Czerwiec 2023 - ZS nr 2 w Jędrzejowie

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Czerwiec 2023

Wydarzenia
1.06.2023r.
Bezpieczne wakacje w powiecie jędrzejowskim
Z inicjatywy starosty powiatu jędrzejowskiego Pawła Faryny od kilku lat prowadzona jest akcja "Bezpieczne wakacje w powiecie jędrzejowskim". W gościnnych progach Zespołu Szkół nr 2 im.gen Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie, dyrektor szkoły Paweł Kowalski oraz wicedyrektor Bernard Suchmiel uroczyście przywitali zaproszonych gości-prelegentów oraz licznie zgromadzoną młodzież. Po oficjalnym otwarciu głos zabrała przedstawicielka Powiatowego Urzędu Pracy Małgorzata Simlat mówiąc o niebezpieczeństwach pracy za granicą. Kolejni prelegenci to przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie: mł.asp. Jarosław Wójcik, mł.asp. Robert Kosiak, oraz sierżant sztabowy Paweł Blicharski.Przedstawiono zagrożenia wynikające z nieprzestrzegania zasad ruchu drogowego, bezpieczeństwa w sieci, bezpiecznych zachowań. Powiatową Straż Pożarną w Jędrzejowie reprezentował starszy aspirant Piotr Pazer. Opowiadał o przypadkach do których wzywano pomoc straży. Na zakończenie spotkania głos zabrali przedstawiciele straży miejskiej st.inspektor Włodzimierz Kasprzak oraz inspektor Maciej Rosik. Uczniowie którzy zajęli trzecie miejsce w wojewódzkich zawodach pierwszej pomocy pokazali swoim kolegom jak prawidłowo udzielać pomocy osobie która straciła przytomność.
1.06.2023r.
Sejmik Nauk Matematyczno –Przyrodniczych - EDYCJA XVII
1 czerwca 2O23 roku w Dzień Dziecka, po raz 17 odbył się przegląd wyróżnionych prezentacji multimedialnych i filmików z zakresu nauk ścisłych. Uczestników powitał dyrektor szkoły mgr Paweł Kowalski w asyście wice dyrektora mgr inż. Michała Cichonia. Spotkanie poprowadziła mgr Zygfryda Karkocha. W konkursie wzięło udział 30 uczniów.Zgłoszono18 pracprzedstawiających zagadnienia z następujących dziedzin nauk ścisłych: matematyki, fizyki, chemii, geografii i biologii. Zaprezentowano pięć wyróżnionych projektów. Asystę techniczną pełnił: Szymon Łuszczkiewicz, uczeń klasy 3ti. Program przedstawiał się następująco:
1. NIESAMOWITY ŚWIAT LICZB, Szymon Łuszczkiewiczkl.  3ti /mgr M. Sosnowska/
2. MATEMATYKA W SPORCIE. Bartłomiej Kuzak, Michał Żal. kl. 4ti /mgr R. Kucypera/
3.  „ROPA NAFTOWA, GAZ ZIEMNY, WĘGIEL KAMIENNY  - surowce, które zmieniły
      dzieje świata.”, Szymon Łuszczkiewicz, kl.3ti/ mgr E. Stępień /
4. CZERNIAK. Igor Jarosz, kl.  2tgs  /mgr E. Drzewicz/
5. TRANSPORT. Paweł Rudnicki, kl. 3 tms / mgr O. Cholewińska /
Dziękujemy za udział i zapraszamy na Sejmik  za rok.
Karkocha Zygfryda
 
4.06.2023r.
III miejsce w Okręgowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK
Uczniowie naszej szkoły w składzie: Paweł Rudnicki 3Tms, Krzysztof Leciński 4tm, Bartłomiej Śliwiński 2tgs, Kamil Grad 4Tm, Bartosz Grad 2c zajęli III miejsce w Okręgowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK. Rywalizacja odbywała się nad zalewem w Cedzynie. Organizator mistrzostw etapu okręgowego tj. Kielecki Oddział PCK przygotował 4 stacje urazowe, sprawdzające praktyczne umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz pisemny test z zakresu wiedzy na temat Polskiego Czerwonego Krzyża i zasad udzielania pierwszej pomocy. Pozorowane wypadki przygotowywane były przy użyciu profesjonalnych środków (sztuczna krew, pudry, farby charakteryzacyjne itd.) oraz rekwizytów, dzięki czemu wszystko wyglądały bardzo realistycznie. Opiekunem naszej drużyny był Aleksander Mazurkiewicz. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!
4.06.2023r.
Jędrzejów na finale krajowym
W dniach 13 - 14 czerwca 2023 r. w Poznaniu odbył się XXV finał Krajowy Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. W finale wzięło udział 13 drużyn - zwycięzców eliminacji wojewódzkich - ZS nr 2 Jędrzejów oraz szkoły z Suwałk, Kleszczewa, Żarnowca, Krosna, Myślenic, Dobrocina, Lubska, Kluczborka, Poznania, Radomia i Zamościa. W pierwszym dniu po zakwaterowaniu zorganizowano wycieczkę do najstarszej zajezdni tramwajowej w Poznaniu. Po zwiedzeniu muzeum odbyła się 1,5 godzinna przejażdżka zabytkowym tramwajem, obok atrakcji turystycznych i charakterystycznych obiektów Poznania, między innymi Poznańskiego Zoo, toru wioślarskiego Malta, Starówki, Targów Poznań. Wieczorem po uroczystym otwarciu Finału Krajowego odbyła się konkurencja testów przepisów ruchu drogowego. W ciągu 35 minut należało odpowiedzieć na 35 pytań. Drużyna ZS nr 2 w Jędrzejowie identycznie, jak ubiegłym roku zajęła drugie miejsce popełniając tylko jeden błąd więcej niż zwycięska szkoła z Krosna. Indywidualnie Kamil Grad zajął 2 miejsce popełniając 4 błędy, Bartłomiej Śliwiński 3 miejsce – 5 błędów, a Paweł Polak 5 miejsce popełniając 7 błędów. W drugim dniu na torze Poznań odbyły się 4 konkurencje sprawnościowe, na których ZS nr 2 w Jędrzejowie wylosował niestety pierwszy numer startowy i jako jedyna szkoła 3 uczniów jechało skuterami w deszczu. Uczniowie zajęli 17, 15 i 12 miejsce, co skutkowało ogromnym spadkiem w klasyfikacji. W konkurencji obsługa samochodu, skutera i motocykla drużyna zajęła 2 miejsce, w konkurencji pierwsza pomoc przedmedyczna 6 miejsce i jazda sprawnościowa samochodem z talerzem Stewarda 12 miejsce. Zawody były bardzo pożyteczne - uczniowie mogli rywalizować z najlepszymi w kraju uczniami szkół i udowodnili, że można znać i rozumieć przepisy ruchu drogowego zajmując kolejny raz najwyższe miejsca w kraju. Był bo już 3 raz kiedy drużyna szkolna ZS nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Jędrzejowie przygotowywana przez nauczyciela Włodzimierza Bugajskiego reprezentowała powiat jędrzejowski i województwo świętokrzyskie w Finale Krajowym Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego: w 2008r drużyna zajęła 3 miejsce, w 2022 – 5 miejsce i w 2023 - 8 miejsce.
W.Bugajski
23.06.2023r.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 w Zespole Szkół nr 2 im.gen.S. Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie. 
Mszą świętą koncelebrowaną przez opata Archiopactwa Cystersów w Jędrzejowie Rafała Ścibiorowskiego rozpoczęła się uroczysta akademia. Po mszy świętej dyrektor Bernard Suchmiel odczytał listy z życzeniami dla całej społeczności szkolnej od ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka oraz świętokrzyskiego kuratora oświaty Kazimierza Mądzika. Następnie głos zabrał dyrektor Janusz Adamczyk który złożył życzenia uczniom bezpiecznych i radosnych wakacji. W imieniu wychowawców klas trzecich branżowych które kończą ten etap edukacyjny pożegnanie przygotowała wychowawczyni klasy 3k1 Marta Chabuz. Po części oficjalnej dyrekcja szkoły nagrodziła dyplomami oraz bonami podarunkowymi najlepszych w nauce i zachowaniu uczniów oraz tych którzy angażują się w życie szkoły. Życzymy wszystkim uczniom bezpiecznych wakacji, pełnych przygód i niezapomnianych wrażeń!
E. Żychlińska
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego