Marzec 2023 - ZS nr 2 w Jędrzejowie

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Marzec 2023

Wydarzenia
01.03.2023 r.
Pamięć o żołnierzach wyklętych. 
O godzinie 8.00 poczty sztandarowe Zespołu Szkół nr 2 im. Stefana Roweckiego "Grota" zostały wystawione przed pomnikiem majora Stefana Gądzio "Kosa" przy ulicy Okrzei. Jak co roku 1 marca,dyrekcja i uczniowie pamiętali o żołnierzach wyklętych. Złożeniem kwiatów, zapaleniem zniczy oddano hołd uczestnikom polskiego zbrojnego podziemia niepodległościowego, którzy od 1944r.walczyli przeciwko sowieckiej okupacji i narzuconej przez Moskwę władzy komunistycznej.
E. Żychlińska
01.03.2023 r.
Olimpiada Wiedzy o Rodzinie.
W dniu 1 marca 2023r, w Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach odbył się II etap okręgowy Olimpiady Wiedzy o Rodzinie. Naszą szkołę reprezentowały trzy zespoły w składzie Alicja Jopek, Weronika Jopek z klasy 2 tfż oraz Aleksandra Cygan, Adrianna Kobiec, Wiktoria Banaś, Oliwia Olesińska z klasy 4 tfg. Celem olimpiady było promowanie wartości małżeńskich i rodzinnych.
Młodzież wykazała się ogromną wiedzą przedstawiając problematykę współczesnej rodziny podczas ciekawych prezentacji. Wszyscy uczestnicy otrzymali ciekawe nagrody książkowe. Gratulujemy.
mgr Aneta Kowalska
mgr Edyta Juszczyk - Grad

07.03.2023 r.
"Donersztik in Jendrzew " czyli podróż do dawnego sztetla.
W dniu dzisiejszym uczniowie z ZS nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota"w Jędrzejowie udali się do Muzeum im.Przypkowskich na wystawę żydowską, gdzie mieli możliwość poznania historii i życia codziennego społeczności żydowskiej przedwojennego Jędrzejowa.
01.03.2023 r.
Konkurs "Poznaj swoje prawa w pracy"
Miło nam poinformować , że uczniowie klasy 3Ti Mikolaj Kielesinski oraz Norbert Makulski zakwalifikowali się do Etapu regionalnego konkursu „POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY. Celem programu i konkursu jest popularyzacja wiedzy dotyczącej ochrony pracy, w tym przepisów bhp. W dniu 3 marca 2023 roku pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz merytorycznym patronatem rektora Akademii Nauk Stosowanych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach, Okręgowy Inspektorat Pracy w Kielcach przeprowadził regionalny etap ogólnopolskiego konkursu Państwowej Inspekcji Pracy pod nazwą „Poznaj swoje prawa w pracy”. W konkursie uczestniczyło 49 uczniów z 25 szkół ponadpodstawowych z województwa świętokrzyskiego. Nagrody i dyplomy wręczył Pan Jan Jóźwik – Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy wspólnie z Panią Ewą Pietraszek wizytatorem Kuratorium Oświaty oraz dr Dariuszem Palaczem – dyrektorem Akademickiego Centrum Kształcenia Ustawicznego z Akademii Nauk Stosowanych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach.

11.03.2023 r.
III Jędrzejowski Marsz Imieninowy Józefa Piłsudskiego na trasie: Zagaje-Mierzwin-Grudzyny. 
Marsz rozpoczął się w miejscowości Zagaje, gdzie odsłonięto pamiątkowy obelisk, upamiętniający pobyt w tej miejscowości rotmistrza Władysława Bieliny-Prażmowskiego, dowódcy I Szwadronu Ułanów. Następnie jego uczestnicy złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze na cmentarzu w Mierzwinie, gdzie spoczywają polegli legioniści I Brygady Józefa Piłsudskiego oraz przy pamiątkowej tablicy przed dworkiem Grudzynach, w którym stacjonował Marszałek Piłsudski podczas walk nad Nidą w 1914 roku.
W marszu uczestniczyli uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem Aleksandrem Mazurkiewiczem.
14.03.2023 r.
Przez sport na... Politechnikę Świętokrzyską! 
W ramach realizacji projektu na Politechnice Świętokrzyskiej, Społeczna Odpowiedzialność Nauki blisko 20 uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie wzięło dziś udział w turniejach sportowych. Turnieje sportowe organizowane są w ramach tego projektu dla uczniów szkół średnich całego województwa świętokrzyskiego. Celem projektu jest integracja środowiska akademickiego ze szkołami średnimi województwa, jako przyszłymi studentami PŚ. Projekt realizowany jest od 11 lat. W tym roku zawodnicy z naszej szkoły wystartowali w dwóch dyscyplinach: zawody na ergometrze wioślarskim oraz turniej piłki nożnej. Na sześć biorących udział drużyn w piłkę nożną uczniowie "Grota" zajęli drugie miejsce. W zawodach na ergometrze wioślarskim (drużyna dziewcząt i chłopców)zajeliśmy trzecie miejsce. Karola Mignano ucznia klasy 3tfg wybrano najlepszym bramkarzem a najlepszym strzelcem turnieju okazał się także uczeń naszej szkoły Ksawery Kulasek z klasy 2tse. Opiekę merytoryczną nad zawodnikami z "Grota" sprawowali nauczyciele wychowania fizycznego ZS nr 2 w Jędrzejowie: Wojciech Domagała, Michał Olesiński, Mikołaj Pełka. Serdecznie gratulujemy wyników!
E.Żychlińska
15.03.2023 r.
Spotkanie z panem Markiem Galantem
15 marca w Bibliotece Grota odbyło się spotkanie z panem Markiem Galantem - absolwentem naszej szkoły, pasjonatem lokalnej historii, autorem takich książek jak:
  • „Mieszkańcy Zagaja. Genealogia rodzin zamieszkujących Zagaje od roku 1369.”
  • „Monografia wsi Kawęczyn.”
  • „Legendy i podania z powiatu jędrzejowskiego.”
Okazją do spotkania była promocja najnowszej książki autora o legendach ziemi jędrzejowskiej. Dyrektor szkoły, nauczyciele oraz uczniowie klasy Iti oraz I tse wysłuchali opowieści pana Marka o tym jak zbiera informacje do swoich książek oraz wielu ciekawych podań i legend. Chętni uczniowie z pasją czytali wybrane fragmenty książki. Organizatorką wydarzenia była pani Ewa Nemś.
Ewa Nemś
17.03.2023 r. 
Liga Strzelecka LOK
Ruszyła wiosenna Liga Strzelecka LOK w roku szkolnym 2022/2023. Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Stefana Roweckiego "Grota" będą zbierać punkty oddając strzały co dwa tygodnie:
17.03, 31.03, 14.04 i 28.04.2023. Trzymamy kciuku!
18.03.2023 r.
IX Olimpiady Wiedzy o Mediach
W dniach 17-18 marca 2023 roku na Uniwersytecie Warszawskim  odbył się ostatni etap IX Olimpiady Wiedzy o Mediach zorganizowany przez Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Biologii.  To ogólnopolskie wydarzenie miało  na celu popularyzowanie edukacji medialnej tak, aby młodzi ludzie świadomie potrafili korzystać z dostępnych przekazów. Zespół Szkół nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Jędrzejowie reprezentowała Małgorzata Curył - uczennica klasy pierwszej technikum, która w wielkim finale zmierzyła się  z najlepszymi 153  uczniami  szkół średnich z całej Polski.  W dwudniowych zmaganiach tegorocznej edycji wywalczyła tytuł finalisty i otrzymała indeks  na jedną z wyższych renomowanych uczelni,  jeszcze przed przystąpieniem do matury.
Zwyciężczyni serdecznie gratulujemy !
B. Chowaniec
20-22.03.2023 r.
Rekolekcje Wielkopostne.
Od dziś uczniowie, dyrekcja oraz całe Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół nr 2 im. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie uczestniczy w rekolekcjach wielkopostnych w klasztorze ojców Cystersów. W poniedziałek o godzinie 10.00 odbyła się msza święta z kazaniem dla młodzieży. Prowadzący rekolekcje: ojciec Tymoteusz Kaczmarczyk OCist, cysters z Opactwa Cysterskiego w Wąchocku. Wtorek,21 marca jest dniem spowiedzi świętej, a w środę,22 marca odbędzie się msza święta z kazaniem dla młodzieży, podczas której będzie można uzyskać błogosławieństwo rekolekcyjne. Do udziału w rekolekcjach i wspólnej modlitwy zapraszają Cystersi z Jędrzejowa.
Ewelina Żychlińska
29.03.2023 r.
"Grot" na Świętokrzyskiej Giełdzie Szkół Ponadpodstawowych w Jędrzejowie
Świętokrzyska Giełda Szkół Ponadpodstawowych zorganizowana przez Kuratorium Oświaty w Kielcach to cykl spotkań skierowanych głównie do uczniów kończących w tym roku szkoły podstawowe. Jedno z takich spotkań miało właśnie miejsce w środę 29 marca w Centrum Kultury w Jędrzejowie. Na korytarzach CK swą ofertę kontynuacji nauki po szkole podstawowej przedstawiło 16 szkół ponadpodstawowych z powiatów jędrzejowskiego, włoszczowskiego i pińczowskiego. Wśród nich była także nasza szkoła. Mechatronicy z "Grota" zaprezentowali wybrany sprzęt mechatroniczny, gastronomowie zadbali o podniebienia przybyłych na giełdę gości zaś fryzjerki dokonywały metamorfozy fryzur chętnych ośmioklasistów. Równolegle w sali kinowej można było obejrzeć spoty filmowe wystawiających się szkół ponadpodstawowych a także wysłuchać debaty uczniowskiej na temat „Trafny wybór szkoły - klucz do twojej przyszłej kariery” przybliżajęcej zalety i wady liceum ogólnokształcącego, technikum czy branżowej szkoły I stopnia.
Każdy z przybyłych do CK w Jędrzejowie uczniów mógł zaopatrzyć się w ulotki z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych a także porozmawiać z ich przedstawicielami na temat szczegółow oferty edukacyjnej danej szkoły.
Z.Marcinkowski
 
230.03.2023 r.
Spotkanie z edukatorem. 
Uczennice trzecich i czwartych klas Zespołu Szkół nr 2 im.gen.Stefana Roweckiego "Grota"w Jędrzejowie uczestniczyły w spotkaniu z edukatorem z Zakładu Profilaktyki Onkologii w Kielcach, Katarzyną Majką. Głównym tematem spotkania była profilaktyka onkologiczna. Uczennice dowiedziały się o skutkach zarażenia wirusem HPV, co to jest wirus HPV i jak się przed nim chronić.HPV,czyli ludzkie wirusy brodawczaka ludzkiego są powszechne na całym świecie.
E.Żychlińska
31.03.2023 r. 
Runda strzelecka LOK.
Uczniowie ZS nr 2 im gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie, wzięli udział jak co dwa tygodnie w rundzie strzeleckiej LOK. Zawody odbywają się w ramach wiosennej rundy. Suma punktów z czterech spotkań złoży się na ostateczny wynik. Trzymamy kciuki za naszych uczniów.
E.Żychlińska
31.03.2023 r. 
Turniej Piłki Siatkowej.
Na sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 2 im.gen Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie odbył się turniej piłki siatkowej o puchar dyrektora szkoły Pawła Kowalskiego. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym co oznacza,że przegrany zespół odpadał. Mecze toczyły się do dwóch wygranych setów. W turnieju wzięły udział wszystkie klasy naszej  szkoły. W wielkim finale spotkały się drużyny z klas: 2tgs i 3tfg. Jednak to klasa 3 tfg stanęła na podium z wynikiem 2:1. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
E.Żychlińska
31.03.2023 r. 
Przemysłowa Wiosna 2023
W kalendarz szkolnych wycieczek prozawodowych w "Grocie" na stałe już wpisała się "Przemysłowa Wiosna" odbywająca się na Targach Kielce. W skład tego przemysłowego cyklu wchodzą: STOM-BLECH&CUTTING, STOM-TOOL, STOM-LASER, STOM-ROBOTICS, STOM-FIX, KIELCE FLUID-POWER, EXPO-SURFACE, SPAWALNICTWO, DNI DRUKU 3D, CONTROL-STOM, TARGI TEiA oraz WIRTOPROCESY. Przemysłowa Wiosna zgromadziła w tym roku niemal 600 wystawców z 20 krajów, którzy zapełnili po brzegi 7 hal najnowszymi technologiami.
Nasza młodzież mogła z bliska przyjrzeć się różnym pracujacym maszynom takich jak: obrabiarki, wycinarki, giętarki, całe zrobotyzowane linie, specjalistyczne maszyny dla odlewnictwa, spawarki, mikroskopy, różne drukarki 3D i inne. Równolegle toczyło się wiele różnych seminariów tematycznych. Mamy nadzieję, że to spotkanie z nowymi technologiami będzie źródłem dodatkowej motywacji naszych uczniów do zdobywania wiedzy i umiejętności.
Z.Marcinkowski
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego