Luty 2023 - ZS nr 2 w Jędrzejowie

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Luty 2023

Wydarzenia
02.02.2023 r.
Uroczystość z okazji 79 rocznicy uwolnienia z siedziby Gestapo żołnierzy Armii Krajowej. Punktualnie o godzinie 10.00 rozpoczęła się msza święta w tej intencji w klasztorze ojców Cystersów w Jędrzejowie. Następnie uroczystości obchodów rocznicy przeniosły się przed gmach szkoły Zespołu Szkół nr 2 im.gen.Stefana Roweckiego "Grota". To właśnie tam zaproszeni goście zabrali głos, wspominając bohaterski czyn oraz oddali cześć i hołd bohaterom. Goście zapalili znicze i złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem Majora Stefana Gądzio "Kosa". Na zakończenie uroczystości dyrektor szkoły ZS nr 2 w Jędrzejowie Paweł Kowalski, zaprosił wszystkich zgromadzonych na ciepły posiłek przygotowany przez pracownię gastronomiczną szkoły.
E. Żychlińska
14.02.2023 r.
Rocznica powstania AK
W rocznicę powstania Armii Krajowej uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Stefana Roweckiego "Grota", z dyrekcją i starostą powiatu jędrzejowskiego Pawłem Faryną upamiętnili ten szczególny dzień w historii naszego kraju. Armia Krajowa powstała na mocy rozkazu Naczelnego Wodza Polskich Sił Zbrojnych generała Władysława Sikorskiego, 14 lutego 1942roku. Pierwszym dowódcą Armii Krajowej był patron naszej szkoły generał Stefan Rowecki "Grot". Aby uczcić ten szczególny dzień, złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą patrona i Armię Krajową.
E. Żychlińska
14.02.2023 r.
Spotkanie walentynkowe na "Wąskotorówce"
Pięcioro uczniów Zespołu Szkół nr 2 im.Stefana Roweckiego "Grota": Justyna Legęza z 3ti, Natalia Kaczmarczyk, Patrycja Wójcik z klasy 3tże, Mikołaj Ptak z 4tgf, Hubert Nagaba z 3tms uczestniczyli z opiekunem Szkolnego Ośrodka Kariery Magdaleną Pańczyk w spotkaniu walentynkowym. O godzinie 10.00 rozpoczęło się walentynkowe spotkanie dla dzieci i młodzieży na stacji Jędrzejów Wąskotorowy. Nasi uczniowie nie tylko byli uczestnikami spotkania ale także zaprezentowali swoje umiejętności gry na instrumencie muzycznym: Mikołaj na gitarze a Hubert na perkusji.
E. Żychlińska
19.02.2023 r.
Obchody Święta Miasta
Z okazji 752 rocznicy nadania praw miejskich miastu Jędrzejów uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Stefana Roweckiego "Grota"w Jędrzejowie uczestniczyli ze sztandarem szkoły we mszy świętej. W parafii Świętej Trójcy w Jędrzejowie o 9.00 rozpoczęła sìę msza święta w intencji miasta i jego mieszkańców. Mszy świętej przewodniczył ojciec opat Rafał Ścibiorowski wraz z proboszczami jędrzejowskich parafii. Podczas mszy zaprezentował się Jędrzejowski Chór Miejski. Druga część obchodów święta miasta odbyła się po południu w Centrum Kultury.
E. Żychlińska
20.02.2023 r.
Uczeń „Grota” laureatem XI Świętokrzyskiego Dnia Bezpiecznego Internetu
20 lutego 2023r. w Kielcach podczas XI Świętokrzyskiego Dnia Bezpiecznego Internetu zostały ogłoszone wyniki konkursu JAK SIĘ NIE ZAPLĄTAĆ W SIECI? MĄDRZE KORZYSTAJMY Z INTERNETU! organizowanego przez: Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Akademię Nauk Stosowanych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach.
Nasz uczeń - Marcin Golonka (klasa I Ti - technik informatyk) zajął III miejsce, otrzymując podziękowanie oraz cenne nagrody. W konkursie brała udział młodzież z 35 szkół z województwa świętokrzyskiego. W II etapie Jury oceniło prace 84 uczestników konkursu i nagrodziło lub wyróżniło 26 ich autorów.
Celem konkursu było promowanie wśród dzieci i młodzieży idei szacunku dla każdego użytkownika globalnej sieci orazzasad mądrego, bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu, przestrzeganie przed zagrożeniami związanymi z użytkowaniem Internetu, upowszechnianie idei poszanowania praw autorskich i ochrony danych osobowych w sieci oraz rozwijanie umiejętności posługiwania się różnymi formami przekazu oraz technologiami informacyjno-komunikacyjnymi.
Uczniowie wykonywali prace na temat: JAK SIĘ NIE ZAPLĄTAĆ W SIECI? MĄDRZE KORZYSTAJMY Z INTERNETU! 
Uczestnicy konkursu wykonywali pracę w różnych kategoriach: film, animacja komputerowa, piosenka, teledysk lub komiks. Uczniowie uczestniczyli w ciekawych wykładach, prezentacjach oraz zajęciach warsztatowych:
• CYBERBEZPIECZEŃSTWO I ODPOWIEDZIALNOŚĆ KARNA NIELETNICH INTERNAUTÓW – komisarz Sylwia Sobczyńska (Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach),
• KIEDY ŚWIAT ON-LINE ZBYT MOCNO INGERUJE W ŚWIAT OFF-LINE CZYLI CO INTERNET WIE O TOBIE – mgr Kamil Buliński (Akademia Nauk Stosowanych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach),
• CZŁOWIEK W ŚWIECIE „RELIGII” DANYCH – ks. dr Paweł Ścisłowicz (Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach),
• FONOHOLIZM CZYLI SŁÓW KILKA O UZALEŻNIENIU OD SMARTFONÓW – mgr Elżbieta Sobierajska (Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach).
Koordynatorem szkolnym konkursu i opiekunem nagrodzonego ucznia była pani Agnieszka Chabior. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach Świętokrzyskiego Dnia Bezpiecznego Internetu.
Agnieszka Chabior
21.02.2023 r.
Spotkanie autorskie z Marią Dudek
21 lutego, z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w Bibliotece Grota odbyło się spotkanie z autorką książki "W głowie Anny Boleyn" - panią Marią Dudek. Dyrektor szkoły pan Paweł Kowalski przedstawił i powitał naszego gościa. Do młodzieży skierował słowa o tym jak ważna jest dbałość o język ojczysty. Uczniowie klas I tse, I th, III tms mieli okazję zapoznać się z językiem dworu królewskiego, momentami nie mogąć oderwać się od czytania książki. Autorka barwnie i z wielką pasją opowiedziała o motywie historycznym w powieści, który uwiedzie zapewne romantyczne dusze. Spotkanie zorganizowała Ewa Nemś przy współudziale Marty Piotrowskiej w ramach współpracy międzybibliotecznej.
Ewa Nemś
24.02.2023 r.
"Góra grosza"
Ruszyła XXIII edycja ogólnopolskiej akcji GÓRA GROSZA. Jak co roku uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im Stefana Roweckiego "Grota " w Jędrzejowie włączyli się do zbiórki. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną opiekę dla potrzebujących dzieci i rodzin na terenie całej Polski.
E.Żychlińska
28.02.2023 r.
Biblioteka Grota otrzymała od Fundacji Powszechnego Czytania wsparcie w postaci książek. Są to książki w języku angielskim, pakiet 10 książek Agaty Romaniuk „Bal u lamorożca” oraz książka cegiełka „Świat jest piękny. Książka przeciw wojnie.”
Fundacja Powszechnego Czytania swoją akcję kieruje do młodzieży z Ukrainy która w wyniku działań wojennych znalazła się w sytuacji uchodźczej oraz do młodzieży z Polski, która równie nieoczekiwanie stała się gospodarzami dla nowych ukraińskich kolegów i koleżanek. Książki mają oswajać lęk związany z wojną na Ukrainie, uchodźstwem, poczuciem zagrożenia i osamotnienia.
Drodzy czytelnicy! Książki na Was czekają!
Ewa Nemś
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego