730mln złotych. W województwie świętokrzyskim powstanie 15 przyszkolnych hal sportowych. Program Olimpia obejmuje zarówno budowę hal jak i budowę zadaszeń o stałej konstrukcji istniejącego boiska wielofunkcyjnego. Takie zadaszenie powstanie właśnie przy Zespole Szkół nr 2 im. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie. Dziś osobiście tę radosną dla całej społeczności szkoły informację przekazała wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka. Ministerstwo Sportu i Turystki na zadaszenie przekaże kwotę ponad milion trzysta tysięcy, a Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie dołoży do tej inwestycji czterysta tysięcy złotych. Celem programu jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej. E.Żychlińska
29.05.2023 r.
Druga edycja „Spływu kajakowego Nidą” w „Grocie”.
W poniedziałek 29 maja 2023 mieliśmy okazję po raz drugi przepłynąć kajakami wzdłuż rzeki Nidy. Pogoda nas rozpieściła, tak samo jak flora i fauna okolicznych miejscowości. 18-sto osobowa grupa śmiałków reprezentujących ZS2 w Jędrzejowie pod czujnym okiem ratownika oraz organizatora wyprawy, pana Aleksandra Mazurkiewicza, a także dwóch opiekunów, wyruszyła w malowniczą przeprawę przez rzekę Nidę. Mieliśmy okazję eksplorować bogate przyrodniczo meandry okolicznych wód obserwując jej ptactwo oraz bogactwo otaczającej nas roślinności. Malownicze okolice rozpieszczały nasz wzrok. Wody rzeki Nidy były spokojne, miejscami zaskakiwały nas jednak swoim wartkim nurtem. W tej cudownej przeprawie towarzyszyła nam muzyka i śpiew, nie brakowało również rozmów i integracji. Na ostatnim przystanku czekało na nas rozpalone wcześniej ognisko oraz strawa w postaci pieczonych kiełbasek. Nie obyło się również bez kąpieli w rzece, kilku śmiałków wskoczyło do rześkiej wody, aby schodzić się od upału w przyjemnie chłodnej wodzie Nidy. Niektórzy uczestnicy byli już zaprawieni w spływie kajakowym a inni po raz pierwszy doświadczali tej przygody. Szczerze polecamy tego typu aktywność każdemu kto lubi eksplorować naturę oraz ceni aktywność fizyczną. Nas rzeka Nida i świętokrzyskie okolice oczarowały i zechcemy tam jeszcze powrócić. Jeżeli chcecie przeżyć z Nami podobną przygodę serdecznie Was zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach. Tymczasem zerknijcie na zdjęcia i skosztujcie chociaż części tego co nam udało się przeżyć. Pamiętajcie, że najcenniejsze są nasze wspomnienia❤.
Ogromne podziękowania dla kajakowac.pl, za współorganizację spływu oraz dla pana Artura Jarosza za pomoc w transporcie.
30.05.2023 r.
"Rach-mistrz"
We wtorek wystartowała kolejna, VII edycja SzkolnegoKonkursu Matematycznego„Rach – Mistrz ??!”. Tym razem do konkursu w czterech kategoriach przystąpiło 52 uczniów klas technikalnych. W ciągu 60 minut  uczestnicy musieli rozwiązać 13 zadań. Komisja konkursowa w składzie: mgr I. Dudek, mgr Z. Karkocha, mgr R. Kucypera oraz mgr M. Sosnowska wyłoniła zwycięzców. Oto mistrzowie rachunków: 
w kategorii K – 1 –  FILIP SKRZYPCZYŃSKI, kl. 1 ti;
w kategorii K – 2 – ex aequo:  WIKTORIA PUTOWSKA, kl. 2tgs,
                                         ANTONI RÓWNICKI, kl. 2 tse;
w kategorii K – 3  -PAWEŁ RUDNICKI, kl.3 tms;
w kategorii K – 4  - DAWID KRZYSZTOFIK, kl. 4 tg.
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok.
ZYGFRYDA KARKOCHA
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego