Styczeń 2023 - ZS nr 2 w Jędrzejowie

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Styczeń 2023

Wydarzenia
22.01.2023 r.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 w Grocie.
Zespół Szkół Nr 2 w Jędrzejowie otrzymał dotację rządową w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego za pośrednictwem Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Realizacja Priorytetu 3 programu: "Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych", Kierunek interwencji 3.2 „Zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych” ma na celu zwiększenie oferty biblioteki szkolnej poprzez zakup nowości wydawniczych oraz lektur szkolnych, ułatwienie dostępu uczniów do książek oraz poprawę postrzegania pomieszczeń biblioteki szkolnej jako miejsca przyjaznego uczniom dzięki zakupowi do nich nowych elementów wyposażenia w tym sprzętu komputerowego.
Przyznane dofinansowanie przeznaczono w 67% na zakup nowości wydawniczych oraz lektur szkolnych, w 7% na wsparcie działań promujących czytelnictwo tj. zakup nagród książkowych oraz w 26% na zakup laptopa do biblioteki.
Zadanie realizowane jest zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 10 września 2021r. W sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” oraz umową nr 50/2022 z dnia 25 maja 2022r. pomiędzy Wojewodą Świętokrzyskim a Powiatem Jędrzejowskim.
Ewa Nemś
22.01.2023 r.
"Grot" na I Jędrzejowskim Marszu Powstańczym Szlakiem
Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. S.Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie : Gabriela Adamus, Justyna Legęza, Natalia Kaczmarczyk, Magdalena Ozga, Bartłomiej Zapała wraz z opiekunem Michałem Olesińskim-nauczycielem wychowania fizycznego, uczestniczyli w marszu. Był to I Jędrzejowski Marsz Powstańczym Szlakiem, zorganizowany z okazji 160 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. W rocznicę powstania , uczniowie jędrzejowskich szkół ruszyli w kolumnie marszowej aby upamiętnić żołnierzy walczących za wolność kraju. Na naszym terenie, walka odbyła się pod Ciernem. I to właśnie tam udali się młodzi wraz z opiekunami. Uczniowie zapalili znicze na grobach poległych powstańców, oddając w ten sposób swój szacunek, hołd i pamięć o nich.
E. Żychlińska
26.01.2023 r.
Akcja charytatywna w "Grocie"
Od rana uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. S. Roweckiego "Grota" zbierają pieniądze dla swojego młodszego kolegi. 12-latek potrzebuje dużo wsparcia i 1,5 miliona złotych, żeby wygrać z kolejnym atakiem białaczki. Potrzebna nierefundowana terapia, bu uratować chłopca. Pozostał tylko miesiąc, od dnia uruchomienia zbiórki, by opłacić leczenie.
Po zliczeniu zebranych pieniędzy okazało się, że społeczność naszej szkoły uzbierała na pomoc dla Radka kwotę 2518zł. Zebrane pieniądze trafiły bezpośrednio na konto młodego jędrzejowianina, po wcześniejszej konsultacji z mamą chłopca.
E. Żychlińska
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego