Listopad 2021 - ZS nr 2 w Jędrzejowie

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Listopad 2021

Wydarzenia
03.11.2021 r.
Wycieczki kulturoznawcze do Archiopactwa Cystersów w Jędrzejowie.
W miesiącu październiku odbyły się wycieczki klas pierwszych, które miały na celu zapoznanie z zabytkami oraz historią powstania Archiopactwa Ojców Cystersów w Jędrzejowie. Dzięki uprzejmości Ojców Zakonu młodzież mogła zwiedzić piwnice klasztorne, zapoznać się z najdawniejszymi dziejami zakonu oraz życiem zakonnym. Przytoczona została także postać Błogosławionego Biskupa Krakowskiego Wincentego Kadłubka oraz jego istotne znaczenie dla Klasztoru. Uczniowie mieli także okazję zwiedzić cele Wincentego Kadłubka. Na zakończenie wycieczki młodzież mogła z bliska zobaczyć barokowe organy Klasztoru Cystersów.  W wycieczkach brały udział klasy : 1Tse, 1Tfż, 1Tgs, 1Tmi. Organizatorem była Pani Agnieszka Łęczek-Bieganik. 


4.11.2011
Turniej Wyciskania Wielokrotnego Sztangi Leżąc o Puchar Starosty Powiatu Jędrzejowskiego
W dniu 04.11.2021 odbył się w naszej szkole Turniej Wyciskania Wielokrotnego Sztangi Leżąc o Puchar Starosty Powiatu Jędrzejowskiego Pawła Faryny, w ramach akcji „Powiat Jędrzejowski Na Sportowo”. Celem przedsięwzięcia było propagowanie sportów siłowych wśród młodzieży. W rywalizacji wzięło udział 20 zawodników. Zawody otworzył starosta jędrzejowski Paweł Faryna wraz z dyrektorem szkoły Pawłem Kowalskim oraz Prezesem Powiatowego Związku Stowarzyszeń Sportowych Januszem Adamczykiem. Rywalizacja stała na wysokim poziomie, a impulsem dla młodych sportowców był wynik starosty Pawła Faryny, który startując poza konkursem, uzyskał wynik 55 powtórzeń. Sędzią głównym zawodów był Aleksander Mazurkiewicz, który czuwał nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji. Turniej zakończył się sukcesem organizacyjnym i sportowym. Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy. Organizatorzy dziękują Siłownia Fitness Poweriron za udostępnienie profesjonalnego sprzętu.
A.Mazurkiewicz
05.11.2021 r.
WYNIKI KONKURSU GASTRONOMICZNEGO pt.„Rozgrzewające dania na jesienne dni – metoda na chłoda"
Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowały się :
  • Natalia Kaczmarczyk - 2tże
  • Sylwia Ponikowska - 4tgg
  • Katarzyna Bielecka - 4tgg
  • Patrycja Imosa - 3Tfg
  • Marcelina Bielecka - 3 tg
SERDECZNIE GRATULUJEMY I ZAPRASZAMY DO DRUGIEGO ETAPU KONKURSU!!!
Drugi etap konkursu odbędzie się w Zespole Szkół Nr 2 im.gen. Stefana Roweckiego "Grota". Osoby wyłonione z I etapu konkursu wykonywać będą zgłoszone do konkursu przepisy zgodnie z przestrzeganiem wszelkich  aktualnie obowiązujących zasad reżimu sanitarnego. Jury dokona oceny prac, wyłoni zwycięzce i przyznania nagrody rzeczowe. Termin II etapu konkursu zostanie ogłoszony na stronie  Zespołu Szkół Nr 2 im.gen. Stefana Roweckiego "Grota" .
Agnieszka Koncewicz

05.11.2021 r.
Akcja „Polibus” w naszej szkole
5 listopada 2021 roku uczniowie o specjalności technik mechatronik i technik informatyk odwiedzili Politechnikę Świętokrzyską w Kielcach w ramach akcji "POLIBUS – nauka na kółkach”. Jest to kampania promocyjna uczelni skierowana do uczniów szkół ponadpodstawowych. Była to doskonała okazja, aby zapoznać siąę z ofert edukacyjną Politechniki Świętokrzyskiej.  Program pobytu zakładał zwiedzanie:
- laboratorium mechatroniki, automatyki i robotyki,
- pokaz możliwości łazika implus,
- laboratorium telekomunikacji,
- laboratorium metrologii,
- laboratorium obróbki plastycznej
- laboratorium komputerowych pomiarów wielkości geometrycznych,
- laboratorium systemów pneumatycznych,
Uczniowie byli bardzo zainteresowani nowinkami technologicznymi, które przedstawiali wykładowcy uczelni. Część uczniów już zadeklarowała kontynuowanie nauki na Politechnice Świętokrzyskiej. Akcja „POLIBUS” w ZS nr 2 będzie kontynuowana. Jeszcze w tym miesiącu  zaproszeni zostali uczniowie kształcący się w zawodach technik budownictwa, technik pojazdów samochodowych i technik geodeta.  
M.Pańczyk


09.11.2021 r.
Podziękowanie od Prezydenta RP Andrzeja Dudy za udział naszej szkoły w akcji współtworzenia Narodowego Czytania 2021 - "Moralność pani Dulskiej" - Gabrieli Zapolskiej
10.11.2021 r.
Akademia z okazji święta 11 Listopda
10 listopada nasza szkoła uczciła 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczysta akademia została rozpoczęta od odśpiewania hymnu narodowego o 11.11, tym samym włączając się  do akcji "Szkoła do hymnu". Następnie uczniowie klasy II Tms, IITeż, II K1 przedstawili montaż słowno- muzyczny, przypominający "polskie drogi" do wolności. Naszą uroczystość zaszczycili swoją obecnością Starosta Jędrzejowski Paweł Faryna, Wicestarosta Jędrzejowski Maria Barańska i Członek Zarządu Jarosław Krawczyk.
                                                                                                    nauczyciele j. polskiego
10.11.2021 r.
10 listopada 2021 roku w naszej szkole została zorganizowana wystawa militarna pod opieką Anety Haczyk. Dwaj uczniowie klasy 3tes – Jakub Chudzik i Oskar Kaleta są pasjonatami historii, przede wszystkim okresu II wojny światowej. Z własnych funduszy pozyskują eksponaty, kupując je na różnego rodzaju aukcjach i w sklepach z militariami. Chłopcy postanowili podzielić się z nami swoimi zainteresowaniami i pokazać, co udało im się do tej pory zdobyć. Gratulujemy pasji i życzymy dalszych sukcesów w jej realizacji.
Aneta Haczyk
17.11.2021 r.
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Rodzinie
W dniu 17.11.2021 r. odbył się w naszej szkole I etap VI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie. Motyw przewodni to „Rodzina – wsparcie i tradycja”. I etap, z racji na pandemię, przeprowadzony był on-line. Piętnaście zespołów dwuosobowych zmagało z testem składającym się z 30 pytań. Zagadnienia dotyczyły : prawa, teologii i socjologii.. Udział w Olimpiadzie stanowił okazję do namysłu i refleksji na temat wyborów życiowych w aspekcie życia osobistego, zawodowego i społecznego oraz pogłębiania wiedzy związanej z funkcjonowaniem rodziny. W olimpiadzie wzięli udział uczniowie klas : 2tfg, 2ti, 3tfg,3tg, 3Tbs, 4Tg.  
M.Pańczyk
17.11.2021 r.
Projekt "Szkoły w Jędrzejowie kształcą zawodowo"
Zespół Szkół nr 2 im. gen Stefana Roweckiego „Grota” w Jędrzejowie bierze udział w projekcie „Szkoły w Jędrzejowie kształcą zawodowo”. Jest on realizowany od 1 czerwca 2021 roku do 30 maja 2023 roku. W ramach projektu zostały doposażone dwie pracownie służące do nauki w zawodzie technik geodeta i technik mechatronik. Pracownia geodezyjna wzbogaciła się o 10 laptopów, urządzenie wielofunkcyjne oraz rzutnik. Do pracowni mechatronicznej zakupiono dwa zaawansowane ramiona robota z oprogramowaniem i podajnikiem liniowym oraz 4 drukarki 3D. W ramach projektu utworzono sześć grup uczniowskich po osiem osób w każdej. Po dwie grupy mechatroników, informatyków i geodetów.
Sukcesywnie odbywają się następujące szkolenia:
-Podstawy wyceny nieruchomości i obsługa programu QGIS – dla geodetów
-Druk 3D i podstawy programowania gier komputerowych dla informatyków
-Programowanie robotów i druk 3D dla mechatroników.
Celem projektu jest podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w kontekście przyszłego zatrudnienia uczniów szkoły właśnie przez doposażenie pracowni, uzupełnianie umiejętności zawodowych nauczycieli we współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami, zwiększanie zdolności adaptacyjnych poprzez odbywanie staży zawodowych, szkoleń i dodatkowych zajęć.
Ewa Nemś
17.11.2021 r.
Listopadowe spotkanie z poezją
Listopad jest wyjątkowym miesiącem, który skłania nas do refleksji i zadumy nad ludzkim losem. Z tej okazji w naszej szkole odbyło się ,,Listopadowe spotkanie z poezją”. W lirycznym i nastrojowym klimacie uczniowie klasy 3 tg i 3 tes zaprezentowali najpiękniejsze wiersze Wisławy Szymborskiej, Jana Twardowskiego, Kazimiery Iłłakowiczówny i Leopolda Staffa. Spotkanie uświetniły nostalgiczne piosenki Marka Grechuty, Maryli Rodowicz oraz Tadeusza Woźniaka.
Beata Ragan
19.11.2021 r.
Geodeci na Politechnice Świętokrzyskiej
W dniu 19.11.2021r klasa 4Tgg wzięła udział w obchodach GIS Day na Politechnice Świętokrzyskiej pod hasłem „GIS moją pasją i inspiracją” W tym roku wydarzenie zostało połączone z obchodami 10-lecia kierunku geodezji i kartografii na Wydziale Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki Politechniki Świętokrzyskiej. Można było zobaczyć stoiska producentów oprogramowania oraz firm świadczących usługi związane z danymi i technologią GIS. Nasi uczniowie wzięli udział w spotkaniach warsztatowych, grze terenowej, prezentacjach. Odbyły się również konkursy dla wszystkich zainteresowanych tematyką związaną z korzystaniem z systemów informacji przestrzennej. Młodzież naszej szkoły zdobyła pierwsze miejsce w grze terenowej w zakresie ćwiczeń geodezyjnych. Byli bezkonkurencyjni, jako pierwsi wśród wszystkich zgłoszonych szkół wykonali poprawnie powierzone im zadania. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
M.Pańczyk

25.11.2021 r.
Uczniowie z Jędrzejowskiego „ Grota” najlepsi w województwie!!!
25 listopada w kieleckim Wojewódzkim Domu Kultury odbyły się uroczyste, choć w okrojonym składzie i programie obchody Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Jest to święto wszystkich polskich Honorowych Dawców Krwi, którzy bezinteresownie przekazują swoją krew osobom potrzebującym. W spotkaniu udział wzięli Prezes Świętokrzyskiego Oddziału Okręgowego PCK Jarosław Ciura, zastępca Prezydenta Kielc Marcin Chłodnicki, Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Kielc, Policji, Straży Pożarnej i Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na Bukówce. Podczas spotkania honorowych dawców krwi uhonorowano odznaczeniami przyznawanymi przez Polski Czerwony Krzyż oraz Ministerstwo Zdrowia. Po 2 latach przerwy spowodowanej pandemią Covid-19 podsumowano dwa lata Turnieju Młoda Krew Ratuje Życie. Wśród 50 szkół województwa świętokrzyskiego za rok 2019 Zespół Szkół nr 2 im. Gen Stefana Roweckiego „Grota” w Jędrzejowie zajął 3 miejsce a w roku 2020- 1 miejsce.
Celem turnieju jest zachęcanie uczniów do popularyzowania idei honorowego oddawania krwi i poszerzenie grupy honorowych dawców o młodzież ucząca się. Szkoła bierze udział w turnieju 15 lat i tylko raz nie znalazła się w pierwszej trójce najofiarniejszych szkół województwa ( 3 razy 1 miejsce, 6 razy drugie miejsce i 5 razy trzecie miejsce). Krwiodawstwo w szkole kultywowane jest od 20 lat a pierwsza akcja miała miejsce 23 maja 2001r, w której 43 uczniów oddało 19,350 litrów krwi. Opiekun Szkolnego Klubu HDK nr 123 przy ZS nr 2 w Jędrzejowie, Bugajski Włodzimierz, zorganizował 73 akcje poboru krwi podczas których pobrano 1372,050 litry krwi. Najbliższa akcja HDK odbędzie się 1 grudnia 2021r na terenie warsztatów szkolnych.
26.11.2021 r.
Doświadczenie z symulatorami
W dniu 26.11.2021 roku w ramach kampanii informacyjno- promocyjnej Politechniki Świętokrzyskiej – „POLIBUS” – nauka na kołach” ponownie odwiedziliśmy Politechnikę Świętokrzyską. Tym razem w akcji wzięła udział klasa 4Tbs. Na Wydziale Mechatroniki i Budowy Maszyn młodzież zapoznała się między innymi z pracowniami Centrum Laserowych Technologii Metali oraz Laboratorium Samochodów i Ciągników-Ośrodek Dąbrowa. Uczniowie uczestniczyli w pokazie działania urządzeń umożliwiających realizację badań kontrolnych jakości, diagnostycznych i eksploatacyjnych a w szczególności: badań drogowych, badań na hamowni podwoziowej, badań stateczności oraz badań układów hydraulicznych i oceny stanu technicznego pojazdów i ich zespołów. W laboratorium tym nasi uczniowie przetestowali swe umiejętności jazdy samochodem korzystając z jednego z najnowocześniejszych symulatorów pojazdu samochodowego, co cieszyło się dużym zainteresowaniem. Podczas pobytu na Wydziale Budownictwa i Architektury, uczniowie mogli przyjrzeć się pracy studentów oraz obejrzeć nowoczesny sprzęt. Młodzież zdobyła cenne informacje na temat nowych technologii, ale również wiedzę na temat możliwości podjęcia dalszego etapu nauki po maturze.
M.Pańczyk
29.11.2021 r.
"Święty Mikołaj dla Seniora"
Z inicjatywy opiekunów Samorządu Uczniowskiego, Klaudii Banach i Marty Chabuz oraz dyrekcji Zespołu Szkół Nr 2 włączyliśmy się w akcję charytatywną ŚWIĘTY MIKOŁAJ DLA SENIORA. Uczniowie przygotowali dwie paczki dla mieszkańców Domu Spokojnej Starości. Paczki przygotowano bazując na listach napisanych przez seniorów (Panią Irenkę i Pana Andrzeja) do św. Mikołaja. Mamy nadzieję, że tymi skromnymi podarkami wywołamy uśmiech na ich twarzach. Nasi uczniowie po raz kolejny nas nie zawiedli za co wszystkim serdecznie dziękujemy. Pomaganie ma moc a okazane dobro wraca!
M.Chabuz,  K.Banach
29.11.2021 r.
Dzisiaj w Zespole Szkół Nr 2 zakończyła się akcja KOLOROWE KREDKI czyli KOLOROWY KREDKOWY RECYCLING. Akcję koordynował Samorząd Szkolny wraz z opiekunami K. Banach i M. Chabuz. Akcja polegała na zebraniu używanych kredek, które po obróbce trafią do dzieci w szkołach przyszpitalnych, świetlicach środowiskowych a także zostaną wykorzystane do wykonania biżuterii oraz innych przedmiotów, przekazanych na aukcje charytatywne.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję!
M.Chabuz, K.Banach


29.11.2021 r.
 „BohaterON – włącz historię!”
W roku szkolnym 2021/2022 Zespół Szkół Nr 2 im. gen. S. Roweckiego „Grota” dołączył do ogólnopolskiej kampanii „BohaterON – włącz historię!”. Ma ona na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Szkolnym koordynatorem była Aneta Haczyk, która przeprowadziła zajęcia dotyczące codzienności podczas Powstania Warszawskiego w 8 klasach technikum i 2 klasach szkoły branżowej pierwszego stopnia. Na początku każdej lekcji nauczyciel wygłosił krótki wykład na temat okoliczności wybuchu Powstania, następnie zaaranżował dyskusję dotyczącą potrzeb i marzeń współczesnych nastolatków. Z rozmów wynikały podobieństwa między młodzieżą dawniej i dziś. Na lekcjach został wykorzystany zaproponowany przez organizatorów film z YouTube Historia bez cenzury "Głód, brud i wesela - codzienność podczas Powstania Warszawskiego". Uczniowie z wielkim zainteresowaniem obejrzeli nagranie Pana Wojtka Drewniaka, po czym często następowała ożywiona dyskusja. Efektem dużego zainteresowania tematem wśród uczniów było zrobienie 127 kartek dla Powstańców, w których uczniowie dokonywali osobistych wpisów, dziękując Powstańcom za wolną i niepodległą ojczyznę, a także życząc zdrowia, radości i pogody ducha. Z tych prac 29.11.2021r. została zorganizowana wystawa w szkole, którą podziwiał m.in. Starosta Powiatu Jędrzejowskiego Pan Paweł Faryna, Wicestarosta Powiatu Jędrzejowskiego Pani Maria Barańska, a także wielu nauczycieli i uczniów. W związku z prośbami organizatorów tylko część prac została przesłana do Fundacji. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy uczestniczyć w projekcie „BohaterON w Twojej Szkole”. To szczególna inicjatywa, która jest bardzo ważna dla społeczności Zespołu Szkół Nr 2, ze względu na kultywowanie przez nią historii i patriotyzmu.
A. Haczyk
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego