Grudzień 2022 - ZS nr 2 w Jędrzejowie

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Grudzień 2022

Wydarzenia
01.12.2022 r.
Sukces naszej uczennicy.
Uczennica klasy II tfż, Natasza Ruszel zdobyła trzecie miejsce w konkursie literacko-plastycznym zorganizowanym przez Ksiegarnie Śpiewak. Reprezentantka naszej szkoły została nagrodzona za napisanie recenzji książki: "Hobbit, czyli tam i z powrotem" J.R.R Tolkiena i otrzymała dyplom oraz kartę upominkową do wykorzystania w Księgarni Śpiewak. Konkurs był zorganizowany dla uczniów szkół ponadpodstawowych w Jędrzejowie, a jego celem było rozwijanie zainteresowania młodzieży czytelnictwem. Opiekunem merytorycznym laureatki  była pani Ewa Nemś.
Ewa Nemś
01.12.2022 r.
"Poznaj swoje prawa w pracy"
W ramach programu "Kultura bezpieczeństwa" organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy, odbył się dziś w Zespole Szkół nr 2 im. Stefana Roweckiego " Grota" w Jędrzejowie konkurs wiedzy "Poznaj swoje prawa w pracy". W eliminacjach szkolnych tego konkursu wzięło udział 18 uczniów klasy 3ti, przygotowanych przez doradcę zawodowego Magdalenę Pańczyk. Ze strony Okręgowego Inspektora Pracy w Kielcach, przedsięwzięcie nadzorował Stanisław Golmento. Po podliczeniu punktów okazało się,że najlepszą wiedzą z zakresu prawa pracy mogą pochwalić się uczniowie: Mikołaj Kielesiński który zajął w konkursie pierwsze miejsce oraz na miejscu drugim, z tą samą liczbą punktów uczniowie: Karol Wasilewski i Szymon Kośmider. Uczniowie będą reprezentować szkołę na etapie regionalnym w konkursie wiedzy " Poznaj swoje prawa w pracy".
E.Żychlińska
06.12.2022 r.
Świateczne Show
Z okazji Mikołajek samorząd uczniowski wraz z opiekunami: Moniką Bugajską, Klaudią Banach i Martą Chabuz przygotował „Świąteczne SHOW”. Zgromadzona na sali gimnastycznej młodzież, grono pedagogiczne i dyrekcja a także zaproszeni goście w tym: starosta jędrzejowski Paweł Faryna oraz wicestarosta Maria Barańska mogli podziwiać różne talenty uczniów i uczennic z "Grota". Nie brakowało występów tanecznych, popisów wokalnych czy sportowych. Na uwagę zasługiwały również prezentowane "talenty zawodowe" związane ze specyfiką zawodów w zakresie których prowadzi kształcenia nasza szkoła. I tak można było uczestniczyć w pokazie fryzur wyczarowanych przez naszych fryzjerów, smakować pierniki i lody przygotowane przez gastronomów a także delektować się meczem w piłkę nożną robotów, obsługiwanych przez mechatroników. 
Podsumowaniem dzisiejszego show było spotkanie ze Św. Mikołajem, który wraz z towarzyszącymi mu elfami obdarował zgromadzonych na sali słodkościami oraz symbolicznymi rózgami. 
Dziękujemy wszystkim za udział, odwagę i zapraszamy do wspólnej zabawy w kolejnych  edycjach.
Z.Marcinkowski
06.12.2022 r.
Stypendia starosty jędrzejowskiego przyznane.
6 grudnia w budynku Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie wręczone zostały stypendia starosty jędrzejowskiego imienia Świętego Jana Pawła II za pierwszy semestr roku szkolnego 2022/2023. Wśród 10 najzdolniejszych uczniów ze szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu jędrzejowskiego znaleźli się: Igor Czuba, Paweł Rudnicki, Angelika Waluśkiewicz. Wyróżnionym serdecznie gratulujemy. 
Z,Marcinkowski
06.12.2022 r.
Lekcja historii z IPN
W 80 rocznicę  niemieckiej zbrodni na Polakach i Żydach odbyła się dzisiaj w naszej szkole prelekcja pracownika Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej  w Kielcach p. Ilony Religi- Goli  pt" Kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat". Uczniowie poznali sylwetki Polaków, którzy w czasie okupacji niemieckiej ratowali społeczność żydowską i odznaczeni zostali medalem Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Ostatnim punktem spotkania  był seans filmu dokumentalnego " Historia Kowalskich".  W ramach współpracy z IPN wiosną planujemy kolejne takie spotkanie.
 Nauczyciele historii.
12.12.2022 r.
Certyfikat i podziękowania dla "Grota"
Zespół Szkół Nr 2 im.gen. Stefana Roweckiego " Grota" w Jędrzejowie otrzymał certyfikat i podziękowania za uczestnictwo w międzynarodowych badaniach HBSC prowadzonych przez Instytut Matki i Dziecka w Warszawie oraz Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego. To badania nad zdrowiem i zachowaniami zdrowotnymi młodzieży szkolnej w wieku 11- 17lat. Koordynatorem z ramienia szkoły była Małgorzata Sosnowska. Z anonimową ankietą zawierająca 140 pytań zmierzyli się uczniowie klas pierwszych i trzecich technikum. Dziękujemy za współpracę.
M.Sosnowska
13.12.2022 r.
Okręgowy etap Olimpiady Umiejętności Hotelarskich.
W dniu 13 grudnia 2022r. w Zespole Szkół Ekonomicznych nr 2 w Krakowie, odbył się okręgowy etap Olimpiady Umiejętności Hotelarskich organizowanej przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy IV TH Technikum Hotelarskiego: Aleksandra Pawłowska i Małgorzata Smorąg, przygotowywane przez p. Monikę Bugajską i p. Edytę Juszczyk- Grad, nauczycielki przedmiotów zawodowych. Motto tegorocznej olimpiady: „Hotele są tak dobre, jak ludzie którzy w nich pracują”. Etap II olimpiady składał się z dwóch części - teoretycznej, która polegała na rozwiązaniu 40 pytań sprawdzających wiadomości i umiejętności z zakresu planowania i realizacji usług w recepcji oraz obsługi gościa w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie i części praktycznej, która polegała na sprawdzeniu umiejętności w zakresie obsługi gościa hotelu w recepcji z elementami języka angielskiego. Młodzież miała 120 minut na wykonanie zadań. Nasze hotelarki z sali egzaminacyjnej wyszły uśmiechnięte i pełne nadziei na udział w następnym centralnym etapie olimpiady.
Życzmy dziewczynom jak najlepszych wyników.
Edyta Juszczyk- Grad.

16.12.2022 r.
Sukces naszej uczennicy na olimpiadzie 
16 grudnia 2022 na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach odbył się okręgowy etap olimpiady "Wiedzy o Mediach". Naszą szkołę reprezentowała Małgosia Curył z kl.1gb, która zakwalifikowała się do etapu centralnego. Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych osiągnięć, tym razem w Warszawie w marcu 2023 roku. 
Opiekun: Bożena  Chowaniec

22.12.2022r. 
Jasełka w "Grocie"
"Przybieżeli do Betlejem pasterze grając skocznie Dzieciąteczku na lirze, 
 Chwała na wysokości, chwała na wysokości a pokój na ziemi". 
Tradycyjnymi polskimi kolędami i pastorałkami bożonarodzeniowymi rozpoczął się coroczny program świąteczny w Zespole Szkół nr 2 im. S. Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie. Po wspólnym kolędowaniu, dyrektor szkoły Paweł Kowalski przeczytał fragment Nowego Testamentu, wprowadzając społeczność szkolną w atmosferę Świąt Bożegonarodzenia. W tym roku jasełka miały formę wesołą co w pełni pozwoliło cieszyć się społeczności szkolnej z narodzenia Pana. Sceny przeplatane były kolędami do których śpiewania włączała się cała szkoła. Na zakończenie uroczystości dyrektor Kowalski odczytał życzenia świąteczne od Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka.
Ewelina Żychlińska
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego